13.08.2017

Górnik- Arka 1:1. Wymiana ciosów w ostatnich minutach.

Arka podtrzymuje miano drużyny niepokonanej w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Zespół Leszka Ojrzyńskiego po raz czwarty z rzędu zremisował, tym razem w Zabrzu z Górnikiem 1:1. Prowadzenie dał Arce Jurado w 84 minucie, ale już po chwili wyrównał Rafał Wolsztyński. Po bramkach mecz trwał jeszcze blisko kwadrans, bo długą przerwę mieliśmy po fatalnym zderzeniu Sochy i Koja. Obaj zawodnicy zawiezieni zostali do szpitala.

5 kolejka Lotto Ekstraklasy

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: R. Wolsztyński 85' - Jurado 84'

Górnik: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj (61' Szewieluchin), Kądzior, Ambrosiewicz (88' Matuszek), Żurkowski, Kurzawa (70' R. Wolsztyński), Ł. Wolsztyński, Angulo

Arka: Steinbors - Socha (60' Zbozień), Marcjanik, Danch, Warcholak, Kun, Sołdecki (90' Łukasiewicz), Szwoch, Piesio (79' Jazvić), Marciniak, Jurado.

Żółte kartki: Angulo - Socha, Warcholak

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 22708

0 min - ostatnie tygodnie są dla Arki bardzo intensywne. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę w Lidze Europy, wciąż jesteśmy w grze o Puchar Polski, a w lidze jeszcze nie przegraliśmy w tym sezonie. Liczymy, że ta passa będzie dziś przedłużona.

0 min -  Górnik Zabrze to tegoroczny beniaminek Ekstraklasy. W nowym sezonie podopieczni trenera Marcina Brosza zgromadzili do tej pory 7 pkt. w 4 meczach.

0 min - trener Brosz odważnie stawia na młodych zawodników. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest jednak doświadczony Hiszpan - Igor Angulo. W dotychczasowych meczach strzelił już 6 goli i jest prawdziwym odkryciem rozgrywek.

0 min - w Arce nie brakuje zawodników, którzy niegdyś reprezentowali barwy zabrzańskiego klubu. Wśród nich w wyjściowym składzie są Steinbors, Danch i Marciniak.

0 min - w Górniku zwracamy uwagę na Maćka Ambrosiewicza, który jest z kolei wychowankiem Arki.

0 min - trener Leszek Ojrzyński jak zwykle mocno przebudował skład w porównaniu do spotkania pucharowego ze Śląskiem. Nie mogło być inaczej, gdy trzy dni wcześniej gra się 120 minut na pełnej intensywności.

0 min - Górnik Zabrze zbiera dużo pochwał za za dotychczasowe cztery występy w sezonie. Przypomina w tym nasz zespół sprzed roku, gdy na euforii związanej z awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej seryjnie zbieraliśmy punkty na otwarciu rozgrywek. W pewnym momencie złapał jednak Arkę kryzys i o punkty zrobiło się bardzo ciężko. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby nasz dzisiejszy rywal właśnie w meczu z Arką zaliczył wpadkę.

0 min - w Zabrzu dziś ponownie komplet widzów, czyli ponad 20 tys. ludzi. To będzie z pewnością dwunasty zawodnik gospodarzy, z którym zespół Ojrzyńskiego będzie musiał się uporać.

0 min - w tej chwili miła uroczystość na murawie, w której uhonorowany jest Adam Danch, wieloletni kapitan Górnika Zabrze, a dziś zawodnik Arki.

0 min - przed każdym meczem Lotto Ekstraklasy w piątej kolejce odgrywany jest Mazurek Dąbrowskiego. W ten sposób podkreśla się wtorkowe Święto Wojska Polskiego.

0 min - zawodnicy wychodzą na murawę. Gospodarze w jednolitych białych strojach, Arkowcy na żółto-niebiesko.

1 min - gramy! Zaczęli gospodarze.

2 min - rzut z autu dla Górnika. Ostatnio zmora gdynian. Tym razem piłkę wybił Danch, ale z dystansu szczęścia spróbował jeszcze Wolniewicz, bardzo nieudanie.

3 min - rzut wolny dla Arki z bocznej strefy boiska wykonał Szwoch. W polu karnym gospodarzy najwyżej wyskoczył Sołdecki i posłał piłkę tuż nad poprzeczką!

5 min - ależ było blisko, a konkretnie Piesio! Jurado wyszedł z kontrą prawym skrzydłem, a później idealnie zagrał na 5 metr do wbiegającego tam Piesio, a ten posłał piłkę obok bramki! Wielka szkoda!

7 min - tym razem rzut wolny dla Górnika wykonywał Kurzawa, lecz wprost na nogę Piesio, który spokojnie oddalił niebezpieczeństwo.

12 min - niedokładne zagranie Sochy pod polem karnym gospodarzy, co dało im szansę na wyprowadzenie szybkiego ataku. Faulem przerwał to Warcholak, ale sędzia Gil postanowił jeszcze oszczędzić naszego obrońcę i nie pokazał mu kartki.

14 min - długo Arkowcy rozgrywali piłkę na 20-25 metrze, wszystko zakończył niecelnym strzałem zza pola karnego Ruben Jurado.

17 min - faul Dancha na Wolsztyńskim przy linii bocznej. Okazja dla Kurzawy na dośrodkowanie.

18 min - duże zamieszanie w naszej szesnastce po tym stałym fragmencie gry. Połowa zawodników padła na murawę, gospodarze upominali się o rzut karny, ale sędzia nakazał wznowienie gry Steinborsowi.

20 min - ależ pocisk Piesio w bramkę Loski! Byłby gol, gdyby piłka nie trafiła szczęśliwie w jednego z obrońców z Zabrza!

21 min - rzut rożny dla Arki. Nie udało się zamienić go choćby w strzał na bramkę.

26 min - indywidualna akcja Mateusza Szwocha zakończyła się jego strzałem ponad bramką Loski z ok. 18 metrów.

27 min - w odpowiedzi Kurzawa. Wdał się w drybling w naszym polu karnym i oddał strzał wysoko w trybuny.

30 min - Adam Danch fauluje rywala tuż przy narożniku naszego pola karnego. Może być bardzo groźnie pod bramką Steinborsa.

31 min - sprytny strzał Kądziora przy bliższym słupku broni Steinbors! Tylko korner dla zabrzan.

31 min - dobrze radzą sobie gdynianie przy tym stałym fragmencie gry.

34 min - wrzucał z autu w nasze pole karne Wieteska, doszedł do strzału głową Wolsztyński, lecz szczęśliwie dla nas źle przymierzył!

36 min - Tadek Socha w sposób zbyt plastyczny wyraził swoje niezadowolenie wobec decyzji sędziego i zobaczył żółtą kartkę.

39 min - dużo pojedynków z obrońcami Górnika toczy Jurado. Wiele z nich jest wygranych, co od razu stwarza przewagę naszej drużynie na połowie gospodarzy.

40 min - żółta kartka dla Warcholaka za faul na Wietesce.

42 min - rzut rożny dla Górnika.

43 min - kolejny raz świetnie radzą sobie z dośrodkowaniem Kądziora nasi zawodnicy.

43 min - niezbyt groźny strzał Kądziora z ostrego kąta bez problemów wyłapuje Steinbors.

45 min - znów uderzał Kądzior i znów nie przysporzył kłopotów Łotyszowi w naszej bramce.

PRZERWA - za nami dość wyrównane 45 minut, choć ze wskazaniem na Arkę. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego mają czego żałować przede wszystkim po sytuacji z 5. minuty, gdy Piesio z bliska przestrzelił. Nie doczekali się klarownej sytuacji gospodarze, co nas oczywiście nie martwi, a wystawia wysoką notę żółto-niebieskim za grę w defensywie.

46 min - Arkowcy wznowili spotkanie.

46 min - rzut rożny dla Arki. Centrować będzie Szwoch.

47 min - było naprawdę blisko! Najpierw wybił piłkę Loska, ale ta po chwili wróciła pod bramkę Górnika, gdzie z prezentu nie skorzystał Marciniak! Zamiast strzelać próbował jeszcze podawać piłkę i to była nienajlepsza decyzja byłego zawodnika Górnika.

49 min - dośrodkowanie ze stałego fragmentu Kurzawy spada na głowę Wieteski, a ten przenosi piłkę ponad poprzeczką!

51 min - bardzo dobra próba uderzenia z 20 metrów Kuna! Z kłopotami odbił to Loska!

52 min - Szwoch faulowany w odległości ok. 28 metrów od bramki Loski. Bedzie okazja dla żółto-niebieskich.

53 min - uderzył Szwoch i... bardzo nieznacznie się pomylił! Piłka minęła lewy słupek bramki Loski o kilka centymetrów!

54 min - rzut rożny dla Arki. Centra Szwocha pada łupem obrońców z Zabrza.

55 min - bardzo niebezpieczne zderzenie Sochy i Koja! Obaj zawodnicy leżą bez ruchu na murawie! Podjeżdża karetka, która niestety zabierze Tadeusza Sochę!

58 min - ależ fatalnie to wygląda... Zupełnie nieporuszającego się Sochę karetka zabiera do szpitala... Tadek, trzymaj się!

60 min - do wejścia szykuje się Damian Zbozień. A tymczasem z boiska nadal nie podniósł się Michał Koj.

61 min - zjawiła się druga karetka. Michał Koj również trafi do szpitala... Za niego na boisko wchodzi Szewieluchin.

65 min - na raty, ale z powodzeniem wybiliśmy piłkę z własnej szesnastki po wrzuceniu jej tam z autu przez Kurzawę.

66 min - zagranie Kądziora w szesnastkę efektownie odbił Steinbors. Będzie jednak korner dla gospodarzy.

66 min - znów Arkowcy świetnie sobie radzą w obronie.

67 min - stuprocentową okazję zaprzepaścił Kun! Po kapitalnym dograniu Szwocha, Patryk był sam przed Loską i strzelił ponad bramką! Powinniśmy już prowadzić!

70 min - Rafał Kurzawa schodzi z boiska, a w jego miejsce Rafał Wolsztyński.

73 min - po zagraniu Marciniaka piłka odbija się od jednego z obrońców wychodzi na rzut rożny.

73 min - Loska wypiąstkował piłkę poza szesnastkę.

74 min - Marciniak stanął przed szansą w polu karnym Górnika, oddał strzał, ale zbyt lekki by móc mysleć o pokonaniu bramkarza gospodarzy.

76 min - zupełnie nieudana próba dośrodkowania Zbozienia w kierunku Jurado na siódmy metr.

77 min - Danch w akcji ofensywnej! Niewiele zabrakło, by podanie od Piesio dotarło do naszego stopera, który miałby przed sobą już tylko Loskę.

79 min - znów dosrodkowywał z rzutu rożnego Mateusz Szwoch i znów błędu nie popełnili gospodarze.

79 min - zmiana w Arce. Jazvić zastąpił Piesio.

81 min - Wolniewicz chciał z autu wrzucić w nasze pole karne, ale zrobił to wprost na głowę Szwocha.

82 min - kolejny raz bezbłędni nasi zawodnicy wyszli z rzutu rożnego, który wykonał Kądzior.

82 min - kontra Arki! Świetnie zabrał się z piłką Jurado, zwodem minął obrońcę i oddał strzał po długim rogu! Minimalnie chybił!

84 min - gooooollll dla Arki! Jurado! Zbozień wrzucił piłkę z autu pod bramkę gospodarzy, tam przyjął ją Ruben Jurado i obracając się oddał strzał nie do obrony!

85 min - szybka odpowiedź Górnika! Kądzior zacentrował z prawej strony, Rafał Wolsztyński wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do naszej bramki...

87 min - rzut wolny dla Górnika wykonał Kądzior. Gra przerwana, bo Łukasz Wolsztyński faulował jednego z naszych obrońców.

88 min - zmiana w Górniku. Za Ambrosiewicza wchodzi Szymon Matuszek.

89 min - Kun powalczył o piłkę w polu karnym Górnika i oddał strzał z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę.

90 min - dziewięć minut doliczonych.

90+2 min - rzut rożny wykonał Szwoch, główkuje Adam Danch, ale trafia wprost w Loskę! Aj...

90+3 min - błąd w rozegraniu Arki mogli wykorzystać Górnicy! Angulo był sam przed Steinborsem i oddał dobry strzał w kierunku dalszego rogu naszej bramki, ale Steinbors kapitalnie to obronił!

90+4 min - Łukasiewicz za Sołdeckiego.

90+4 min - dobrze wychodzimy z rzutu rożnego dla gospodarzy.

90+5 min - żółta kartka dla Angulo.

90+8 min - Kądzior z rzutu wolnego w nasze pole karne. Bronią się Arkowcy i wychodzą z kontrą, ale zagranie Jurado do Jazvića przecięte.

90+10 min - Wolniewicz tym razem zagrywa w nasze pole karne, a Arkowcy bardzo szczęśliwie się bronią! Najpierw Marcjanik, a po chwili Łukasiewicz wybijają piłkę zmierzającą do naszej bramki!

KONIEC - mogło być bardzo pięknie, bo w końcówce spotkania bramkę, zasłużoną dodajmy, zdobył Jurado. Po chwili jednak gospodarze wyrównali, a w ostatniej akcji meczu mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz szczęście uśmiechnęło się do żółto-niebieskich. Mniej szczęścia miał dziś Tadek Socha, który po fatalnym zderzeniu głowami z Kojem został nieprzytomny odtransportowany karetką do szpitala.