13.10.2017

Nasi rywale: Bruk- Bet Termalica Nieciecza.

Po poprzedniej przerwie na reprezentację "Arkowcy" zanotowali bardzo dobrą serię. W pięciu meczach zanotowaliśmy po dwa remisy i wygrane w lidze oraz awans w Pucharze Polski. Okazją do kontynuowania tej passy będzie sobotnie spotkanie z Bruk- Bet Termalicą Nieciecza. "Słonie" zajmują 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów.

W zespole z Niecieczy 20 września doszło do zmiany na stanowisku trenera, Mariusza Rumaka zastąpił Maciej Bartoszek. W debiucie wygrał z Lechią Gdańsk 2:1, ale w kolejnych dwóch spotkaniach zanotował  dwie porażki. W Pucharze Polski 1:2 z Chojniczanką Chojnice oraz 0:1 z Wisłą Płock.

W ubiegłym sezonie "Arkowcy", przegrali dwukrotnie z Bruk- Betem. W pierwszej kolejce na wyjeździe 0:2, a w rewanżu 1:3. Honorową bramkę zdobył Marcus da Silva z rzutu karnego

Sukcesy:

• 8. miejsce w Ekstraklasie - 2016/17
  • 1/8 finału Pucharu Polski - 2017/18

W poprzednim sezonie zespół Bruk- Betu zajął 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów (42 przed podziałem).

W przerwie letniej w kadrze drużyny z Niecieczy doszło do wielu zmian. Z drużyny odeszli: Bartłomiej Babiarz, Guilherme, Wojciech Kędziora, Wołodymyr Kowal, Dawid Nowak, Kornel Osyra, Dalibor Pleva, Sebastian Ziajka oraz Krzysztof Pilarz który przeszedł do Arki.

Do zespołu dołączyli: Gabriel Iancu, Akos Kecskes (wypożyczenie), Vitalijs Maksimienko, Jan Mucha, Szymon Pawłowski(wypożyczenie), Łukasz Piątek, Kamil Słaby, Bartosz Szeliga, Bartosz Śpiączka, a w tym tygodniu drużynę wzmocnił także Jakub Mrozik.

Bilans spotkań Bruk- Betu w sezonie 2017/2018: 2 zwycięstwa  – 2  remisy – 7 porażek

5. Śląsk Wrocław (w, liga) 1 - 1 Kamil Słaby 90
6. Lech Poznań (d, liga) 1 - 3 Lasse Nielsen 83 (s)
7. Korona Kielce (w, liga) 1 - 2 Adnan Kovačević 83 (s)
8. Górnik Zabrze (d, liga) 1 - 2 Samuel Štefánik 37
9. Sandecja Nowy Sącz (w, liga) 0 - 1
10. Lechia Gdańsk (d, liga) 2 - 1 Bartosz Szeliga 47, Gabriel Iancu 90 (k)

Łukasz Piątek - 823 minuty (10 spotkań),

Bartosz Śpiączka - 810  minut (11 spotkań).

Najlepszy strzelec:

David Guba, Gabriel Iancu, Łukasz Piątek, Kamil Słaby, Samuel Stefanik, Bartosz Szeliga - po 1 golu.

Mateusz Kupczak - 4 żółte kartki (nie zagra w meczu z Arką),

Kamil Słaby - 3 żółte Kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Artem Putiwcew - 3 żółte kartki.

Bruk- Bet Termalica rozpoczęła ten sezon bardzo słabo, czego efektem była zmiana trenera. Ostatnie dwa tygodnie nowy szkoleniowiec mógł przeznaczyć na poprawę gry oraz skuteczności.  Na pewno gospodarze postarają się udowodnić, że po kryzysie z początku sezonu, nie ma już śladu. My liczymy na dobrą postawę Arki po kolejnej przerwie w rozgrywkach i 3 punkty przywiezione z dalekiego wyjazdu!

opracował: Sebastian Jędrzejewski