04.10.2017

Porażka juniorów młodszych w derbach.

Drugą porażkę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 ponieśli nasi juniorzy młodsi. Podopieczni Jakuba Frydrycha przegrali w Gdańsku z Lechią 1:3.

Centralna Liga Juniorów U17 - 7 kolejka

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 3:1 (2:1)

Bramki: Żukowski 11', Gryszkiewicz 38', Sikora 68' - Urbański 16'

Arka: Molenda - Branicki, Wojda (60' Szaflarski), Jahn, Bohm, Stępień (73' Rudowski), Faltyński,  Urbański, Młyński (60' Żywicki), Talaśka, Wiśniewski (78' Janczak)

Początek spotkania to był dosyć zachowawczy, gdyż oba zespoły podeszły do siebie z dużym respektem. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 11 min. gospodarze i od razu wyszli na prowadzenie za sprawą sprytnego uderzenia Żukowskiego. Na odpowiedź Arki długo nie trzeba było czekać. W 16 min. pięknym lobem bramkarza rywali pokonał Urbański.

Po wyrównującej bramce „Arkowcy” osiągnęli przewagę. Przed szansą na drugą bramkę stanął ponownie Urbański, ale tym razem nie udało mu się trafić do siatki. W końcówce pierwszej połowy Lechia wyszła po raz drugi na prowadzenie po uderzeniu głową Gryszkiewicza.

W drugiej połowie żółto niebiescy ruszyli do odrabiania strat jednak nie mogli sforsować defensywy przeciwnika. W 68 min. gospodarze zdobyli trzecią bramkę i ustalili wynik meczu na 3:1.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Pierwsza połowa zapowiadała ciekawe widowisko. Kluczowa dla nas była niewykorzystana sytuacja „sam na sam”, po której mogliśmy wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie nie potrafiliśmy przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Wiemy, nad czym musimy pracować i w kolejnym meczu zrobimy wszystko, by wygrać.