24.02.2017

Arka - Korona 4:1. Gdynia odczarowana!

Świetny mecz rozegrali Arkowcy z Koroną Kielce i przełamali niemoc na własnym stadionie. Wygrana 4:1 w pełni oddaje wyższość żółto-niebieskich nad rywalami w tym spotkaniu. Goli doczekali się wreszcie Szwoch i Formella, a kolejne trafienia zanotowali także niezawodni Siemaszko i Hofbauer.

23. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Korona Kielce 4:1 (1:1)
Bramki: Formella 37', Szwoch 61'(k), Siemaszko 78', Hofbauer 90+1' - Micanski 40'

Arka: Jałocha - Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak - Sambea (69' Łukasiewicz), Hofbauer - da Silva (87' Bożok), Szwoch, Formella - Trytko (75' Siemaszko)

Korona: Borjan - Rymaniak, Dejmek, Kwiecień, Grzelak - Kiełb, Możdżeń, Marković (69' Cebula), Aankour (83' Górski), Palanca (83' Pylypchuk) - Micanski

Żółte kartki: Socha - Borjan

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 5213

0 min - dwie pierwsze kolejki ligowe w tym roku nie przyniosły Arce punktu. W trzecim podejściu liczymy na komplet punktów, choć jak zawsze w Lotto Ekstraklasie, nie będzie o nie łatwo.

0 min - trener Niciński po meczu w Lubinie nie krył swojego rozczarowania przebiegiem spotkania. Nie dziwią zatem zmiany w wyjściowym składzie żółto-niebieskich.

0 min - roszady w składzie objęły dwie przednie formacje. Na szpicy od pierwszej minuty wystąpi Przemysław Trytko. Po przymusowej pauzie za kartki do wyjściowej jedenastki powrócił Dominik Hofbauer, a na lewym skrzydle zagra od początku Dariusz Formella.

0 min - na ławce rezerwowych Arki tym razem zasiedli m.in. Miroslav Bożok oraz Antoni Łukasiewicz. Poza meczową osiemnastką znalazł się Josip Barisić.

0 min - w składzie gości dojrzeliśmy jedno nazwisko z przeszłością w Arce. Na ławce Korony usiadł dziś Maciej Górski.

0 min - w naszym zespole zawodnikiem mającym za sobą przeszłość w Koronie jest Przemysław Trytko. Wychowanek kielczan Krzysztof Sobieraj wciąż pozostaje poza meczową osiemnastką.

0 min - na trybunach Stadionu Miejskiego powoli zasiadają kibice. Dziś temperatura bliska zeru, więc warunki do śledzenia wydarzeń powinny być bardziej komfortowe niż to miało miejsce przy okazji poprzedniego meczu z Legią Warszawa.

0 min - wszyscy wyczekujemy na pierwsze punkty w tym roku, czekamy też na pierwszą bramkę. Na tego gola niecierpliwie czeka także Marcus da Silva, który z pewnością pragnie zrobić tradycyjną "kołyskę" na okoliczność narodzin córki.

0 min - drużyny wyszły na boisko. Arkowcy w żółto-niebieskich strojach, goście z Kielc w czarnych.

1 min - od środka rozpoczęli gospodarze!

1 min - od razu mamy składną akcję Arki. Piłka rozegrana przez Trytkę i da Silvę dociera pod linię końcową do Szwocha. Zagranie Mateusza pod bramkę przejęli jednak obrońcy.

8 min - Arkowcy posiadają inicjatywę. Na razie jednak kielczanie skutecznie przerywają ich akcje na 30-20 metrze od bramki.

8 min - pierwszy celny strzał Korony! Kiełb przyjął piłkę w odległości 15 metrów i spróbował uderzyć technicznie w prawy róg bramki Jałochy. Nasz bramkarz jednak nie dał się zaskoczyć.

10 min - znów groźnie zaatakowała Korona! Palanca przedostał się z piłką na lewym skrzydle w pole karne Arki i zacentrował na głowę Możdżenia, ale Jałocha wyciąga nasz zespół z opresji!

15 min - żółta kartka dla Sochy.

17 min - Borjan ratuje Koronę! Formella kapitalnie zagrał do Hofbauera, a ten uderzył z 13 metrów, zmuszając bramkarza Korony do maksymalnego wysiłku!

23 min - niezła akcja Formelli, który po zdobyciu kilkunastu metrów z piłką przy nodze na lewym skrzydle, poszukał podania do Trytki. Kielczanie jednak szczelnie przypilnowali naszego napastnika.

26 min - nie miał szczęścia Trytko! Darek Formella znów zagrał z lewego skrzydła, a z piłką minęli się nie tylko obrońcy Korony, ale też nasz zawodnik!

30 min - karny dla Arki! Niesamowity Szwoch!! Piłka wydawała się już stracona, ale Mateusz powalczył do końca, odzyskał piłkę, przedarł się przez trzech obrońców w pole karne i padł powalony przez Kwietnia!

31 min - nie ma bramki! Strzał po ziemi da Silvy z lewy róg broni Borjan!!!

32 min - i znów jakimś cudem ratuje się zespół gości! Brojan wygrywa pojedynek sam na sam ze Szwochem!

34 min - rzut wolny dla Korony w odległości 20 metrów od naszej bramki. Świetna okazja dla Korony.

35 min -  Możdzeń groźnie uderza, piłka lekko odbija się od muru, ale uporał się z tym Jałocha i odbił piłkę!

37 min - gooolll!!! Arka prowadzi! Nasz zespół przeprowadził filmową akcję. da Silva zszedł z piłką do środka, zagrał na szesnasty metr do Trytki, a ten od razu podał do wychodzącego na pozycję Formelli, który zmieścił piłkę pod bramkarzem Korony!

39 min - Palanca zacentrował z rzutu wolnego w nasze pole karne, a piłkę przedłużył głową... Marciniak, po czym futbolówka minimalnie minęła naszą bramkę!

40 min - szybko wyrównała Korona! Po rzucie rożnym piłka odbiła się przypadkowo od Hofbauera i spadła pod nogi Micanskiego, który z bliska pokonał Jałochę!

43 min - tym razem z rzutu wolnego dośrodkowywał Hofbauer w pole karne Korony. da Silva przedłużył piłkę głową, ale odrobinę za wysoko, aby mógł ją sięgnąć Marciniak.

45 min - trzeba przyznać, że większość stałych fragmentów Korony stwarza kłopoty naszej drużynie w polu karnym. Trzeba się wystrzegać dawania okazji gościom do ich wykonywania w pobliżu bramki.

PRZERWA - dużo emocji zwłaszcza w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony tego meczu. Wtedy wyraźniej przycisnęła Arka i od razu została wynagrodzona golem. Niestety nasz zespół dał się zaskoczyć już trzy minuty później i dlatego do szatni piłkarze zeszli przy wyniku remisowym. Być może wynik byłby bardziej korzystny, gdyby Borjan nie obronił jedenastki wykonywanej przez Marcusa da Silvę. Wierzymy, że po zmianie stron Arka znów poderwie się do ataku i znajdzie sposób na dobrze dysponowanego Borjana.

46 min - grę wznowili goście.

47 min - z dużym animuszem rozpoczęli tę połowę gospodarze. Marcus da Silva zacentrował na głowę Szwocha, ale Borjan nie miał problemów ze złapaniem piłki.

49 min - bardzo dobra indywidualna akcja Szwocha zakończyła się groźnym, choć nieznacznie niecelnym strzałem z 18 metrów.

53 min - z rzutu rożnego zacentrował Szwoch, ale piłke przejęli goście z Kielc i teraz to oni będą wykonywali rzut rożny.

54 min - dwie próby Korony z narożnika boiska i choć za każdym razem goście utrzymywali piłkę w naszym polu karnym, to jednak nie byli w stanie oddać celnego strzału.

59 min - i znów rzut karny dla Arki!!! Faulowany da Silva przez Borjana! Żółta kartka dla bramkarza Korony.

60 min - gooooollll!! Tym razem do jedenastki podszedł Szwoch, wyczekał Borjana i strzelił pewnie do siatki!

66 min - znów Palanca posyła piłkę z rzutu wolnego w nasze pole karne. Trytko wystąpił w roli pierwszego obrońcy i to on wybił futbolówkę.

68 min - zablokowany strzał Możdżenia z dystansu. Bardzo dobrze, bo ten piłkarz znany jest z dobrego uderzenia.

69 min - Antek Łukasiewicz wchodzi na boisko. Zmienia Yannicka Sambeę.

69 min - zmienia także trener Bartoszek. Za Markovića posyła na boisko Cebulę.

72 min - rzut wolny spod linii bocznej wykonał Hofbauer. Jego dośrodkowanie wypiąstkował Borjan.

73 min - szybki wypad Korony zakończył się mocnym strzałem Grzelaka! Piłkę odbija Jałocha, a nadbiegających zawodników Korony uprzedza Stolc!

75 min - na boisku melduje się Siemaszko, zmieniający Przemka Trytko.

77 min - pomocy masażysty potrzebuje Rymaniak. Po chwili jednak wraca do gry obrońca Korony.

79 min - gooollll!!! Rafał Siemaszko na 3:1! Jakimś cudem najpierw Korona uratowała się po strzałach da Silvy i Łukasiewicza, ale po chwili Siemaszko z trzech metrów wpycha piłkę do siatki! Wzdłuż bramki zagrywał Formella! To bardzo ważny gol w kontekście dwumeczu Arki z Koroną, bo teraz bilans jest korzystniejszy dla żółto-niebieskich.

83 min - podwójna zmiana w Koronie. Górski i Pylypchuk zmieniają Aankoura i Palancę.

84 min - rzut wolny dla Korony w pobliżu naszego pola karnego. Bardzo słabe jednak rozegranie tego stałego fragmentu przez gości.

87 min - ostatnia zmiana trenera Nicińskiego. Schodzi da Silva, wchodzi Bożok.

90 min - Cebula faulowany z prawej strony naszego pola karnego. Rzut wolny wykonał Kiełb, zagotowało się w naszym polu karnym, ale ostatecznie po zagraniu Kwietnia piłkę złapał Jałocha!

90+1 min - i 4:1 dla Arki! Zespół gości zaryzykował i zupełnie się odkrył z czego Arka skrzętnie skorzystała! Strzał Szwocha odbił Borjan, ale na dobitkę Hofbauera nie było już mocnych!

KONIEC - nie zraził Arki nie wykorzystany rzut karny, ani nawet wyrównujący gol Korony w pierwszej połowie. Po zmianie stron Arka zdecydowanie ruszyła do przodu i trzykrotnie skierowali piłkę do siatki nagradzając siebie za bardzo dobry występ! Arka w pełni zasłużenie sięga po komplet punktów!