11.03.2017

Remis juniorów starszych.

W 18 kolejce rozgrywek grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra 1:1 (0:0).

18 kolejka CLJ

Falubaz Zielona Góra - Arka Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: 69' - Łoś 55'

Arka: Więckowicz - Bednarski, Chmielnicki, Krakowiak, Gębiś (75' Grabowski), B.Nowicki, Szałecki (46' Polański), Łyszyk, Gniadecki (69' Kozakowski), Ziarkowski (46' Łoś), Ryk

Pierwszy mecz ligowy naszych juniorów starszych w tym roku zakończył się podziałem punktów. Przed przerwą spotkanie było wyrównane. W 24 min. Arka mogła objąć prowadzenie, ale strzał Dominika Gniadeckiego z poświeceniem zablokowali obrońcy Falubazu, którzy naprawili w ten sposób błąd swojego bramkarza.

Druga cześć toczyła się pod dyktando Arki. Bardzo dobrze zaprezentował się wprowadzony na boisko od 46 minuty Jan Łoś. W 55 min. wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie, a w 62 min. wywalczył rzut karny. Bramkarz gospodarzy obronił jednak strzał Andrzej Łyszyka. W 69 minucie Falubaz doprowadził do wyrównania, a końcówka meczu była bardzo interesująca. Obie drużyny szukały szans na zwycięstwo, jednak wynik pozostał bez zmian.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Druga połowa była znacznie lepsza w naszym wykonaniu. Szkoda tego meczu ... Czujemy spory niedosyt, gdyż mogliśmy rozstrzygnąć losy spotkania strzelając rzut karny. Bardzo dobrą zmianę dał Jan Łoś, który zdobył bramkę i wywalczył rzut karny. Był dziś bardzo aktywny i dał jakość jakiej potrzebujemy z przodu.

Kolejne spotkanie nasi juniorzy starsi rozegrają w sobotę (18 marca). O godz. 12 podejmą w Gdyni drużynę Górnika Zabrze.