16.07.2017

Arka - Śląsk 2:0. Idealny początek!

W wymarzony sposób zainaugurowali sezon Arkowcy. Podobnie jak przed rokiem, żółto-niebiescy pokonali Śląsk 2:0, a bramki zdobywali Kun i Nalepa.

1 kolejka Lotto Ekstraklasy:

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Kun 69', Nalepa 78'

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Piesio, Sambea, Marciniak (87' Sołdecki), Kun - da Silva (46’ Nalepa) - Siemaszko (67' Jurado)

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra, Madej (87' Łuczak), Srnić (60’ Łyszczarz), Mak (61’ Chrapek), Kosecki, Pich, Piech.

Żółte kartki: Kun, Sobieraj - Mak, Tarasovs

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów:  10083

0 min - Arka zainaugurowała sezon już tydzień temu, w sposób najlepszy z możliwych. Żółto-niebiescy wygrali na boisku Mistrza Polski - Legii Warszawa i sięgnęli po Superpuchar Polski! Dziś przyszedł czas na pierwszy mecz o ligowe punkty w sezonie 2017/18

0 min - na inaugurację los wskazał nam rywala w zespole Śląska Wrocław. To ekipa, która należała do jednych z najbardziej aktywnych na rynku transferowym i dziś sporo nowych twarzy w wyjściowym składzie zespołu trenera Jana Urbana.

0 min - w porównaniu do meczu w stolicy, trener Ojrzyński zdecydował się tylko na jedną korektę. Na prawej obronie zamiast Zbozienia zagra dziś Tadeusz Socha.

0 min - przed meczem pamiątkową koszulkę z numerem "100" odebrał Marcin Warcholak, który dziś po raz setny będzie reprezentował barwy Arki.

0 min - pierwsza rota w tym sezonie! Arka na żółto-niebiesko, goście na biało.

0 min - Arka w pierwszej połowie będzie atakowała bramkę przed trybuną "GOSiR".

1 min - zaczęła Arka!

1 min - i do razu pierwszy korner dla Arki. Wykonał go da Silva, zagrał na 14 metr, gdzie pojawił się Piesio i bez zastanowienia uderzył! Wrąbel kapitalnie broni ten strzał!

1 min - po chwili znów uderzał z dystansu Piesio, ale tym razem już zdecydowanie gorzej i goście rozpoczynają akcję od własnej bramki.

5 min - od samego początku obie drużyny grają bardzo agresywnie, często słyszymy gwizdek arbitra.

7 min - pierwsza akcja gości. Lewą stroną przebił się Michał Mak, zagrał w pole karne, gdzie czyhał już na piłkę Piech, ale zdążył ją trącić Sobieraj i Steinbors uspokoił całą sytuację.

9 min - z bardzo ostrego kąta uderzał Cotra, ale odbił to Steinbors! Cotra był jednak faulowany i będzie rzut wolny.

10 min - poradzili sobie ze stałym fragmentem Arkowcy, choć piłka leciała na niebezpiecznym dla nas pułapie.

11 min - i znów rzut wolny pod linią końcową dla Śląska, tyle że z drugiej strony naszego pola karnego. Centrował Cotra, ale wyrzucił piłkę poza boisko.

14 min - wrzut z autu Warcholaka, o piłkę w polu karnym w powietrzu walczyli Piesio i da Silva, ale górą wyszli z tej sytuacji wrocławianie.

15 min - pierwsza efektowna akcja Kuna. Przemknął lewą stroną i dobrze zacentrował w pole karne, ale Siemaszko tym razem nie miał szans z rosłymi obrońcami Śląska.

18 min - fantastyczna próba Sambei z 20 metrów! Z ogromnymi problemami Wrąbel, ale jednak odbił piłkę na rzut rożny!

20 min - trzeci kolejny korner dla Arki finalizował centrą Kun, ale piłka nie znalazła adresata.

28 min - Pich minął na szybkości Marcjanika, świetnie jednak wyasekurował sytuację wracający da Silva, bo mogło być bardzo groźnie.

30 min - kolejny rzut rożny wykonał da Silva, na dalszym słupku piłkę zgrał Sobieraj i szczęśliwie interweniowali obrońcy z Wrocławia, zdejmując piłkę z nogi Siemaszce!

31 min - udana akcja na prawym skrzydle Koseckiego, lecz jego centrę przeciął Sobieraj. Korner.

32 min - dośrodkowanie Cotry dobrze wybił Piesio.

34 min - faul da Silvy na Maku przy linii bocznej, będzie okazja do dośrodkowania z lewej strony dla Sląska.

35 min - dobrze w obronie Arkowcy, ale po chwili analogiczna sytuacja z drugiej strony naszego pola karnego.

36 min - centruje Cotra, ale trafia w mur! Jest jednak rzut rożny dla gości.

37 min - znów piłkę pod naszą bramkę posyła Cotra, ale wzorcowo piąstkuje futbolówkę Steinbors.

41 min - Kosecki wypracował sobie pozycję do strzału z okolicy narożnika pola karnego. Uderzył mocno i niecelnie.

45 min – tuż przed polem karnym faulowany był Piesio i będzie okazja na wymarzony finał pierwszej odsłony tego meczu

45+1 min – przy piłce ustawili się da Silva i Kun. Uderzył Brazylijczyk, a piłka o centymetry minęła okienko bramki Wrąbla!

PRZERWA – obie drużyny starały się grać szybko, agresywnie i odważnie, dlatego pierwsza połowa mogła się podobać, choć brakowało strzałów celnych na bramkę. Goście uważnie przeanalizowali grę Arki sprzed tygodnia w Warszawie, bo na razie skutecznie neutralizują to, co wtedy było najmocniejszym atutem żółto-niebieskich. Arka z kolei nie dała się zaskoczyć nowej drużynie Śląska, choć ten miał kilka okazji do zagrożenia bramce Steinborsa.

46 min – gra wznowiona. Mamy jedną zmianę w Arce – za Marcusa da Silvę wszedł Michał Nalepa.

48 min – strata Nalepy w środku pola, z czego skorzystał Kosecki. Zawodnik Śląska zagrał z prawej strony, Pich skierował ją w światło bramki, ale Steinbors nie dał się zaskoczyć!

49 min – świetna odpowiedź Arki! Kun ograł rywala na lewym skrzydle i zdołał zagrać spod linii końcowej na piąty metr, gdzie główkował Siemaszko! Niestety spudłował nasz najlepszy napastnik minionego sezonu!

51 min – zamieszanie w polu karnym Śląska, ale nie skorzystali z prezentu ani Marcjanik ani Siemaszko!

52 min – kolejny faul taktyczny zawodników Śląska, ale wciąż nie ma żadnej żółtej kartki w tym spotkaniu.

54 min – rzut wolny z lewej strony pola karnego Śląska. Źle jednak wykonany przez Nalepę.

56 min – doskonała okazja dla Arki! Najpierw wydawało się, że wychodzący na czystą pozycję Siemaszko był faulowany, ale gra została puszczona. Za piłką pognał Piesio, zagrał na 12 metr, przejął ją Nalepa i oddał techniczny strzał, który głową z bramki wybił Celeban!

57 min – żółta kartka dla Maka.

58 min – i teraz żółtko dla Arkowca, za faul ukarany Patryk Kun.

60 min – dwie zmiany w Śląsku. Za kontuzjowanego Srnića wszedł Adrian Łyszczarz, a za Maka Michał Chrapek.

64 min – rzut rożny dla gości. Centrował Cotra, ale obyło się bez zagrożenia naszej bramce.

67 min - w naszym zespole na boisku melduje się Jurado, który zmienia Siemaszkę.

69 min - goooolll dla Arki!!! Doskonałe dośrodkowanie z lewej strony Marciniaka spada na głowę najniższego na boisku Kuna, który kapitalnym uderzeniem nie daje szans bramkarzowi!

72 min - niezbyt groźne uderzenie głową Piecha z 15 metrów wpada w ręce Steinborsa.

76 min - bardzo groźna akcja gości! Lewą stroną pomknął Piech i zagrał płasko w nasze pola karne, gdzie w dogodnej sytuacji znalazł się Pich, ale fatalnie uderzył!

77 min - znów mieliśmy dużo szczęścia. Po rzucie rożnym piłka trafiła na 16 metr, gdzie strzał oddał Kosecki, ale po Nalepie piłka poszła ponad bramką!

78 min - goooollll! Michał Nalepa!! Niefortunna dla gości przebitka piłki spowodowała, że Nalepa pomknął na bramkę sam już od własnej połowy! Michał wytrzymał ciśnienie, minął bramkarza i skierował piłkę do siatki! To pierwsze trafienie Nalepy w Ekstraklasie!

79 min - gorąco w naszym polu karnym, ale szczęśliwie wszystko kończy się na interwencji Steinborsa.

82 min - groźnie pod naszą bramką. Do dośrodkowania Cotry z rzutu rożnego wyskoczył Tarasovs, ale nie skierował piłki w światło naszej bramki.

84 min - Warcholak świetnie złożył się do uderzenia w polu karnym gości, ale Wrąbel doskonale interweniuje!

85 min - Chrapek zagrał idealną piłkę do Piecha w nasze pole karne, ale ofiarna interwencja Warcholaka udaremniła plany wrocławian!

86 min - znów nasz zawodnik mógł wybiec od środka boiska sam na Wrąbla, ale tym razem Piesio został w ostatniej chwili uprzedzony przez Łyszczarza!

87 min - zmiany w obu zespołach. Łuczak za Madeja w Śląsku, a w Arce Sołdecki za Marciniaka.

90 min - desperackie ataki Śląska. Rzut rożny dla gości, ale Socha świetnie ustawiony przy dośrodkowaniu Cotry.

90 min - cztery minuty dolicza sędzia.

90+3 min - na koniec efektowna akcja Kuna przerwana na 25 metrze faulem Tarasovsa, który ogląda żółtą kartkę.

90+4 min - strzał Jurado pomknął wysoko nad bramką.

KONIEC - fantastycznie rozpoczynamy ten sezon. Śląsk przyjechał do Gdyni po komplet punktów, ale trafił na doskonale umotywowaną drużynę trenera Ojrzyńskiego, która po pierwszych golach w Ekstraklasie Kuna i Nalepy zgarnęła pełną pulę. Oby tak dalej!