LECH POZNAŃ

Jasmin Burić 4
Mógł lepiej się ustawić przy golu Rafała Siemaszki. W regulaminowym czasie gry niemal bezrobotny, w dogrywce nie zdołał uratować Kolejorza.

Tomasz Kędziora 4
Próbował dać impuls Kolejorzowi w ataku, ale skończyło się na chęciach. To z jego strony Adam Marciniak dorzucił piłkę do Rafała Siemaszki.

Jan Bednarek 4
Świetny w regulaminowym czasie gry i blisko zdobycia bramki w pierwszej połowie. Ostatecznie jednak nie zatrzymał Zarandii przy drugim golu, a oceniamy lechitów za 120 minut.

Lasse Nielsen 4
To jemu uciekł Rafał Siemaszko przy najważniejszym trafieniu. Duńczyk stracił równowagę, a Lech chęci do gry. Poza tym był naprawdę solidny, ale zawiódł w kluczowej sytuacji.

Wołodymyr Kostewycz 5
Dużo wnosił do akcji ofensywnych, ale koledzy mieli problem z ich wykończeniem. Ukraińcowi można zarzucić najmniej.

Łukasz Trałka 4
Nieczęsto widzimy, że Łukasz Trałka trafia do siatki, ale dla Kolejorza miało to niewielkie znaczenie. Kapitana zabrakło przy obu golach – nie zablokował dośrodkowania Marciniaka, a potem nie wywrócił Zarandii. Zabrakło sił, a zmiany Ojrzyńskiego dały sukces Arce.

Maciej Gajos 3
Zawiódł przede wszystkim przy rozegraniu piłki. Często schowany za obrońcami, przeszedł obok meczu, ustawiony zbyt blisko napastników. Z kreatywności Gajosa nie było w tym meczu pożytku.

Darko Jevtić 4
Dawał Kolejorzowi najwięcej impulsów i ładnie dokręcał piłki z rzutów rożnych. Nie zrobił jednak różnicy. Trener Bjelica zdjął go z boiska, by dodać świeżości na skrzydłach.

Radosław Majewski 3
Miał na nodze piłkę meczową w 90 minucie. Napędzał ataki Kolejorza, ale można odnieść wrażenie, że zabrakło mu jednego porządnego dogrania. Często kiedy Lech atakował w przewadze, nie wybierał najlepszych rozwiązań. Najbardziej jednak zapamiętamy mu sytuacje z końcówki regulaminowego czasu gry i stratę piłki przy drugim trafieniu Arki.

Dawid Kownacki 3
20-latek jakby nie dojechał do Warszawy. W tym meczu występ na prawym skrzydle zdecydowanie mu nie sprzyjał. Niewidoczny, dyskretny i słusznie zdjęty jako pierwszy z boiska.

Marcin Robak 3
Był aktywny, nie był skuteczny. Powinien przystemplować dominację Kolejorza w jednej z kilku sytuacji. Kiedy schodzi z boiska bez gola, zawsze jest na siebie wściekły. Nie inaczej będzie po tym spotkaniu, choć zabrakło mu też szczęścia, bo w trudnej sytuacji trafił w słupek.

Maciej Makuszewski 5
Najlepsza zmiana Kolejorza, ale nie dała im zwycięstwa. Makuszewski jednak wykreował dwie groźne sytuacje. Tej najważniejszej nie wykorzystał Radosław Majewski.

Szymon Pawłowski 4
Kilka niecelnych dośrodkowań plus próby strzału – również niecelne albo zablokowane. Na pewno nie był anonimowy, ale trener Bjelica wprowadzał go z myślą odmienienia niemocy Kolejorza.

Mihai Radut 6
Ponad dziesięć minut na boisku zwieńczone asystą Rumuna. W ostatecznym rozrachunku jednak bez większego znaczenia.

ARKA GDYNIA

Pavels Šteinbors 8

To on utrzymał Arkę przy życiu. Bezapelacyjnie najlepszy piłkarz gdyńskiej drużyny. Wygrał wiele pojedynków z lechitami. Ojciec sukcesu.

Tadeusz Socha 6

Drugą połową zrekompensował słabszą grę przed przerwą. Po profesorsku wyłączył z gry Darko Jevticia.

Michał Marcjanik 5

W początkowej fazie meczu zdarzył mu się prosty błąd, po którym Lech miał groźną sytuację.

Krzysztof Sobieraj 6

Gdyby nie przegrany pojedynek biegowy w ostatniej minut regulaminowego czasu gry z Makuszewskim, zaliczyłby występ bezbłędny.

Marcin Warcholak 7

Najaktywniejszy w ofensywie z kwartetu obrońców. Stwarzał zagrożenie nie tylko po rzutach z autu. W drugiej połowie przeprowadził efektowną akcję, po której zmusił do sporego wysiłku Jasmina Buricia.

Antoni Łukasiewicz 6

Bufor bezpieczeństwa między obroną, a atakiem. Trzymał zespół w ryzach. W każdej spornej sytuacji miał coś do powiedzenia.

Adam Marciniak 4

W cieniu Łukasiewicza. Odpowiadał tylko za rozbijanie ataków poznaniaków, zapominał, że do przodu też można grać.

Marcus Vinicius 5

Kilka razy szarpnął na skrzydle. Mimo że dopiero wrócił do gry po problemach zdrowotnych, to nie był kulą u nogi drużyny.

Mateusz Szwoch 5

Wrócił na swoją nominalną pozycję ofensywnego pomocnika, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. Więcej ostatnio dawał Arce, grając na skrzydle.

Miroslav Božok 5

Szarpał na skrzydle i w zasadzie tyle. Brakowało czegoś ekstra.

Przemysław Trytko 5

Stawiając na Trytkę trener Leszek Ojrzyński liczył na wzrost piłkarza, którzy miał być pożyteczny przy górnych piłkach. I jego centymetry przydały się, gdy oddał groźny strzał po dośrodkowaniu Warcholaka.

Rafał Siemaszko 7

Przeżywa swój najlepszy okres w karierze. W Arce rozgrywa rundę życia, z Lechem strzelił gola kariery. Znów umieścił piłkę w siatce po strzale gola, choć był najniższym piłkarzem na murawie.

Luka Zarandia 7

Świetna zmiana. Akcja, po której strzelił gola na 2:0 - stadiony świata. Po takim meczu zapracował na szansę w pierwszym składzie.