12.02.2017

Wysokie zwycięstwa juniorów w sparingach.

Wysokie wygrane odnieśli w meczach sparingowych nasi juniorzy. Starsi wygrali z Elaną Toruń 9:0 (4:0), a młodsi z Wdą Świecie 5:0 (2:0).

Junior starszy (JA):

Arka Gdynia - Elana Toruń  9:0 (4:0)

Bramki: Gniadecki 22', Ziarkowski 2 (40', 44'), Nowakowski 45', Zengierski 2( 60', 87'), Hołtyn 79', Pasieka 85', Sz. Nowicki 90'

Już po pierwszej połowie Arkowcy wysoko prowadzili. W 22 min. wynik meczu otworzył Gniadecki. Trzy kolejne bramki padły w końcówce też części gry. W 40 i 44 min. do siatki trafił Ziarkowski, a chwilę później czwartego gola dołożył Nowakowski. W drugiej połowie żółto-niebiescy jeszcze pięć raz pokonali bramkarza rywali. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Zengierski oraz Hołtyn, Pasieka oraz Sz.Nowicki.

Kolejny sparing podopieczni trenera Jakuba Frydrycha rozegrają z Zawiszą Bydgoszcz (JA).

Junior Młodszy (JB):

Arka Gdynia - Wda Świecie 5:0 (2:0)

Bramki: Młyński 3 (31', 40', 62'k.), Wiśniewski 2 (74', 77')

W pierwszej połowie meczu Arka wypracowała sobie dwie bramki przewagi. Autorem obu trafień dla naszego zespołu był Młyński, który pokonał bramkarza rywali w 31 i 40 min. Po zmianie stron ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny i skompletował hat-tricka. Dwie kolejne bramki dołożył w końcówce meczu Wiśniewski (74 i 77 min) i całe spotkanie zakończyło się wygraną żółto-niebieskich 5:0.

W przyszły weekend zespół trenera Krzysztofa Janczaka zagra sparing z Czarnymi Pruszcz Gdański (seniorzy, V liga).