18.12.2016

Statystyka meczu Śląsk - Arka.

Po 13 latach Arka wywiozła z Wrocławia 3 punkty. Po raz pierwszy na poziomie Ekstraklasy.To sprawiło, że nasz zespół po 20 kolejkach kończy rok na 8 miejscu w tabeli!

Arka wygrała zasłużenie praktycznie  nie pozwalając Śląskowi na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Do przerwy bramki nie padły, ale  w drugiej części Arka zadała 2 szybkie ciosy w ciągu 3 minut!

Najpierw kapitalnie głową skierował piłkę do siatki Rafał Siemaszko, zdobywając czwartą bramkę w sezonie. Następnie przytomnie zachował się Michał Marcjanik lobując, zbyt krótko wybitą przez Pawełka piłkę do bramki Śląska.

Arka grała spokojnie nie rezygnując z podwyższenia wyniku. Ten końcowy jednak wszystkich satysfakcjonuje!

Arkowcy zakończyli rok 2016 zwycięstwem. Wszyscy w ostatnim meczu zagrali bardzo solidnie. Widać, że Arka złapała pod koniec drugi oddech i to dobrze wróży przed emocjami rundy wiosennej. Grupa mistrzowska jest realna!

Krzysztof Sobieraj rozegrał swój 241 mecz w barwach Arki.  Dzięki temu "Sobi" wyprzedził trenera Jarosława Krupskiego w tabeli wszech czasów i wszedł samodzielnie do  pierwszej dziesiątki.

Z kolei na poziomie Ekstraklasy debiutował dzisiaj wchodząc na boisko w 90 minucie Przemek Stolc.