16.05.2017

Arka - Wisła Płock 0:1. Znów robi się gorąco.

Arka wciąż musi z dużym niepokojem spoglądać w ligową tabelę. Porażka z Wisłą Płock znów mocno skomplikowała naszą sytuację i w trzech ostatnich meczach nasz zespół będzie grał z nożem na gardle.

34. kolejka Lotto Ekstraklasy - grupa B

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:1 (0:1)
Bramki: Reca 16'

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Sambea - Szwoch, Hofbauer (70' Zarandia) - Bożok (46' da Silva), Formella (80' Zbozień) - Siemaszko

Wisła Płock: Kryczka - Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Sylwestrzak, Rogalski, Wlazło (84' Bozić), Reca,  Furman, Merebaszwili (74' Kun), Kante (80' Piątkowski)

Żółte kartki: Hofbauer, Marcjanik (2x) - Szymiński

Czerwona kartka: Marcjanik (90' za dwie żółte)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 6015

0 min - nie upłynął miesiąc od ostatniej potyczki ligowej Arki z Wisłą Płock, a dziś przychodzi nam znów stawać naprzeciw Nafciarzy. Poprzednio nasi rywale grali o awans do "górnej" ósemki, ale remis zmusił ich do walki o utrzymanie.

0 min - w wyjściowej jedenastce Arki jak zwykle doszło do zmiany. Tym razem mecz od ławki rezerwowych rozpocznie Marcus da Silva. W jego miejsce do składu wskoczył Miro Bożok.

0 min - w całej meczowej jedenastce żółto-niebieskich znalazł się tylko jeden nominalny napastnik. Jest nim oczywiście Rafał Siemaszko. Na "szpicy" zagrać mogą także da Silva, Formella lub Luka Zarandia.

0 min - w zespole Arki zagrożeni pauzą w razie otrzymania żółtej kartki są obrońcy: Marcin Warcholak, Michał Marcjanik i Tadeusz Socha.

0 min - ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu może Arkę już bardzo przybliżyć do upragnionego utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Trzy punkty pozwoliłyby z dużo większym spokojem podchodzić do ostatnich potyczek sezonu.

0 min - Rota!

0 min - gospodarze oczywiście na żółto-niebiesko, goście w jednolitych czarnych kostiumach.

0 min - w pierwszej połowie atakować będziemy na bramkę stojącą przed trybuną GOSiR.

1 min - zaczęli goście!

2 min - Arka rozgrywa piłkę na swojej połowie, a rywale wysoko podchodzą pod naszych zawodników już w okolicach naszego pola karnego. Nasz zespół jednak umiejętnie wyprowadza piłkę.

3 min - Stefańczyk faulowany pod linią boczną. Pierwsza okazja do dośrodkowania dla Dominika Furmana.

3 min - piłka po głowie jednego z rywali opuszcza boisko. Steinbors rozpocznie grę od bramki.

8 min - gorąco w naszym polu karnym! Merebaszwili indywidualną akcją minął kilku naszych zawodników w polu karnym, po czym padł na murawę, sugerując faul. Na nasze szczęście gwizdek arbitra milczy i jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji!

11 min - po faulu na Siemaszce, rzut wolny wykonał Szwoch. Jego dośrodkowanie wpadło w rękawice Kryczki.

13 min - Arka nieco inaczej niż w meczu z Górnikiem Łęczna, przynajmniej w pierwszym kwadransie. Gdynianie skupiają się na

15 min - żółta kartka dla Hofbauera za faul na Merebaszwilim

16 min - gol dla Wisły! Piłka zagrana w nasze pole karne została wycofana na 18 metr, gdzie stał Arkadiusz Reca. Precyzyjny strzał tego zawodnika tuż przy słupku wpadł do naszej bramki!

19 min - niepewna interwencja Steinborsa, który skiksował przy wybiciu piłki. Na szczęście był blisko Socha, który zaasekurował futbolówkę.

24 min - goście z dużą skutecznością przerywają nasze akcje w środkowej strefie boiska. Gdy jednak uda się nam przebić w pobliże pole karnego Wisły, brakuje nam dokładnego podania.

25 min - jest strzał na bramkę Kryczki. Do dośrodkowania Sambei doszedł Marcjanik, a jego strzał głową obronił bramkarz Wisły.

26 min - i znów uderzenie Arkowca! Tym razem Formella posłał piłkę w kierunku bramki, ale goście zdołali je zablokować!

28 min - Warcholak dobrze zacentrował z lewej strony na okolice siódmego metra, gdzie w ostatniej chwili wyprzedzony został Marcjanik!

29 min - odpowiedzieli groźną akcją zawodnicy Wisły. Znów strzał zza pola karnego oddał Reca, ale tym razem Steinbors nie dał się zaskoczyć!

30 min - dużo szczęścia teraz miał łotewski bramkarz Arki! Z prawej flanki zacentrował Merebaszwili, a w polu karnym na piątym metrze trącił piłkę Kante! Steinbors jakimś cudem odbija futbolówkę!

36 min - indywidualna akcja Kante na naszej połowie. Wszystko zakończyło niecelnym strzałem na naszą bramkę z okolic narożnika pola karnego.

38 min - z własnej "szesnastki" wybijają piłkę goście, a na 25 metrze przejął ją Sambea i zdecydował się na strzał. Nie wyszło to uderzenie Yannickowi.

39 min - strzał Hofbauera z 20 metrów zablokowany.

41 min - z rzutu rożnego zagrywał Szwoch, Kryczka skutecznie wypiąstkował piłkę poza swoje pole karne.

44 min - strzał Szwocha z 23 metrów obtarł plecy obrońcy i minimalnie minął bramkę Wisły!

44 min - rzut rożny wykonał Hofbauer, a piłka wpadła w ręce Kryczki.

45 min - źle mogła zakończyć się ta połowa dla Arki. Po rzucie rożnym wykonanym przez Furmana, piłka spadła pod nogi Merebaszwilego, który poszukał strzał w kierunku dalszego słupka. Na szczęście w tym miejscu był Bożok, który wybił piłkę z linii bramkowej!

PRZERWA - to nie było udane 45 minut dla Arki. Trudno naszym zawodnikom odmówić woli walki i zaangażowania, ale na razie to za mało, aby myśleć o ograniu Wisły. Goście mają przewagę w środkowej strefie boiska, zbyt często przebijają się także skrzydłami. Wydaje się, że potrzebna jest zmiana w naszym składzie, aby wprowadzić trochę ożywienia i przyśpieszenia w naszej grze.

46 min - i jest zmiana w Arce. Marcus da Silva zmienia Miro Bożoka.

47 min - rzut rożny dla Arki. Z narożnika zacentrował Hofbauer, piłka jednak nie dotarła do żadnego z naszych zawodników. Przejął ją Reca i pomknął w kierunku naszej bramki! Minął obrońcę i od 40 metra biegł sam na przeciwko Steinborsa, tuż przed polem karnym zdecydował się na strzał, który minął naszą bramkę! Dużo szczęścia przy Arce!

49 min - blisko szczęścia Siemaszko! Hofbauer był z piłką w polu karnym gości, zagrał górą w kierunku Siemaszki na 6 metr, a tam Rafał w ostatniej chwili został zablokowany!

56 min -  kapitalna interwencja Steinborsa po strzale głową Wlazły z 7 metrów!

57 min - Formella przejął podanie w polu karnym Wisły i padł na murawę pod naciskiem obrońców z Płocka. Nie ma rzutu karnego!

60 min - Siemaszko padł w polu karnym zahaczony przez obrońcę! Znów sędzia nie decyduje się na wskazanie na wapno! Na trybunach wrze!

64 min - Arka długo rozgrywała piłka w obrębie pola karnego, ale nie potrafiła się przebić żadnym dośrodkowaniem w pole karne. Wszystko skutecznie blokowali goście.

65 min - żółta kartka dla Szymińskiego.

66 min - napór Arki trwa! Czy doczekamy się gola dla gdynian?

67 min - Steinbors! Kante wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i oddał potężny strzał z 13 metrów, a Steinbors broni to twarzą! Ależ ofiarna interwencja reprezentanta Łotwy! Arka znów uciekła spod topora!

69 min - tym razem już spokojniejsza obrona Steinborsa po strzale Merebaszwilego.

70 min - druga zmiana w zespole Ojrzyńskiego. Za Hofbauera wejdzie Zarandia.

72 min - Socha wrzucił piłkę z prawej strony wzdłuż 5 metra, minął się z piłką Kryczka, a Formella końcem buta ją trącił, lecz zbyt lekko, by zdołać ją wpakować do siatki!

73 min - schodzi Merebaszwili, wejdzie Dominik Kun.

74 min - strzał Zarandii z 20 metrów zablokowany!

77 min - z rzutu wolnego zagrywał w pole karne Szwoch, ale po trafieniu głową Marcjanika złapał piłkę Kryczka.

78 min - przed wymarzoną okazją stanął Siemaszko! Obrońca Wisły podał mu piłkę na 30 metrze i Rafał popędził w kierunku bramki Kryczki! Niestety dogonił go obrońca z Płocka i uniemożliwił strzał!

80 min - Piątkowski zmienia Kante, a Zbozień Formellę. Zbozień zagra na pozycji... napastnika!

84 min - Bozić za kontuzjowanego Wlazło.

86 min - tuż przed naszym polem karnym Recę fauluje Marcjanik i otrzymuje żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w nastepnym spotkaniu.

87 min - rzut wolny wykonał Furman i... fatalnie pudłuje.

88 min - niedokładna próba dogrania Sambei do Zbozienia w pole karne Wisły.

90 min - goście z Płocka oczywiście szukają najmniejszej okazji do kradzieży czasu. A sędzia dolicza 5 minut.

90+1 min - sędzia dostrzega kolejny faul Marcjanika przed polem karnym i pokazuje mu drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. I kolejny rzut wolny dla Wisły.

90+1 min - Furman uderza po murze ponad bramką.

90+4 min - rzut wolny 25 metrów od bramki Wisły. Steinbors wędruje w pole karne gości!

90+5 min - Szoch... w mur!

już po gwizdku sędzia ukarał da Silvę i Sobieraja żółtymi kartkami.

KONIEC - złym wynikiem zakończył się ten mecz, choć po zmianie stron nie brakowało szans przynajmniej na zremisowanie tego spotkania. Arka postawiła wszystko na jedną kartę, często odkrywała się w tyłach narażając się na kolejne kontry wyprowadzane przez gości. Ryzyko niestety nie przyniosło pożądanego skutku i znów musimy z niepokojem oczekiwać na rozwój wypadków w kolejnych meczach.