28.05.2017

Wysokie zwycięstwo Arki II.

W meczu 30 kolejki grupy pomorskiej 4 ligi Arka II Gdynia rozgromiła na wyjeździe Bytovię II Bytów 6:1 (2:0).

30 kolejka 4 ligi

Bytovia II Bytów - Arka II Gdynia 1:6 (0:2)

Bramki: Chmielnicki 87' (sam.) - Ziarkowski 18', Krakowiak 33', Łyszyk 60', Hołtyn 81', Stolc 90+1', Siejak 90+2'

Arka II: Moczadło - Babiński, Stolc, Chmielnicki, Krakowiak - Lengiewicz (28' Affeld), Hołtyn - Gębiś (65' Siejak), Kłosowski, Łyszyk - Ziarkowski (65' Sarnowski)

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego po raz drugi w tym sezonie zdobyli komplet punktów w starciu z Bytovią II. Już w pierwszej połowie dzisiejszego meczu Arka II wypracowała sobie dwie bramki przewagi. W 18 min. wynik meczu otworzył Krystian Ziarkowski po podaniu Andrzeja Łyszyka. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Krzysztof Krakowiak

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W 60 min. trzecią bramkę dla Arki zdobył Łyszyk, a w 81 min. czwarte trafienie dołożył Norbert Hołtyn. Na kilka minut przed końcem gospodarze zdobyli honorową bramkę po pechowej interwencji Daniela Chmielnickiego, który skierował piłkę do własnej siatki.

W doliczonym czasie gry Arka strzeliła jeszcze dwa gole. Na 5:1 trafił Przemysław Stolc, a wynik meczu ustalił minutę później rezerwowy Karol Siejak.

Trener Wilczyński po meczu:

- Nasza gra w tym meczu mogła się podobać. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy. Wynik mógł być jeszcze wyższy. Widać było, że zawodnicy cieszyli się dziś grą i sprawiała im ona przyjemność.

Po tym zwycięstwie Arka II zajmuje 6 miejsce w tabeli z 53 pkt. na koncie. Kolejny mecz nasz drugi zespół rozegra u siebie z Sokołem Wyczechy.