18.09.2017

Arka - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Historia spotkań.

Klub z Bielska-Białej liczy sobie zaledwie 22 lata, dlatego historia gier Arki i Podbeskidzia zaczęła się pisać dopiero w XXI w. Spotkań uzbierało się do tej pory osiem i wszystkie  rozegrane zostały na zapleczu Ekstraklasy.

Bilans gier jest korzystny dla żółto-niebieskich, którzy wygrali cztery mecze, podczas gdy Górale tylko raz cieszyli się ze zwycięstwa nad Arką. Doszło do tego w 2005 roku, a Podbeskidzie wygrało 1:0 po bramce Bujoka. Jarosław Bujok to najskuteczniejszy zawodnik w rywalizacji obu klubów za sprawą połowy z całkowitego dorobku sześciu goli strzelonych Arce przez zespół z Bielska-Białej.

Gdyńscy kibice z pewnością do dziś doskonale pamiętają ostatni mecz rozegrany pomiędzy oboma klubami. Dziewięć lat temu Arka w dramatycznych okolicznościach pokonała Podbeskidzie 3:2, wychodząc w drugiej połowie z wyniku 0:2 i strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry. Szczególnie w pamięć wrył się pierwszy z tych goli zdobyty efektownymi „nożycami”, a autorem tego trafienia był Bartosz Karwan.

Biorąc pod uwagę wyłącznie mecze W Bielsku-Białej, mamy idealny remis. Każda z drużyn osiągnęła po jednym zwycięstwie, dwukrotnie mieliśmy wynik nierozstrzygnięty. W bramkach również jest remis 4:4.