19.05.2017

Statystyka meczu Śląsk Wrocław - Arka.

Nie ma już nieważnych spotkań. To wiemy od początku rundy finałowej.  Dzisiaj  Arka walczyła we Wrocławiu, ale mimo objęcia  prowadzenia 1:0, przegrała 1:4. Szanse wciąż są. Nadzieja umiera ostatnia...

Zaczęło się kapitalnie. Wrzutka Damiana Zbozienia z autu trafiał na głowę Dawida Sołdeckiego, który pokonał bramkarza Śląska.  Arka grała dobrze, kontrolowała grę. W to co się stało później trudno uwierzyć. Najpierw w ciągu 2 minut Śląsk zdobył dwie bramki, a potem po fatalnym błędzie Krzysztofa Sobieraja, w sytuacji sam na sam ze Steinborsem Biliński ze Śląska dobił Arkę do przerwy na 3:1.

Po zmianie stron trener Ojrzyński przeprowadził 2 zmiany. Weszli Nalepa i Da Silva.  Już minutę po przerwie kontaktową bramkę mógł zdobyć Sobieraj. Po dośrodkowaniu Nalepy, po strzale kapitana Arki, piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca.

Co nie udało się Arce, udało się gospodarzom. Po kolejnej stracie  Śląsk zdobywa czwartą bramkę. Z takiej pozycji trudno się podnieść. Była jeszcze kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Śląska, gdy było zagranie ręką, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Pozostajemy na miejscu spadkowym, przegrywamy ważny mecz i do końca już tylko 2 kolejki na odrobienie strat.

W kolejnym meczu z Ruchem nie zagra Dominik Hofbauer, który otrzymał ósmą żółta kartkę.

Meczu tego na pewno nie będzie miło wspominać kapitan Arki Krzysztof Sobieraj, który rozegrał mecz nr 254.