30.07.2017

Arka - Wisła Płock 1:1. Punkt sukcesem gości.

Nie wystarczy zdecydowanie przeważać przez ponad godzinę w meczu, żeby wygrać mecz. Taki scenariusz dziś przerobiła Arka, która tylko raz znalazła sposób na skutecznie broniącą się Wisłę Płock. Niestety goście również raz pokonali Steinborsa, więc mecz skończył się podziałem punktów.

3 kolejki Lotto Ekstraklasy:

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1 (1:1)

Bramki: Warcholak 45'(k) - Byrtek 6'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Danch, Warcholak - Sambea (76' Kriwiec), Marciniak - Piesio, Nalepa (46' Żebrakowski), Kun - Jurado (65' Siemaszko)

Wisła Płock: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński (46' Sielewski), Byrtek, Stępiński - Rasak, Furman (65' Łasicki), Merebaszwili, Reca - Piątkowski (46' Dźwigała), Biliński.

Żółte kartki: Jurado, Marciniak, Piesio, Danch - Furman, Kiełpin

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 8142

0 min - po europejskich emocjach, czas na zmagania o ligowe punkty. Być może nawet ważniejsze. Jak mówił trener Ojrzyński, to liga daje chleb i decyduje o losach klubu.

0 min - po raz trzeci w ostatnich trzech miesiącach Arka zagra u siebie z Wisłą Płock. Żadne z dwóch poprzednich spotkań nie przyniosło Arce zwycięstwa i choćby z tego powodu można wyobrazić sobie skalę trudności przed naszą drużyną.

0 min - trener Ojrzyński zgodnie z przypuszczeniami dokonał kilku zmian w składzie, dając odpocząć bohaterom meczu z Midtjylland. Do pierwszego składu wrócili m.in. Danch, Zbozień, Nalepa i Jurado. Od ławki rezerwowych mecz rozpoczną Socha, Sobieraj, Siemaszko. Poza meczową osiemnastką tym razem Marcus da Silva i Dawid Sołdecki.

0 min - w składzie Wisły dwóch nominalnych napastników: Piątkowski i Biliński.

0 min - morale naszych gości, podobnie jak Arkowców, na wysokim poziomie. W ostatnim meczu ligowym pokonali na własnym stadionie Lecha Poznań.

0 min - pogoda nie będzie dziś sprzymierzeńcem Arki. W czwartek żółto-niebiescy stoczyli ciężki mecz pucharowy, a dziś w pełnym słońcu walczyć będą z wypoczętą Wisłą.

0 min - prezes Wojciech Pertkiewicz wręczył okolicznościową koszulkę Michałowi Marcjanikowi, który dziś rozegra setne spotkanie w barwach Arki!

0 min - dziś w roli kapitana Arki zadebiutuje Adam Marciniak.

0 min - Rota! Arka na żółto-niebiesko, goście na biało.

0 min - Arka w pierwszej połowie będzie grać na bramkę przed trybuną GOSiR. To bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że Wisła będzie grać pod słońce. Za godzinę, gdy nastąpi zmiana stron, słońce będzie już operować pod nieco innym kątem.

1 min - gramy!

3 min - Zbozień wrzucał piłkę z autu w pole karne Wisły. Poradzili sobie z tym zagraniem obrońcy z Płocka.

4 min - znów analogiczna sytuacja. Tym razem o wiele więcej problemów mieli podopieczni trenera Brzęczka, ale ostatecznie Kiełpin przejął futbolówkę.

5 min - rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowywał Furman, ale radzą sobie Arkowcy.

6 min - gol dla Wisły! Reca wrzucił z autu w nasze pole karne, a Byrtek najwyżej wyskoczył w polu karnym i sprytnym uderzeniem głową pokonał Steinborsa!

10 min - Warcholak wznowił grę wrzutem z autu, a obrońcy wybili piłkę na 20 metr. Tam był Sambea, uderzył z powietrza, ale nieudanie.

11 min - kolejna wrzutka z autu w pole karne Wisły. Kiełpin pewnie chwyta piłkę wrzuconą przez Zbozienia.

13 min - znów rzut rozny dla Wisły i znów do narożnika wędruje Furman.

14 min - dobra centra kapitana Wisły, ale bezbłędnie ustawiony był Zbozień. Strzał z dystansu Rasak zupełnie nieudany.

15 min - ależ teraz było groźnie! Biliński próbował oszukać dwóch naszych środkowych obrońców, jednak w ostatniej chwili Danch wybił piłkę spod nóg napastnikowi Wisły!

17 min - piłka w bramce Kiełpina, ale sędzia odgwizdał faul Marciniaka! Marciniak zagrywał piłkę do Kuna walcząc obrońcą gości, a Kun pokonał bramkarza, ale niestety... gol nieuznany.

21 min - było blisko remisu! Jurado otrzymał świetną piłkę i wszedł w pole karne i zamiast strzelać zagrał do wchodzącego z lewej strony Piesia! Podanie nie było dokładne, wybili piłkę obrońcy, a zza pola karnego przymierzył Nalepa! Strzał był świetny, ale Kiełpin zdążył to odbić! Jurado podążył z dobitką, sfaulował obrońcę i zobaczył żółtą kartkę.

22 min - żółta kartka dla Furmana, który sfaulował 18 metrów przed własną bramkę Piesia.

24 min - rzut wolny wykonał Nalepa, a piłka o włos minęła okienko bramki Kiełpina!

25 min - krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

27 min - zła centra Piątkowskiego pod naszą bramkę.

28 min - Warcholak znów z autu szukał w polu karnym Wisły Marcjanika. Nasz obrońca był jednak dobrze przypilnowany przez rywali.

30 min - rzut rożny dla Arki.

31 min - złe wykonanie tego stałego fragmentu gry przez Arkę. Nalepa zagrywał na 18 metr do Piesia, ten głową chciał podać w pole karne, ale kontrę wyprowadziła Wisła. Na szczęście rywalom zabrakło dokładności i przerwaliśmy tę akcję.

33 min - żółta kartka dla Marciniaka za zagranie nakładką.

35 min - Stępiński wybija piłkę spod nóg Kuna na rzut rożny. Krótkie rozegranie i centra Nalepy spada na głowę obrońców.

37 min - trwa oblężenie pola karnego Wisły. Kolejny korner dla Arki.

37 min - sprzed pola karnego uderzał Kun, wydawało się, że piłka trafiła w rękę obrońcy, lecz gwizdek arbitra milczy! Zabrzmiał po chwili, gdy Jurado znalazł się na spalonym

39 min - rzut wolny z lewej strony szesnastki Wisły. Nalepa centruje, Kiełpin wybija na rzut rożny. Zawodnicy Wisły raz po raz padają na murawę i przedłużają wznowienie gry.

40 min - Marciniak wyskoczył do centry Nalepy, lecz był dobrze przyblokowany przez obrońców.

41 min - Arka dwukrotnie wrzucała piłkę z autu w pole karne gości, za każdym razem bez spodziewanych ataków.

43 min - kolejna wrzutka w pole karne Wisły, tym razem sędzia dostrzegł przewinienie Kuna atakującego Szymińskiego.

44 min - rzut karny dla Arki! Jurado pobiegł za piłką zagraną w pole karne i został powalony przez rywali! Żółta kartka dla Kiełpina.

45+1 min - Warcholak i... gooollll dla Arki! Pewnie mocno po ziemi w lewy róg bramki Kiełpina! Wyczuł zamiary strzelca bramkarz, ale strzał był precyzyjny!

PRZERWA - bardzo źle zaczął się ten mecz dla Arki, której chyba zabrakło koncentracji w pierwszych minutach. Od straty gola Arka mocno przycisnęła i uparcie dążyła do wyrównania. Długo "waliła głową w mur", aż w końcu jej ambicja została wynagrodzona rzutem karnym już doliczonym czasie gry. Warcholak dał Arce remis i spotkanie niejako zaczyna się od początku.

Do wejścia na boisko mocno szykuje się Żebrakowski.

46 min - gramy! Żebrakowski zmienia Michała Nalepę. Zmienia też trener Brzęczek - za Piątkowskiego posyła na boisko Dźwigałę, a za Szymińskiego wchodzi Sielewski.

46 min - od razu niezła akcja Arki, w której Piesio trochę przespał moment, w którym mógł zagrać w pole karne do pokazującego się na pozycji Jurado.

48 min - wygląda na to, że Arka gra w ataku trójką zawodników: Kunem, Żebrakowskim i Jurado.

50 min - Furman dostał okazję dośrodkowania z rzutu wolnego.

51 min - świetnie ustawiony Marcjanik oddalił niebezpieczeństwo.

51 min - Arka wyszła z kontrą, w której Jurado z Żebrakowskim atakowali osamotnionego Furmana! Wielka szkoda, że Hiszpan zbyt mocno zaatakował kapitana Wisły...

52 min - zbyt głębokie dośrodkowanie Sambei z prawej strony, Kiełpin spokojnie przejmuje piłkę.

55 min - świetna akcja lewą stroną Warcholaka, a jego centra poszybowała tuż obok Żebrakowskiego!

55 min - w odpowiedzi kontra Wisły. Doskonale zachował się Danch przerywając atak Merebaszwilego.

57 min - Arka w ataku. Żebrakowski w pół obejmowany przez Brytka i to dwa razy w tej samej akcji. Sędzia nie reaguje.

58 min - gdy w sposób nieporównywalnie mniej szkodliwy dla rywala przeszkadzał rywalowi Marciniak, sędzia od razu przerwał grę.

59 min - i znów gwizdy ze strony kibiców pod adresem arbitra, bo tym razem dopatrzył się przewinienia Piesia w środku pola i sięgnął po kartkę.

62 min - kapitalnie przejął piłkę Kun i zainicjował kontrę. Prawym skrzydłem popędził Jurado, zagrał w pole karne, ale ofiarna interwencja Stępińskiego ratuje Wisłę!

63 min - Kun znowu świetnie zagrywa piłkę pod bramkę Wisły, Żebrakowski ją trąca, a Jurado mija się z futbolówką!

64 min - Warcholak faulowany tuż przed linią pola karnego. Rzut wolny wykonał Sambea i posłał piłkę metr nad bramką!

65 min - Siemaszko wchodzi do gry. Zmienia Jurado.

65 min - zmienia także Brzęczek, po raz ostatni w tym meczu. Za Furmana wchodzi Łasicki.

70 min - z błędu rywala nie skorzystał Siemaszko. Przejął piłkę i pobiegł w kierunku pola karnego, lecz zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę w szesnastkę i rywale przerwali akcję.

71 min - przerwa na uzupełnienie płynów.

76 min - Na boisku mamy debiutanta w Arce. Siergiej Kriwiec zmienia Yannicka Sambeę.

77 min - bardzo groźnie wzdłuż linii końcowej zaatakował Merebaszwili, który wyprzedził Kriwca, zagrał wzdłuż naszej bramki i... nie ma gola! Ufff...

78 min - w odpowiedzi o strzał z dystansu pokusił się Żebrakowski. Decyzja dobra, wykonanie gorsze - piłka w trybunach.

81 min - Warcholak faulowany z lewej strony pola karnego Wisły. Szansa dla Arki.

82 min - centrował Kriwiec, wybijają obrońcy gości.

83 min - z prawej strony dośrodkował Zbozień, Byrtek uprzedził Żebrakowskiego, przenosząc piłkę tuż nad poprzeczką własnej bramki!

83 min - nieudane dośrodkowanie Kriwca z narożnika boiska.

84 min - Kriwiec tym razem wysoko ponad bramką, strzelając z powietrza z 20 metrów.

87 min - bezpardonowe wejście Dancha w Łasickiego w okolicy lewego narożnika naszego pola karnego. Żółta kartka dla naszego obrońcy i okazja dla Wisły. Także na kradzież kolejnej minuty.

88 min - kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego zakończyło się strzałem Recy zablokowanym przez Marciniaka.

89 min - nieznacznie się pomylił Kun korzystając z podania Warcholaka z lewej strony. Strzał z 15 metrów niecelny.

90 min - Kun do Żebrakowskiego i znów Byrtek o włos szybszy od napastnika Arki.

90+3 min - Wiślacy już we dwójkę padają na murawę. Kto tu grał wyczerpujący mecz w czwartek?

90+4 min - Arkowcy znów posyłają piłkę w szesnastkę gości. Nic z tego.

KONIEC - druga połowa była rozgrywana pod dyktando Arki, lecz to nie wystarczyło, aby po raz drugi znaleźć sposób na skierowanie piłki do bramki Kiełpina i sięgnięcie po komplet punktów. Po raz trzeci w tym roku Wisła w Gdyni nie przegrywa, choć tym razem była najbliżej porażki. Choć to nasz zespół grał w czwartek wyczerpujące spotkanie, to płocczanie postanowili raz po raz kłaść się na murawę i w ten sposób powstrzymywać żółto-niebieskich. Jak się okazało, skutecznie.