29.10.2017

Statystka meczu Legia - Arka.

Tym razem Arka nie zdobyła Warszawy. Mistrz Polski okazał się skuteczniejszy i wygrał 2:0 rewanżując się za porażkę w lidze w ub. sezonie i przegrany w karnych mecz o Superpuchar.

Arka rozpoczęła bardzo dobrze to spotkanie i 30 minut rządziła na boisku Legii. W tym okresie już w 11 min. świetnym uderzeniem mógł zaskoczyć Malarza Patryk Kun

W kontynuacji tej akcji po rzucie rożnym, strzelał groźnie Rafał Siemaszko. W 17 min. Rafał walcząc o piłkę z Pazdanem został powalony na ziemię i jak pokazały powtórki tej akcji, sędzia mógł podyktować rzut karny.

Po 30 min. dał znać o sobie Guilherme, którego uderzenie kapitalnie obronił Pavels Steinbors. Brazylijczyk zainicjował kilka groźnych akcji. W tej która przyniosła bramkę, brał udział jednak Mączyński, który dośrodkował z rzutu wolnego piłkę w pole karne, a tam Niezgoda szczęśliwie skierował piłkę do bramki.

Przed końcem pierwszej połowy przewrotką uderzył  Guilherme, ale na posterunku był Steinbors.

W drugiej połowie Arka, jak pokazują także statystyki nie zagroziła bramce Legii. Okazja była tuż po wejściu Jazvića i jego zgraniu, gdy w 67 min. obrońca  Legii o mało nie pokonał Malarza.

Nie mieliśmy na koncie celnego uderzenia i powiększało się posiadanie piłki gospodarzy. Największe zagrożenie stwarzał Guilherme.  W 79 min. zagrał także do Kucharczyka, który uderzył w poprzeczkę. W końcowym okresie gry Arka jeszcze raz rzuciła się na rywali, lecz to gospodarze skontrowali i Kucharczyk po raz drugi pokonał Steinborsa.

tr, Canal+

PONIŻEJ RAPORT SZCZEGÓŁOWY. Od startu sezonu 2017/18 raporty dla Ekstraklasy SA dostarcza firma InStathttp://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ekstraklasa_9de984f21ce701e6768802875744c7c3.jpg