27.08.2017

Juniorzy starsi wygrali w Lubinie z Zagłębiem.

Cenne 3 punkty zdobyli nasi juniorzy starsi. Arka pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:2 (2:0).

Centralna Liga Juniorów U19 - 4 kolejka

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia (0:2)

Bramki: 75', 86' - Markiewicz 2 (29', 67'), Grabowski 40'

Arka: Krzepisz (76' Schwarz) - Grabowski, Manteufel, Blok, Krakowiak, Sławek, Nowakowski, Markiewicz (76' Poręba), Gułajski (66' Poręba), Pek, Ziemann (46' Szopa)

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Arki 2:0. W 29 min. wynik meczu otworzył Markiewicz, a kilka minut przed przerwą drugą bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Grabowski. W 67 min. nasz zespół podwyższył prowadzenie na 3:0, a po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Markiewicz.

Zagłębie do końca ambitnie walczyło o odrobienie strat. Gospodarze zdobyli dwie bramki (75' i 86') i ostatnim minutom meczu towarzyszyły duże emocje. Ostatecznie Arka nie pozwoliła rywalom na doprowadzenie do wyrównania i zapisała na swoim koncie cenne zwycięstwo.

Trener Łukasz Kowalski po meczu:

- Odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Zespól "wybiegał" ten mecz i wygrał zasłużenie z drużyną z Lubina, pomimo kilku ważnych nieobecności w składzie.

Kolejne spotkanie nasi juniorzy starsi rozegrają na własnym boisku z Salosem Szczecin.