09.08.2017

CLJ: Arka wygrywa derby w Gdańsku!

Świetnie spisali się nasi juniorzy starsi, którzy w Gdańsku pokonali Lechię 2:0 (2:0). Obie bramki zdobył Jan Łoś.

Centralna Liga Juniorów U19 - 2 kolejka

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki: Łoś 2 (8', 33')

Arka: Krzepisz - Grabowski, Manteufel, Blok, Krakowiak - Lengiewicz (76' Nowakowski), Sikorski (67' B. Nowicki) - Polański, Ryk (56' Markiewicz), Gniadecki (82' Kozakowski) - Łoś

Mecz rozpoczął się świetnie dla Arki. Bohaterem spotkania był Jan Łoś, który już w 8 min. strzałem głową po dośrodkowaniu Dominika Gniadeckiego wyprowadził Arkę na prowadzenie. W 33 min. ten sam zawodnik wykorzystał błąd rywala i po indywidualnej akcji podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla żółto-niebieskich. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej dominowała Arka, a w końcówce słupek po strzale Bartka Nowickiego i poprzeczka uratowały gospodarzy od utraty kolejnych bramek. Żółto-niebiescy zasłużenie zdobyli 3 pkt. i po 2 kolejkach CLJ mają na swoim koncie komplet 6 "oczek". Jak dotąd, nie stracili jeszcze w tym sezonie bramki.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Cieszy zwycięstwo, tym bardziej wywalczone w Gdańsku. Dzisiaj na pewno byliśmy lepszym zespołem, który konsekwentnie wykonywał zadania na boisku i stworzył więcej sytuacji bramkowych. Dlatego też uważam, że zasłużyliśmy na wygraną w derbach. Chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku, szczególnie w drugiej połowie. Pomimo, że nie zdobyliśmy po przerwie bramki, zagraliśmy mądrze i dojrzale, tworząc kilka dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku.