27.05.2017

Arka - Ruch 1:1. Utrzymanie wciąż w zasięgu Arki!

To był mecz, w którym karty rozdawały nerwy. Nie udało się wygrać, ale zdobyliśmy bezcenny punkt, który przed ostatnią kolejką spotkań oddaje nasz los w ręce i nogi Arkowców. Bezcenną bramkę zdobył niezawodny Rafał Siemaszko, a jego trafienie na długo zapadnie w pamięć kibiców. Remis oznacza także, że Ruch dziś spadł z Lotto Ekstraklasy.

36. kolejka Lotto Ekstraklasy - grupa B

Arka Gdynia - Ruch Chorzów  1:1  (1:1)
Bramki: Siemaszko 23' - Moneta 4'

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sołdecki, Sambea- da Silva (60' Zarandia, 65' Abbott), Szwoch, Formella - Siemaszko

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Koj - Surma, Urbańczyk (85' Viśniakovs) - Przybecki, Nowak, Moneta - Niezgoda (70' Arak)

Żółte kartki: Formella, Sołdecki, Sambea - Surma

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 9001

0 min - ostatni mecz Arki w Ekstraklasie. Na pewno w tym sezonie, a m.in. ten mecz zadecyduje, czy także w tym roku.

0 min - ew. wygrana Arki oznaczać będzie nie tylko prolongatę szans na utrzymanie, ale też degradację Ruchu Chorzów. Stawka zatem ogromna!

0 min - Arka dziś bez kontuzjowanego Antoniego Łukasiewicza oraz wykartkowanego Dominika Hofbauera. Do linii obrony wraca dziś Marcjanik, a Sołdecki zostaje przesunięty do drugiej linii w miejsce Łukasiewicza.

0 min - wspaniała letnia pogoda. Trybuny powoli się zapełniają, widać, że dziś kibice postanowili pomóc swoim zawodnikom w tak trudnym momencie!

0 min - atmosfera tak gęsta, że można ją ciąć nożem. Miejmy nadzieję, że nie splącze to nóg naszych zawodników. Liczymy na bardzo dobry mecz Arkowców.

0 min - Rota! Arka na żółto-niebiesko, Ruch na biało.

0 min - arbitrem zawodów jest Tomasz Musiał z Krakowa. Arbiter, który poprowadził jakże udany dla nas mecz na Stadionie Narodowym, czyli Finał Pucharu Polski.

1 min - zaczęła Arka, która atakować będzie na bramkę przed trybuną ze swoimi najzagorzalszymi fanami!

1 min - kibice tworzą świetną atmosferę od pierwszego gwizdka!

1 min - pierwsze dalekie zagranie w kierunku Siemaszki, ale uważnie asekurował sytuację Grodzicki, który spokojnie odegrał głową Hrdlićki.

3 min - akcja Ruchu w naszym polu karnym. Dobre zachowanie Sambei, który wbiegł przed Niezgodę i wymusił faul na rywalu.

4 min - gol dla Ruchu.

4 min - ten mecz nie mógł się zacząć gorzej. Błąd w środku pola, Ruch wyprowadził kontrę trzech na jednego, którą zakończyli golem Monety.

6 min - nerwy, nerwy nerwy.

7 min - wreszcie dobra akcja Arki, przerwana faulem Surmy na Siemaszce i żółtą kartką dla zawodnika z Chorzowa.

8 min - pomimo 30 metrów, Szwoch groźnie uderzył z wolnego, Hrdlićka odbija ten strzał, a nadbiegający z dobitką Formella nie zdołał skierować piłki do siatki!

10 min - znów nie popisał się Formella. Otrzymał w polu karnym dobre podanie od Szwocha, ale miał kłopoty z przyjęciem i piłka trafiła go w rękę...

12 min - Arka w ataku. Rzut rożny dla zespołu trenera Ojrzyńskiego.

13 min - słupek ratuje Ruch! Świetne dogranie z narożnika od Szwocha dociera do głowy Siemaszki, który trafia w słupek, a walczący o dobitkę Sobieraj niestety nie uporał się z dwoma rywalami na piątym metrze przed bramką!

17 min - trwa oblężenie szesnastki Ruchu. Z prawej strony faulowany Socha, będzie okazja na dośrodkowanie.

18 min - odrobinę za wysoko zagrana piłka przez Szwocha opuszcza plac gry.

21 min - bez problemów Steinbors wyłapuje strzał z dystansu.

23 min - goooolll dla Arki!!! Siemaszko z bliska wbija piłkę do siatki po zagraniu głową Formelli!!! Sędzia Musiał jeszcze naradzał się ze swoim asystentem, czy przypadkiem piłka nie trafiła w rękę Rafała, ale ostatecznie uznał gola!

27 min - niecelny strzał z dystansu Nowaka.

33 min - ależ nerwowo grają obie drużyny, zwłaszcza w obronie. Przed chwilą Ruch długo nie potrafił wybić piłki z obrębu swojego pola karnego, szkoda, że nie udało się tego wykorzystać.

35 min - teraz dużo kłopotu Arkowcom sprawiło zagranie Koja z rzutu z autu. Ostatecznie wybijamy jednak piłkę.

36 min - szybka akcja Arki zakończyła się zablokowanym uderzeniem da Silvy z 20 metrów.

39 min - Siemaszko doskonale oszukał Helika, a ten odegrał mu się faulem. Dziwne, że nie ma żółtej kartki dla chorzowianina.

41 min - znów z rzutu wolnego z 30 metrów sił spróbował Mateusz Szwoch. Tym razem pomylił się o jakiś metr.

44 min - rzut rożny Szwoch próbował szybko rozegrać z da Silvą, ale połapali się w tym obrońcy Ruchu i udaremnili zamiary żółto-niebieskich.

45+1 min - zgrabna akcja Arki. Piłka zawędrowała na prawe skrzydło do da Silvy, ale zagranie Marcusa wpadło w ręce Hrdlićki.

45+3 min - świetną okazję Formelli wypracował Warcholak, który najpierw w trudnej sytuacji zdołał piłkę opanować, minąć jednego obrońcę i zagrać prostopadle do Darka. Niestety strzał Formelli bardziej przypominał podanie do bramkarza Ruchu niż strzał...

PRZERWA - niestety nerwy zdominowały to spotkanie. Szybko stracona bramka przez Arkę jednak zupełnie jej nie zdeprymowała i Siemaszko zdołał wepchnąć piłkę do bramki gości. Mamy remis, ale liczymy na zwycięstwo, więc trzeba szybko ochłonąć, uporządkować grę w szeregach obronnych i skorzystać z błędów, które popełniają podopieczni Krzysztofa Warzychy.

46 min - druga połowa rozpoczęta.

47 min - strzał Siemaszki z 16 metrów o włos niecelny!

53 min - nie do wiary!!! Formella zmarnował idealną okazję! Był na 12 metrze, przed sobą tylko Hrdlićkę, a Darek posłał piłkę metr nad bramką! Wcześniej kapitalnie o piłkę powalczył Socha, odegrał do Siemaszki, a ten wybornie obsłużył Formellę podaniem.

56 min - błędy z obu stron. Najpierw Formella w kluczowym momencie naszej akcji dał sobie odebrać piłkę, a po chwili strzał Przybeckiego skutecznie blokują obrońcy Arki.

60 min - Sambea niebezpiecznie zagrał w kierunku Steinborsa, na szczęście Łotysz nie dał się uprzedzić Niezgodzie.

60 min - za da Silvę wchodzi Zarandia.

62 min - ależ kontra Arki. Szwoch wypuścił w bój Zarandię, który po wbiegnięciu w pole karne oddał strzał rozpaczliwie, ale skutecznie zablokowany przez jednego z obrońców!

63 min - pytanie, czy Gruzin nie nabawił się przy tym strzale kontuzji, bo wymaga pomocy naszego sztabu medycznego.

65 min - konieczna będzie jednak zmiana. Do gry szykuje się Paweł Abbott.

65 min - a tymczasem niecelny strzał z dystansu oddał Sambea.

66 min - i Abbott już na boisku.

67 min - Formella otrzymuje żółtą kartkę.

70 min - Jakub Arak zastępuje Jarosława Niezgodę.

71 min - Nowak zagrywał z rzutu wolnego w nasze pole karne, piłka pada Łupem Steinborsa.

71 min Sołdecki fauluje Monetę tuż przed naszym polem karnym i otrzymuje żółtą kartkę. Będzie szansa dla chorzowian.

72 min - udało się zablokować strzał gości!!!

73 min - i odpowiedź Arki! Szwoch o włos uprzedzony w polu karnym przez Hrdlićkę, a do piłki na 20 metrze dopadł Siemaszko i natychmiast uderzył, ale nie trafił!

74 min - nieudany strzał głową Abbotta, po doskonałej centrze z lewego skrzydła od Siemaszki.

76 min - rzut rożny wykonywał Nowak, ale skutecznie wybił piłkę Sobieraj i zainaugurował kontratak! Siemaszko i Szwoch mocno walczyli z Grodzickim, ale ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do zawodnika Ruchu!

77 min - i ostatnia zmiana w Arce. Bożok za Formellę.

78 min - Warcholak faulowany na 30 metrze od bramki Ruchu.

79 min - dośrodkowanie Szwocha spada na głowę Sołdeckiego, a strzał naszego zawodnika w niesamowity sposób odbija Hrdlićka! Ależ było blisko!

81 min - teraz błąd w naszej obronie. Zagrana przez Przybeckiego piłka z prawego skrzydła, przeszła bezkarnie tuż obok naszych piłkarzy, ale na szczęście Socha skutecznie przyblokował Monetę przy lewym słupku.

83 min - Sambea otrzymuje żółtą kartkę za faul na Grodzickim.

84 min - niecelny strzał głową Helika.

85 min - za Urbańczyka wchodzi na boisko Viśniakovs.

86 min - bardzo dobre wyjście z bramki Steinborsa, który głową wybija piłkę gonioną przez Araka!

89 min - a tymczasem Zagłębie obejmuje prowadzenie w Lublinie z Górnikiem, co powoduje, że przy tym wyniku Arka opuszcza strefę spadkową!

90+1 min - nieudany strzał Monety.

90+3 min - najpierw Arka ratuje się przy rzucie rożnym wykonywanym przez gości, do którego pobiegł w nasze pole karne Hrdlićka, a potem wyprowadziliśmy atak, do którego z ratunkiem zdążyli wrócić chorzowianie!

KONIEC - nie udało się wygrać, ale w świetle wyników na innych boiskach odnieśliśmy remis, który wyprowadził nas ze strefy spadkowej. W tej sytuacji znów wszystko jest w rękach i nogach Arkowców, którzy pojadą do Lubina i jeśli tam zgarnie komplet punktów, utrzyma się w lidze. Jeśli natomiast w ostatniej kolejce Górnik Łęczna ulegnie w Chorzowie Ruchowi, niezależnie od wyniku Arki utrzymamy się w lidze!