22.04.2017

Zwycięstwo juniorów starszych!

Świetnie spisali się we Wrocławiu nasi juniorzy starsi. W 24 kolejce grupy zachodniej CLJ Arka pokonała Śląsk 2:0 (2:0).

Centralna Liga Juniorów - 24 kolejka

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki: Nowakowski 17', Manteufel 19'

Arka II: Więckowicz - Bednarski, Manteufel, Kozakowski, Grabowski, B.Nowicki, Nowakowski, Ryk, Kłosowski (68' Siejak), Łoś (62' Wośk), Polański (46' Bugajewski)

Żółte kartki: Kłosowski, Nowakowski

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy nieco zepchnęli Arkę do defensywy. Żółto-niebiescy odpowiedzieli jednak na ataki Śląska w najlepszy możliwy sposób. W 17 min. Mikołaj Nowakowski pokonał bramkarza rywali mocnym uderzeniem z 16 metrów. Chwilę później było już 2:0. Świetną akcję Arki na bramkę zamienił Maciej Manteufel, któremu asystował Jakub Kłosowski. Przed przerwą Jan Łoś mógł pogrążyć przeciwników, jednak piłka po jego strzale odbiła się od słupka i bramkarz zdołał ją wybić z linii bramkowej.

W drugiej połowie dogodne okazje na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Bartosz Nowicki i Kłosowski, ale nie zdołali skierować piłki do bramki. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, Arka do końca kontrolowała przebieg spotkania i zasłużenie wygrała 2:0.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Wygrana jak najbardziej zasłużona. Kontynuujemy passę spotkań bez porażki. Dzisiejsze zawody pokazały charakter zespołu i ducha walki, jaki panuje w drużynie. Momentami nasza gra mogłaby być płynniejsza, szczególnie przy wyniku 2:0. Zespół dobrze się prezentuje, dzisiaj kilku zawodników zagrało bardzo dobre zawody m.in. Bartek Nowicki, Oskar Ryk oraz kapitan zespołu Maciej Manteufel, który przypieczętował swój dobry występ bramką. Jest chemia w zespole, a to przekłada się na grę. Cieszymy się i czekamy na kolejne mecze.

W następnej kolejce nasi juniorzy starsi zagrają przed własną publicznością. W niedzielę (30.04) zmierzą się w Gdyni z Gryfem Słupsk.