17.05.2017

Arka II odpadła z Pucharu Polski.

W meczu 1/4 finału regionalnego Pucharu Polski Arka II Gdynia zmierzyła się na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń. Rywale wygrali po dogrywce 4:2 (2:2, 0:0) i awansowali do półfinału.

1/4 regionalnego Pucharu Polski

Powiśle Dzierzgoń - Arka II Gdynia 4:2 (2:2, 0:0)

Bramki: 62', 72', 104', 112' - Hołtyn 67', Gabor 90+4'

Arka II: Moczadło - Gębiś (79' Babiński), Kaszorek, Lengiewicz, Krakowiak - Hołtyn, Łyszyk (79' Manteufel) - Gabor, Affeld (61' Affeld), Gniadecki (69' B.Nowicki) - Kłosowski

Żółte kartki: Gabor, Manteufel, Krakowiak

Pierwsza połowa meczu pucharowego Arki II z Powiślem zakończyła się bezbramkowym remisem. W 62 min. gospodarze objęli prowadzenie, którym cieszyli się jednak tylko 5 minut. W 67 min. wyrównał bowiem Norbert Hołtyn.

W 72 min. Powiśle drugi raz wyszło na prowadzenie, ale żółto-niebiescy po raz kolejny doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:2 zdobył Mikołaj Gabor. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna więc była dogrywka.

W doliczonym czasie gry padły dwie bramki dla gospodarzy. Powiśle trafiło do siatki w 104 i 112 min. gry, wygrało całe spotkanie 4:2 i zapewniło sobie awans do półfinału regionalnego Pucharu Polski.

Arka II wraca teraz do rywalizacji w 4 lidze. W niedzielę (21.05) podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego podejmą na własnym boisku Gedanię Gdańsk.