19.11.2017

Początek 2 rundy: Trzy punkty we Wrocławiu!

Świetny mecz Arki we Wrocławiu i kolejna wygrana nad Śląskiem w tym sezonie! Dużo zmian trenera Ojrzyńskiego odniosło świetny skutek i po golach Łukasiewicza i Zbozienia trzy punkty jadą do Gdyni!

16. kolejka Lotto Ekstraklasy

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia  1:2 (0:1)
Bramki: Piech 65' - Łukasiewicz 45', Zbozień 52'

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Augusto, Chrapek (77' Madej), Vacek (62' Riera), Kosecki, Pich, Piech, Robak.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Nowicki (46' Kun), Krivets, Szwoch, Piesio (89' Socha) - Jurado (70' Siemaszko)

Żółte kartki: Vacek, Chrapek, Pawelec, Kosecki - Marcjanik, Piesio.
Czerwone kartki: Augusto (80' za faul taktyczny)

Sędzia:  Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów:

0 min - czas rozpocząć rundę rewanżową. Przerwa na reprezentację pozwoliła na spokojnie przeanalizować grę żółto-niebieskich i podjąć decyzję o kilku zmianach.

0 min - trener Ojrzyński zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce. Największe roszady nastąpiły w środkowej linii, gdzie zagrają Łukasiewicz, Sambea, Krivets, Piesio i chyba największe zaskoczenie - Nowicki. Do obrony powraca Helstrup, a w roli wysuniętego napastnika zagra Jurado.

0 min - dla Antoniego Łukasiewicza to będzie 99. występ w żółto-niebieskich barwach. Przypomnijmy, że przed laty Antek reprezentował barwy zespołu z Wrocławia.

0 min - Szymon Nowicki zadebiutuje dziś w Lotto Ekstraklasie. Ostatni raz mogliśmy go oglądać w meczu przeciwko... Śląskowi Wrocław w Pucharze Polski.

0 min - Śląsk wychodzi na Arkę "na galowo". Wszyscy potencjalnie najlepsi zawodnicy są w jedenastce, z Marcinem Robakiem na czele.

0 min - na kartki uważać musi Damian Zbozień. Upomnienie "żółtkiem" w dzisiejszym  meczu oznaczać będzie przymusową pauzę w następnym meczu.

0 min - podczas rozgrzewki pojawił się problem u Sambei. Kto wie, czy nie będzie konieczna zmiana tuż przed pierwszym gwizdkiem!

0 min - z drużyną w miejsce Yannicka Sambei rozgrzewa się Mateusz Szwoch. Sambea na noszach opuścił boisko.

0 min - we Wrocławiu zaczęło padać. Nie są to silne opady, więc nie powinno to wydatnie wpłynąć na przebieg gry.

0 min - dziś sędziowie mogą korzystać z systemu VAR.

0 min - oba zespoły na murawie. Wszyscy w swoich podstawowych kompletach strojów, czyli Arka na żółto-niebiesko, gospodarze na zielono.

1 min - rozpoczęli gospodarze.

1 min - od razu bardzo groźne zagranie z prawej strony Robaka w nasze pole karne, ale wybijamy piłkę.

2 min - i rzut wolny dla Śląska. Dośrodkowanie Augusto wypiąstkował Steinbors.

6 min - Zbozień z autu wrzucił piłkę w szesnastkę Śląska, tam próbował opanować ją Łukasiewicz, ale poradzili sobie ostatecznie podopieczni trenera Urbana.

7 min - Chrapek wykonał rzut wolny z lewej strony i znów dobrze spisali się gdyńscy obrońcy.

10 min - po wrzutce z autu tym razem w nasze pole karne, Zbozień oddalił niebezpieczeństwo.

13 min - efektowna akcja Marciniaka ze Szwochem z lewej strony pola karnego gospodarzy. Nieudana jednak próba dogrania przed bramkę Adama.

14 min - Szymon Nowicki stanął przed szansą wejścia z piłką w szesnastkę Śląska, ale odrobinę za mocno sobie zagrał piłkę i pierwszy doszedł do niej Wrąbel. Chyba debiutancka trema nieco przeszkodziła Szymonowi w tej sytuacji.

21 min - świetna okazja dla Arki! Zbozień doskonale zacentrował, zawahał się Wrąbel i piłka dotarła do Jurado. Ten jednak nie opanował piłki w pierwszym momencie,a za chwilę było już za późno i tylko korner dla Arki.

21 min - strzał z dystansu Piesio mija bramkę Śląska.

22 min - żółta kartka dla Vacka.

24 min - ładna akcja gdynian, Piesio wyprowadził piłkę, uruchomił z prawej strony Zbozienia, a dośrodkowanie naszego obrońcy kierowane na Jurado przejął Wrąbel.

25 min - rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego wykonał Chrapek, ale znów dobrze spisał się Zbozień, który wybił piłkę.

26 min - Steinbors odbija strzał głową Celebana, który sięgnął piłkę zacentrowaną z rzutu rożnego przez Chrapka!

29 min - Robak mimo ostrego kąta zdecydował się na strzał, ale posłał piłkę "tylko" wzdłuż pola bramkowego...

31 min - centra Augusto spada na głowę Piecha na krótszym słupku, ale to uderzenie minęło naszą bramkę w bezpiecznej odległości.

32 min - od kilku minut Nowicki z Piesio zamienili się stronami boiska. Nowicki operuje na lewej stronie, Piesio na prawej.

33 min - było niebezpiecznie, bo Robak przejął piłkę w naszym polu karnym. Będąc jednak tyłem do bramki nie dał rady się obrócić i oddać strzału.

34 min - wrzut z autu Zbozienia w pole karne Śląska, ale wszystko przerwał sędzia, który dostrzegł faul naszego zawodnika.

35 min - Pich przebojem wszedł w nasze pole karne, mocno uderzył, odbił to Steinbors, a Zbozień szczęśliwie wybił ponad poprzeczką naszej bramki! Najlepsza okazja dla Śląska!

37 min - ależ okazja Szwocha! Jurado wyszedł z kontrą, wyłożył idealną piłkę Szwochowi, a ten nie zdołał pokonać Wrąbla! Był rykoszet i tylko rzut rożny dla Arki, a powinniśmy prowadzić!

38 min - po rogu piłka w rękach bramkarza gospodarzy.

40 min - złe rozegranie rzutu wolnego przez wrocławian. Chrapek chciał wrzucić piłkę za plecy naszych obrońców, ale zabrakło mu precyzji.

42 min - Augusto z rzutu rożnego. Łukasiewicz wybija piłkę.

44 min - zablokowane zagranie Szwocha pod bramkę Śląska i mamy kornera.

45 min - goooollll dla Arki! Krivets zacentrował z rzutu rożnego wprost na głowę Łukasiewicza, a ten głową potężnie wprost do bramki!

PRZERWA - wymarzony finał pierwszej połowy. Wydawało się, że Arka największej szansy powinna upatrywać w kontratakach, bo Śląsk bardzo wysoko wychodził ze swojej połowy. Tymczasem prowadzenie przyniósł nam ostatni stały fragment gry w tej części spotkania. Gospodarze w tym meczu przeważali, ale byli nieskuteczni, choć trzeba zaznaczyć też bardzo dobrą postawę naszych obrońców, którzy wielokrotnie odcinali od podań najgroźniejszych ofensywnych graczy gospodarzy.

Intensywnie rozgrzewa się Patryk Kun, który zapewne pojawi się na boisku od razu po przerwie.

46 min - Kun zmienia Nowickiego.

47 min - Zbozień z autu w pole karne. Piłka została wybita na 18 metr, tam znalazł się Szwoch, który ją wstrzelił w szesnastkę, ale zabrakło szczęścia, żeby ktoś jeszcze ją trącił skierował do bramki!

48 min - w odpowiedzi gospodarze - strzał Chrapka wysoko ponad bramką!

52 min - gooolll dla Arki! Zbozień korzysta ze złego wybicia głową Pawelca przy wolnym wykonanym przez Krivetsa i z 5 metrów posyła piłkę do siatki!

57 min - piłka w naszej bramce, ale strzelający Piech był na pozycji spalonej

61 min - rzut wolny z lewej strony naszego pola karnego wykonał Chrapek. Sięgnął ją Pawelec, ale Steinbors bez kłopotów wyłapał lekki strzał rywala.

62 min - Riera zmienia Vacka.

63 min - dwukrotnie strzał z ok. 16 metrów oddawał Kosecki. Najpierw został zablokowany, a poprawka była już wyraźnie niecelna.

65 min - kolejna centra Augusto ze stałego fragmentu gry. I znów nie potrafili nic z tym zrobić zawodnicy Jana Urbana.

66 min - gol dla Śląska. Efektowny strzał Piecha z 13 metrów po tym, jak z autu wrzucił piłkę Pawelec, a przedłużył ją Tarasovs...

68 min - niecelna próba Zbozienia. Z bardzo trudnej pozycji próbował uderzać Damian.

69 min - znów piłka w naszej bramce, ale po raz drugi po sygnalizacji spalonego.

70 min - Siemaszko zmienia Jurado.

71 min - żółta kartka dla Marcjanika, który nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego o faulu Szwocha z prawej strony naszego pola karnego.

72 min - centra Augusto i fenomenalna interwencja Steinborsa!

73 min - i znów spalony po celnym strzale Robaka głową! I żółta kartka dla Piesio za dyskusję z arbitrem.

76 min - kolejny rzut wolny dla Śląska w pobliżu naszej szesnastki...

76 min - i było groźnie. Marciniak wybił zagraną przez Augusto piłkę, ale ta spadła pod nogi Chrapka. Ten strzelał na raty, ale ostatecznie niecelnie!

77 min - Madej zmienił Chrapka.

78 min - Siemaszko sam na sam z Wrąblem! Górą jednak bramkarz gospodarzy...

80 min - kolejna kontra Arki! Kun faulowany tuż przed polem karnym i czerwona kartka dla Augusto!

81 min - Szwoch uderzył z 17 metrów z rzutu wolnego! Piłka musnęła górną część siatki w bramce Wrąbla!

82 min - dynamiczna akcja Koseckiego zakończyła się jego niecelnym strzałem tuż po wbiegnięciu w nasze pole karne.

83 min - kolejny rzut wolny przy linii bocznej i okazja na centrę dla gospodarzy.

84 min - poradziliśmy sobie z dośrodkowaniem Madeja.

86 min - tym razem w pobliżu pola karnego Śląska faulowany Marciniak. Żółta kartka dla Pawelca.

87 min - rzut rożny po wybiciu piłki przez obrońców z Wrocławia.

88 min - wyszli z kontrą zawodnicy Śląska, ale Helstrup kapitalnie powstrzymał szarżę Koseckiego!

89 min - Socha zmienia Piesio.

90 min - kontra Arki, wyszedł z piłką Siemaszko, oddał do Kuna, ale zagranie Patryka wzdłuż bramki przechwycił Wrąbel.

90+1 min - znów akcja Arki, tym razem zakończyła sie mocnym płaskim strzałem Zbozienia, ale też niecelnym...

90+3 min - znów akcja Arki w polu karnym i znów Wrąbel przejął podanie od Kuna.

90+4 min - groźny strzał Robaka, który znów był na pozycji spalonej.

KONIEC - Arka zagrała bardzo mądrze po przerwie i doskonale wykorzystała błędy gospodarzy, którzy w tym meczu byli mniej precyzyjni i skuteczni od Arkowców. Na 2:0 podwyższył Zbozień i  nawet piękne trafienie Piecha nie zdołało już odwrócić losów spotkania. Gospodarzy pogrążyła czerwona kartka dla Augusto, co spowodowało, że Arka była bliska podwyższenia wyniku.

***

Ruszyła sprzedaż biletów na wszystkie mecze rozgrywane w Gdyni do końca 2017 roku!

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach na Facebook.com/ArkaGdyniaSSA gdzie czekać na Was będą min. konkursy biletowe oraz wiele informacji dot. każdego spotkania!