10.06.2017

Arka II zremisowała na wyjeździe z Orkanem.

W meczu 32 kolejki grupy pomorskiej 4 ligi Arka II Gdynia zremisowała na wyjeździe z Orkanem Rumia 1:1 (0:0).

32 kolejka 4 ligi

Orkan Rumia - Arka II Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: 57' - 47' Ryk

Arka II: Pruszyński - Babiński (46' Polański), Chmielnicki (46' Manteufel), Bednarski, Krakowiak (68' Kozakowski) - Kaszorek (46' Ryk), Hołtyn - Gębiś, Łyszyk, Gabor - Sz.Nowicki

Żółte kartki: Kaszorek, Manteufel

Trener Robert Wilczyński wystawił na mecz z Orkanem skład złożony w całości z juniorów (roczniki 1998-1999). Szansę debiutu w 4 lidze otrzymał bramkarz Piotr Pruszyński. Młodzi żółto-niebiescy wywalczyli cenny 1 pkt. z starciu z groźnym na swoim boisku rywalem.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek dla żadnej z drużyn. Od 46 min. trener Wilczyński posłał na murawę kolejnego debiutanta - Oskara Ryka, który w tym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem juniorów starszych. Już minutę później ten zawodnik wykorzystał zagranie z prawej strony innego rezerwowego Adriana Polańskiego i celnym strzałem dał prowadzenie Arce. Wcześniej całą akcję ładnie rozegrał Andrzej Łyszyk.

W 57 min. Orkan doprowadził do wyrównania. Po zagraniu z rzutu wolnego piłka znalazła się w polu karnym, gdzie w zamieszaniu jeden z zawodników gospodarzy skierował ją do siatki. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się podziałem punktów.

Trener Wilczyński po meczu:

- Nie byliśmy zadowoleni z pierwszej połowy, stąd już w przerwie dokonaliśmy zmian. Trzej rezerwowi - zawodnicy z kadry juniorów młodszych - rozruszali naszą grę. Oskar Ryk debiutował w 4 lidze i strzelił gola. Adrian Polański i Maciej Manteufel wcześniej w 4 lidze zaliczyli tylko pojedyncze występy. Druga połowa była już lepsza w naszym wykonaniu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i mamy 1 punkt.

Kolejne spotkanie Arka II rozegra już w najbliższy czwartek (15 czerwca) u siebie z Gromem Nowy Staw.