19.03.2017

Remis juniorów młodszych.

Nasi juniorzy młodsi rozpoczęli rywalizację w lidze makroregionalnej. W 1 kolejce tych rozgrywek zremisowali u siebie z CWZS Bydgoszcz 0:0.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 1 kolejka

Arka Gdynia - CWZS Bydgoszcz 0:0

Arka: Knut - Grądziel (56' Sławek), Matys (56' Matejek), Lisiecki, Kasprowicz, Markiewicz, Bednarski, Gułajski, Młyński, Pek (60' Szwoch), Ziemann (67' Maciej Bachleda)

W pierwszej połowie Arka przeważała, ale goście dobrze spisywali się w grze obronnej i jednocześnie próbowali stwarzać zagrożenie po kontratakach. W tej części meczu swoje okazje mieli Młyński i Ziemann, ale bramkarz zespołu z Bydgoszczy nie dał się zaskoczyć. W drugiej połowie przewaga żółto-niebieskich jeszcze wzrosła, ale żadna z akcji ofensywnych nie przyniosła efektu bramkowego. W decydujących momentach brakowało nieco precyzji pod bramką przeciwnika.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Jestem zadowolony z gry defensywnej zespołu, gdyż przeciwnik stworzył sobie tylko jedną groźną sytuacje i zagraliśmy na zero z tyłu.  Na pewno musimy poprawić grę w ofensywie. Posiadając przewagę, szczególnie w drugiej połowie, musimy stwarzać więcej sytuacji bramkowych i być bardziej skuteczni.

Za tydzień juniorzy młodsi będą walczyć o punkty na wyjeździe z zespołem AP Pogoń Szczecin.