22.09.2017

Statystyka meczu Piast-Arka.

Arka po wygranej w Pucharze Polski, tym razem zwyciężyła w meczu ligowym!  Z Piastem w Gliwicach "Arkowcy" wygrali po bramce Rafała Siemaszki!

Do przerwy  więcej sytuacji pod bramka mieli gospodarze, ale pewnie w bramce Arki grał Pavels Steinbors. Dwa celne strzały oddał Piast.

Był moment, w którym Piast miał w posiadaniu piłkę na poziomie 61%, pod koniec połowy to się niemal wyrównało.

Początek drugiej połowy idealnie ułożył się dla Arki. 5 minut po wznowieniu kapitalną sytuację po przedłużeniu piłki przez Dawida Sołdeckiego, tzw. "szczupakiem" wykorzystał Rafał Siemaszko! To kolejna bramka "Siemy" głową! Piłkę z autu wrzucał Damian Zbozień!

Chwilę później Arka mogła dobić gospodarzy, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał duet Siemaszko-Piesio.

Dążąc do zmiany wyniku trenerzy wprowadzali nowych zawodników. Bliski podwyższenia prowadzenia był chwilę po wejściu Mateusz Szwoch.  Jego uderzenie z wolnego poszybowało tuż na spojeniem bramki Piasta. Jeszcze jedną szansę miał Mateusz w doliczonym czasie gry. Zablokowali go obrońcy.

Arka wykonała znakomicie plan trenera Ojrzyńskiego i  wraca z południa z awansem do 1/4 finału Pucharu Polski i cennymi 3 punktami w lidze! To pierwsza wygrana Arki w tym sezonie ligowym na wyjeździe!