Po wygranej z Koroną do 11-stek kolejki trafiło 3 zawodników Arki.

Darek Formella został umieszczony w Jedenastce Weekendu tygodnika "Piłka Nożna".

Mateusz Szwoch w 11-stce 23 kolejki Ekstraklasy.

Kolejne wyróżnienia przyznały portale sportowe:

Gol24.pl:

Darek Formella:

Służy mu gdyńskie powietrze i gra u boku Mateusza Szwocha. W spotkaniu z Koroną Kielce miał udział przy dwóch golach. Jednego strzelił sam, przy drugim asystował.

Mateusz Szwoch:

Podobał nam się tydzień temu z Zagłębiem Lubin. Przeciwko Koronie Kielce dał już wszystkim konkrety. Wypracował karnego (nie wykorzystał go Marcus da Silva) i z karnego zdobył też bramkę. Arka pierwszy raz w tym sezonie wbiła cztery gole.

Sportowefakty.pl

Przemysław Stolc (Arka Gdynia)

O wyniku meczu Arki z Koroną Kielce (4:1) zadecydowali nie tylko Mateusz Szwoch i Dariusz Formella, ale i dobrze prezentująca się defensywa gdynian. Postanowiliśmy wyróżnić Przemysława Stolca, który w obronie zagrał solidnie, a do tego często był przy piłce i nie popełnił większych błędów.

Dariusz Formella (Arka Gdynia)

W dwóch pierwszych wiosennych meczach wchodził do gry z ławki, ale dał tak dobre zmiany, że spotkanie z Koroną Kielce (4:1) zaczął w wyjściowym składzie. I był to strzał w "10" trenera Grzegorza Nicińskiego. Młodzieżowy reprezentant Polski zdobył gola na 1:0, a potem zaliczył asystę przy bramce Rafała Siemaszki na 3:1.

polskapilka24.net

Dariusz Formella (Arka Gdynia)

W meczu otwierającym 23. kolejkę Arka Gdynia pokonała u siebie Koronę Kielce 4:1. Najlepszym piłkarzem gospodarzy tego wieczoru był niewątpliwie Dariusz Formella, który w 37. minucie pewnym strzałem z kilku metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Piłkarz zaliczył też asystę przy golu Siemaszki.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)

W drugiej połowie spotkania z Koroną na najlepszego gracza Arki wyrósł Mateusz Szwoch, który był niezwykle aktywny w polu karnym gości. W 60. minucie pewnie wykorzystał też jedenastkę, dzięki czemu jego drużyna ponownie wyszła na prowadzenie.