26.04.2017

Arka II gromi w Pucharze!

Arka II Gdynia awansowała do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski. W 1/8 finału tych rozgrywek żółto-niebiescy rozgromili w Gdyni Drutex-Bytovię II Bytów 8:0 (2:0).

1/8 regionalnego Pucharu Polski

Arka II Gdynia - Drutex-Bytovia II Bytów 8:0 (2:0)

Bramki: Sz.Nowicki 2 (6', 71'), Gabor 3 (78', 89', 90+1'), Chmielnicki 13', Hołtyn 73', Kłosowski 82'

Arka II: Moczadło - Babiński (63' Gębiś), Kaszorek (68' Lengiewicz), Chmielnicki, Krakowiak - M.Olszewski, Hołtyn - Gabor, Łyszyk  (46' Kłosowski), Gniadecki (46' Ziarkowski) - Sz.Nowicki

Drutex-Bytovia II: Oszmaniec - M.Stolc, Berent, Bartel, Kulisz, Nazarko, Zborowski, Lachowicz, Stenka, Galinkowski, Świderski

Sędzia: Piotr Pagieła (Pomorski ZPN)

W IV rundzie regionalnego Pucharu Polski Arka II rozgromiła na wyjeździe Cartusię 7:0, a dziś pokusiła się o jeszcze wyższy wynik. Już w pierwszym kwadransie nasz zespół uzyskał dwie bramki przewagi po trafieniach Szymona Nowickiego (6') i Daniela Chmielnickiego (13'). Obaj zawodnicy popisali się celnymi strzałami głową po dośrodkowaniach z prawej strony boiska.

Jeszcze przed przerwą wynik mogli podwyższyć Krzysztof Krakowiak oraz Mateusz Olszewski, a po zmianie stron bramkarz gości obronił strzały Norberta Hołtyna i Jakuba Kłosowskiego w sytuacjach "sam na sam". Hołtyn był także blisko przepięknego trafienia po strzale z dystansu, ale piłka trafiła w słupek.

Okazała zdobycz bramkowa Arki II to zasługa zwłaszcza ostatnich 19 minut meczu. W 71 min. na 3:0 podwyższył Nowicki, dwie minuty później czwartą bramkę dołożył Hołtyn, a w 78 min. na 5:0 trafił Mikołaj Gabor. W 82 min. bramkarz rywali musiał po raz szósty wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Jakuba Kłosowskiego.

W samej końcówce spotkania w roli głównej wystąpił Gabor, który skompletował hat-trick. W 89 min. pokonał Mateusza Oszmańca uderzeniem po ziemi z bliskiej odległości, a w doliczonym czasie gry świetnie wykonał rzut wolny i umieścił piłkę w "okienku" bramki gości.

Żółto-niebiescy bez żadnych problemów awansowali do kolejnej rundy rywalizacji o regionalny Puchar Polski. Mecze 1/4 finału zostaną rozegrane 17 maja.