04.07.2017

Sparing nr 3: Arka - Spartaks Jurmała 1:2.

Arka rozgrywała dzisiaj trzeci sparing podczas letnich przygotowań. Cześć zawodników zaliczyła dzisiaj jednostkę treningową i sztab  zabrał do Gniewina mniejszą liczbę zawodników. Arka przegrała z łotewskim Spartaksem Jurmała 1:2.

Sparing nr 3  - Lato 2017:

Arka Gdynia - Spartaks Jurmała 1:2 (0:1)

Bramki: Lewicki 67'Platonov 42', Kozlov 65' (k)

żółta kartka: Lewicki

Arka: Pilarz- Zbozień (46' Marcjanik), Danch, Kosut, Socha - Sołdecki - Zarandia (46' Nowicki), Nalepa, Hebel, Piesio (46' Wojowski) - Jurado (46' Lewicki).

0 min - po obfitych opadach murawa jest mocno nasiąknięta. Teraz na szczęście nie pada.

4 min - pierwsza akcja Spartaksa zakończona słabym strzałem na bramkę Pilarza.

8 min - na trybunach około 30 osób. Mocno słychać więc podpowiedzi zawodników z obu stron.

10 min - rzut wolny przed polem karnym Arki. Uderzenie trafia w mur.

12 min - świetne prostopadłe podanie Hebla do Rubena. Ten w sytuacji sam na sam strzela obok prawego słupka bramki Spartaksa.

13 min - na trybunach pojawili się m.in. trenerzy Michniewicz i Kafarski.

20 min - kontra Spartaksa i przy próbie interwencji wślizgiem Kosut nieomal skierował piłkę do siatki Pilarza.

21 min - druga szybka akcja rywali lewą stroną i wybicie naszych obrońców na róg.

24 min - wolny dla Arki sprzed narożnika pola karnego. Kapitalne dośrodkowanie Nalepy na głowę Kosuta, a ten strzela tuż obok słupka.

35 min - okres przewagi Spartaksa. Kilka groźnych dośrodkowań i dobre interwencje Pilarza, który wybija piłkę.

42 min - składna akcja Spartaksa. Dośrodkowanie z prawej strony i nieobstawiony Dzmitry Platonov zdobywa z bliska bramkę głową.

45 min - koniec I połowy. Mieliśmy 2 dobre sytuacje, lecz to goście z Łotwy byli skuteczni w końcówce.

46 min - na boisku: Marcjanik, Lewicki, Nowicki i Wojowski. Kosut przeszedł na lewą stronę obrony, Sołdecki z Marcjanikiem na stoperze, Danch jako defensywny

60 min - pierwsza groźniejsza sytuacja w 2 połowie. Podanie w pole karne Arki po ziemi z lewej strony i Platonov minimalnie obok słupka.

64 min - akcja Arki lewą stroną, ale nieudane dośrodkowanie/strzał Kosuta.

65 min - faul Marcjanika w polu karnym i jedenastka dla rywali...

66 min -  skuteczny strzał w środek bramki. Kozlov i przegrywamy 0:2.

67 min - szybka odpowiedź Arki. W zamieszaniu w polu karnym piłkę dopadł Lewicki i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Spartaksa.

68 min. - powinno być 2:2.... Płaskie dośrodkowanie po ziemi w pole karne i Lewicki z metra trafia w bramkarza...

73 min - dobra akcja Arki. Zgranie Nalepy z prawej strony do Hebla, a ten strzela minimalnie obok słupka.

74 min - dobre kolejne dośrodkowanie z prawej stron, ale zamykający akcję na drugim słupku Wojowski nie doszedł do piłki.

78 min - żółta kartka dla Lewickiego za powstrzymanie kontry gości.

79 min - dobra indywidualna akcja Nalepy. Piłkę po strzale odbija jednak bramkarz.

90 min - w końcówce próby z obu stron, jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Spartaks wygrywa 2:1.