TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

23.04.2017

30 kolejka za nami: To jeszcze nie koniec!

Za nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego.  Teraz dogrywka w postaci 7 kolejek w dwóch grupach.

 

W 30 kolejce największe zainteresowanie towarzyszyło meczom, w których decydowały się losy awansu do grupy mistrzowskiej. Atutu własnych stadionów nie wykorzystały Korona i Zagłębie Lubin. Pierwsi przegrali 0:1 z Bruk-Betem, a drudzy zremisowali ze Śląskiem 1:1. Gorszy w końcowym rozrachunku okazał się remis Zagłębia. Ostatecznie bowiem po remisie 1:1 Wisły Płock w doliczonym czasie gry w Gdyni z Arką,  w tzw. małej tabeli 3 drużyn (Korona, Wisła Płock, Zagłębie) najlepszy bilans miała właśnie Korona.

 

Pewnie u siebie wygrały po 3:1 Pogoń z Lechią oraz Górnik Łęczna z Wisłą Krakowa. Wśród drużyn pierwszej czwórki oprócz Lechii wygrali pozostali: Lech z Ruchem 3:0, Legia na wyjeździe z Cracovią 2:1 i Jagiellonia, która pokonała w Gliwicach Piast 1:0.

 

Różnice po podziale są niewielkie i sprawa zarówno mistrzostwa Polski, jak i zespołów, które opuszczą Ekstraklasę zadecyduje się w dodatkowej rozgrywce, czyli w 7 kolejkach.

 

Tabela po podziale punktów.

 

 

Wyniki 30 kolejki Lotto Ekstraklasy:

 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-1 Wisła Płock
Rafał Siemaszko 41 - José Kanté 90 (k)

Arka: 13. Konrad Jałocha - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 19. Miroslav Božok (67, 2. Tadeusz Socha), 6. Antoni Łukasiewicz, 21. Yannick Kakoko (85, 17. Adam Marciniak), 20. Dominik Hofbauer, 10. Mateusz Szwoch - 11. Rafał Siemaszko (73, 77. Dariusz Formella).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński - 10. Giorgi Merebaszwili, 6. Harmeet Singh (59, 18. Piotr Wlazło), 21. Maksymilian Rogalski, 41. Dimityr Ilijew (55, 27. Mateusz Piątkowski), 22. Dominik Kun (70, 9. Arkadiusz Reca) - 29. José Kanté.

żółte kartki: Zbozień - Byrtek.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 5505. 

------------------------------------------------------------------------------

22 kwietnia 2017, 18:00 - Lublin (Arena Lublin)
Górnik Łęczna 3-1 Wisła Kraków
Bartosz Śpiączka 22, 90, Grzegorz Bonin 79 - Arkadiusz Głowacki 71

Górnik: 1. Wojciech Małecki - 14. Gabriel Matei, 45. Przemysław Pitry, 16. Adam Dźwigała, 2. Leândro - 15. Grzegorz Bonin, 25. Szymon Drewniak, 6. Paweł Sasin, 13. Josimar Atoche (82, 5. Łukasz Tymiński), 9. Piotr Grzelczak - 18. Bartosz Śpiączka.

Wisła: 24. Łukasz Załuska - 19. Tomasz Cywka, 6. Arkadiusz Głowacki, 8. Alan Uryga, 33. Matija Špičić - 93. Hugo Vidémont (76, 9. Rafał Boguski), 21. Petar Brlek, 7. Pol Llonch, 18. Semir Štilić (61, 10. Éver Valencia), 88. Patryk Małecki - 14. Zdeněk Ondrášek (60, 23. Paweł Brożek).

żółta kartka: Brlek.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 5903.

------------------------------------------------------------------------------ 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-2 Legia Warszawa
Damian Dąbrowski 44 (k) - Dominik Nagy 18, Tomáš Necid 49

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu (59, 99. Krzysztof Piątek), 22. Piotr Malarczyk, 24. Piotr Polczak, 2. Tomasz Brzyski - 7. Jakub Wójcicki, 14. Damian Dąbrowski, 13. Radosław Kanach (59, 10. Mateusz Cetnarski), 27. Marcin Budziński, 62. Erik Jendrišek (71, 17. Sebastian Steblecki) - 20. Mateusz Szczepaniak.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme (90, 3. Tomasz Jodłowiec), 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 32. Miroslav Radović, 21. Dominik Nagy (86, 53. Sebastian Szymański) - 24. Tomáš Necid (79, 22. Kasper Hämäläinen).

żółte kartki: Polczak, Kanach - Hämäläinen.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 12 438.

------------------------------------------------------------------------------ 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 3-0 Ruch Chorzów
Łukasz Surma 7 (s), Maciej Gajos 41, Darko Jevtić 62

Lech: 30. Matúš Putnocký - 4. Tomasz Kędziora, 3. Lasse Nielsen, 26. Maciej Wilusz, 22. Wołodymyr Kostewycz - 10. Darko Jevtić, 14. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski (63, 18. Mihai Rădu?), 24. Dawid Kownacki (70, 17. Maciej Makuszewski) - 11. Marcin Robak (75, 19. Nicki Bille Nielsen).

Ruch: 33. Libor Hrdlička - 15. Martin Konczkowski, 39. Michał Helik, 5. Marcin Kowalczyk, 23. Paweł Oleksy - 16. Miłosz Przybecki (80, 66. Miłosz Trojak), 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk, 37. Bartosz Nowak (66, 38. Milen Gamakow), 13. Łukasz Moneta - 11. Jarosław Niezgoda (60, 9. Jakub Arak).

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 20 114.

------------------------------------------------------------------------------ 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 0-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Dawid Nowak 56

Korona: 82. Milan Borjan - 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 23. Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste - 5. Serhij Pyłypczuk (71, 16. Maciej Górski), 8. Mateusz Możdżeń (75, 6. Vanja Marković), 14. Jakub Żubrowski, 10. Nabil Aankour (77, 9. Dani Abalo), 17. Miguel Palanca - 15. Jacek Kiełb.

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela - 96. Przemysław Szarek, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putiwcew, 5. Sebastian Ziajka - 16. Martin Mikovič (90, 6. Bartłomiej Babiarz), 25. Mateusz Kupczak, 28. Vlastimir Jovanović, 7. Samuel Štefánik, 11. Patrik Mišák (82, 21. Vladislavs Gutkovskis) - 20. Dawid Nowak (79, 24. Wojciech Kędziora).

żółte kartki: Możdżeń, Palanca, Abalo, Dejmek - Putiwcew, Szarek, Mikovič.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 11 999.

Żółtą kartką został ukarany także rezerwowy zawodnik drużyny gospodarzy - Bartosz Kwiecień.

------------------------------------------------------------------------------ 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 1-1 Śląsk Wrocław
Arkadiusz Woźniak 30 - Piotr Celeban 5

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 24. Jakub Tosik, 23. Daniel Dziwniel - 9. Arkadiusz Woźniak, 20. Jarosław Kubicki, 28. Łukasz Piątek, 18. Filip Starzyński (66, 19. Filip Jagiełło), 6. Kamil Mazek (75, 21. Adam Buksa) - 13. Martin Nešpor (77, 14. Łukasz Janoszka).

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 20. Adam Kokoszka, 28. Mateusz Lewandowski - 18. Łukasz Madej (80, 9. Mario Engels), 8. Aleksandar Kovačević, 32. Ostoja Stjepanović (59, 10. Ryota Morioka), 22. Sito Riera, 16. Róbert Pich - 19. Kamil Biliński (66, 11. Łukasz Zwoliński).

żółte kartki: Woźniak - Biliński, Stjepanović, Dankowski, Kokoszka.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 8282.

------------------------------------------------------------------------------ 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 3-1 Lechia Gdańsk
Adam Frączczak 11, Dawid Kort 62, 69 - Miloš Krasić 18

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 24. David Niepsuj, 2. Cornel Râpă, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew, 23. Mateusz Matras, 10. Dawid Kort (79, 17. Nadir Çiftçi), 29. Marcin Listkowski (57, 14. Kamil Drygas), 7. Ádám Gyurcsó (90, 15. Hubert Matynia) - 9. Adam Frączczak.

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 28. Flávio Paixão (75, 17. Lukáš Haraslín), 16. Ariel Borysiuk (70, 11. Grzegorz Kuświk), 7. Miloš Krasić (63, 6. Simeon Sławczew), 27. Rafał Wolski, 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Niepsuj, Kort, Çiftçi - Peszko, Wolski, Haraslín.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 6961.

------------------------------------------------------------------------------ 

22 kwietnia 2017, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 0-1 Jagiellonia Białystok
Cillian Sheridan 25

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 26. Bartosz Szeliga (40, 5. Marcin Pietrowski), 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 17. Adam Mójta - 21. Gerard Badía, 82. Martin Bukata, 9. Radosław Murawski, 15. Michał Masłowski, 2. Patrik Mráz (56, 27. Michal Papadopulos) - 44. Łukasz Sekulski (66, 7. Maciej Jankowski).

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 2. Ziggy Gordon, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 14. Marek Wasiluk (82, 8. Łukasz Burliga) - 7. Dmytro Chomczenowśkyj, 4. Jacek Góralski, 22. Rafał Grzyb (59, 9. Arvydas Novikovas), 6. Taras Romanczuk, 10. Fedor Černych - 18. Cillian Sheridan.

żółte kartki: Mójta - Wasiluk.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 4439.

 

tr, sklady: 90minut.pl

 

BILETY NA MECZE RUNDY DODATKOWEJ W GDYNI!

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_online_174cdbb30debfaa25635f1e4d53c2188.jpg

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_c199ddb88db1a112e1578518ccb531fe.jpg

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony