29.10.2017

Juniorzy starsi wygrali z wiceliderem!

Cenne zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy starsi w meczu 13 kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Arka pokonała u siebie wicelidera Pogoń Szczecin 3:1 (2:1).

Centralna Liga Juniorów U19 - 13 kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)

Bramki: Ryk 2 (12' k., 90'), Łoś 30' - Cieślik 38'

Arka: Krzepisz - Polański, Lengiewicz, Szałecki, Krakowiak, Sikorski, B.Nowicki (76' Pek), Sławek (87' Gułajski), Ryk, Sz.Nowicki, Łoś

Pierwsze minuty należały do gości, ale później do głosu doszli „Arkowcy”. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12 min. Ryk pewnie wykorzystał rzut kary podyktowany za faul na Łosiu. Pogoń próbowała atakować, ale Arka była bardzo dobrze zorganizowana w grze obronnej. W 30 min. po przechwycie i szybkiej kontrze nasz zespół podwyższył prowadzenie na 2:0, a autorem bramki był Łoś.  W 38 min. Pogoń wykorzystała rzut rożny i strzeliła kontaktowego gola.

W drugiej połowie Pogoń groźna była szczególnie po stałych fragmentach gry, a Arka po szybkich akcjach skrzydłami. Dobre sytuacje mieli Szymon Nowicki i ponownie Łoś. W doliczonym czasie gry, po indywidualnej akcji Gułajskiego w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Ryk, który wygrał pojedynek „1 na 1” z obrońcą i posłał piłkę obok bramkarza ustalając wynik spotkania na 3:1.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Bardzo cieszy zwycięstwo, tym bardziej że graliśmy z czołowym zespołem naszej ligi. Wraz z trener Łukaszem Kowalskim jesteśmy zadowoleni ze stylu w jakim to osiągnęliśmy. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze, byliśmy zdyscyplinowani w grze obronnej. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, z których trzy wykorzystaliśmy. Zespół zasłużył na duże brawa za swoją grę i postawę na boisku.