12.12.2016

Arka - Jagiellonia 2:3. Wielkie emocje i wielki niedosyt.

To były wielkie emocje, ale bez happyend'u dla Arki, która ostatecznie uległa liderowi Lotto Ekstraklasy z Białegostoku 2:3. Do przerwy prowadzili gospodarze, ale po przerwie to jagiellonia zdołała wyprowadzić dwa ciosy, które dały jej pierwsze w historii zwycięstwo w Gdyni. Z poczuciem niedosytu przyszło rozstać się gdyńskim kibicom z Lotto Ekstraklasą w tym roku.

19. kolejka Ekstraklasy

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok  2:3 (2:1)
Bramki: Łukasiewicz 25', Siemaszko 37' -  Cernych 29', Tomelin 64', Vassiljev 76'

Arka: Steinbors - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz, Sambea (79' Abbott), Wojowski - Hofbauer  - Siemaszko (64' Szwoch)

Jagiellonia: Kelemen- Grzyb, Runje, Szymański, Tomasik, Tomelin, Chomczenowskyj (46' Vassiljev), Góralski (55' Mystkowski), Frankowski, Cernych, Świderski (84' Klimala).

Żółte kartki: Hofbauer - Góralski, Szymański

Sędzia:  Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 4058

0 min - ostatni akcent Lotto Ekstraklasy w tym roku w Gdyni. Los przygotował nam smakowity kąsek w postaci spotkania z liderem Ekstraklasy przed rozpoczęciem 19. kolejki w sezonie, Jagiellonią Białystok.

0 min - zespół trenera Nicińskiego przystępuje do meczu w dobrych nastrojach po dwóch kolejnych wygranych nad Drutex-Bytovią w Pucharze Polski i w lidze z Ruchem w Chorzowie. Gdy dodamy do tego zwykle nadzwyczajną mobilizację Arkowców na drużyny z czołówki tabeli, możemy się szykować na spore emocje przy Olimpijskiej!

0 min - wicelider klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy Konstantin Vassiljev, dziś rozpoczyna mecz od ławki rezerwowych. W wyjściowym składzie jest natomiast były Arkowiec - Piotr Tomasik.

0 min - w składzie, który rozpoczął mecz w Chorzowie trener Niciński dokonał jednej korekty - na szpicy zagra Rafał Siemaszko.

0 min - w Arce żółtych kartek wystrzegać się musi Krzysztof Sobieraj, który ma na swoim koncie trzy "żółtka". Podobny dorobek ma Dawid Sołdecki, ale on mecz rozpoczyna na ławce rezerwowych.

0 min - dziś trybuna "Górka" pusta, ale jesteśmy pewni, że gdyńscy kibice jak zawsze zapewnią kapitalną atmosferę i będą "dwunastym zawodnikiem" żółto-niebieskich!

0 min - dzisiejszy mecz będzie 240-tym dla Krzysztofa Sobieraja w Arce! Aby był to kolejny świetny występ naszego obrońcy!

0 min - już rozlega się Rota, a więc zawodnicy meldują się na boisku. Arka na żółto-niebiesko, goście na biało.

0 min - rozpoczęła Arka!

2 min - pierwszy strzał z dystansu gości. Nieznacznie nad poprzeczką posłał piłkę Świderski.

8 min - nieznaczna przewaga Jagiellonii, która rozgrywa piłkę na dystansie 20-30 metrów od naszej bramki. Nasz zespół jednak uważnie się broni i nie dopuszcza do bezpośredniego zagrożenia bramce Steinborsa.

14 min - Sambea najpierw został zablokowany przy próbie dośrodkowania, a po chwili został sfaulowany przy linii bocznej.

15 min - da Silva posłał bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, po którym nieznacznie minął się z piłką Marciniak!

19 min - kolejna dobra akcja Arki! Siemaszko centruje z prawej strony do Hofbauera, który naciskany przez obrońców wywalczył rzut rożny.

19 min - świetna centra Hofbauera! Marcjanik o włos od trafienia piłki głową!

20 min - i znów brawa dla żółto-niebieskich! Siemaszko doskonale wypatrzył Hofbauera, do którego posłał prostopadłą piłkę, lecz ta nieszczęśliwie odbiła się Austriakowi!

22 min - rzut wolny dla Arki w pobliżu lewego narożnika pola karnego. da Silva uderzył bezpośrednio na bramkę, Kelemen broni! Szkoda, że nikt lekko nie trącił piłki i nie zmylił bramkarza Jagiellonii...

24 min - Arka wciąż w natarciu! Kolejna dobra centra w pole karne "Jagi", tym razem Sambei, goście bronią się wybiciem na rzut rożny!

25 min - goooollll dla Arki!!! Sambea wrzucił w pole karne, a Łukasiewicz sprytnym strzałem daje Arce prowadzenie! Na nic zdała się próba ofiarnej interwencji Szymańskiego!

29 min - niestety szybko wyrównują goście! Dośrodkowanie na 7 metr w nasze pole karne, a tam najszybszy był Cernych! Asystę notuje Piotr Tomasik.

32 min - da Silva wymusił błąd Tomasika i mamy rzut rożny.

33 min - centra Hofbauera szukała Marcjanika, ale czujni byli obrońcy gości. Strzał z 25 metrów Sambei chwilę później okazał się niecelny.

37 min - goooollll dla Arki! Kapitalna akcja na skrzydle da Silvy, który zagrywa w pole karne, a tam piłkę przyjmuje Socha i wstrzeliwuje ją pod bramkę, gdzie piłka od nogi Siemaszki wpada do siatki!!!

41 min - żółta kartka dla Jacka Góralskiego za faul na da Silvie.

44 min - doskonałą okazję miał Siemaszko! Błąd obrony Jagi spowodował, że podanie od Sochy wyprowadziło Rafała na czystą pozycję, ale jego strzał z 12 metrów obronił Kelemen!

PRZERWA - miał być świetny mecz i jest świetny mecz! Arka podjęła wyzwanie i zasłużenie prowadzi z Jagiellonią 2:1, choć wynik mógł być jeszcze bardziej korzystny. Zespół trenera Probierza, który dzisiaj mecz musi oglądać z poziomu trybun, nie ma na razie pomysłu na dobrze funkcjonującą drużynę Nicińskiego.

46 min - zmiana w zespole Jagiellonii. Wchodzi Konstantin Vassiljev, schodzi Khomczenovskyj.

47 min - dwa doskonałe dośrodkowania w pole karne Jagiellonii posłał Tadeusz Socha! Najpierw Siemaszko z Hofbauerem, choć byli przy piłce, nie zdołali oddać strzału, a chwilę później przedłużać podanie Sochy próbował da Silva, ale bez skutku.

51 min - nieznacznie za wysoka piłka od Sambei posłana w pole karne w kierunku Siemaszki. Piłka w rękach Kelemena.

52 min - doskonałe podanie z lewej strony od Hofabuera do Wojowskiego. Paweł z problemami próbował opanować piłkę i oddać strzał, lecz trafia w nogi obrońcy!

54 min - Siemaszko faulowany z prawej strony pola karnego gości. Będzie okazja do dośrodkowania pod bramkę Kelemena.

54 min - zagrywa z wolnego Hofbauer, piłka dociera do da Silvy, ale ten był dobrze kryty przez rywala.

55 min - druga zmiana w Jagiellonii. Mystkowski za Góralskiego.

57 min - Siemaszko wywalczył rzut rożny. Centruje Hofbauer, piłka trafia na głowę Marcjanika, ale ten uderza wprost w... Łukasiewicza.

60 min - Grzyb centruje w naszą szesnastkę, a piłka trafia w rękę... Vassiljeva. Jeden z nielicznych ataków gości po zmianie stron.

62 min - dobra akcja Łukasiewicza, na skrzydle piłkę dostał da Silva. Szkoda, że nie udała się centra Brazylijczykowi.

64 min - zmiana w Arce. Szwoch za Siemaszkę.

64 min - rzut wolny z prawej strony naszego pola karnego, choć mamy wątpliwości, czy słusznie podyktowany. Wykonuje go Vassiljev.

64 min - i gol dla Jagiellonii! Precyzyjna centra Vassiljeva spada na głowę Gutiego, który nie daje najmniejszych szans Steinborsowi.

65 min - gol dla gości padł w momencie, gdy białostocczanie praktycznie nie zbliżali się do naszego pola karnego. Niestety jedno doskonałe zagranie gwiazdora z Estonii w zespole Jagiellonii i mamy wyrównanie.

73 min - co za decyzja sędziego Marciniaka??? Socha wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala, piłka trafia do Steinborsa, który chwyta piłkę, a sędzia dysktuje rzut wolny za podanie do bramkarza!!!

75 min - rzut wolny z linii pola bramkowego!

76 min - gol dla Jagiellonii. Vassiljev nie mógł się pomylić z 6 metrów.

79 min - rzut rożny dla Arki, ale wcześniej zmiana. Za Sambeę wchodzi Paweł Abbott.

83 min - żółta kartka dla Szymańskiego za faul na Łukasiewiczu.

83 min - ależ było blisko! Do dośrodkowania Marcusa nie doszedł żaden z Arkowców, choć dzieliły ich od tego centymetry!

84 min - Zmiany w obu zespołach. Błąd za Wojowskiego i Klimala za Świderskiego.

87 min - Paweł Abbott przyjmuje piłkę na szesnastym metrze i oddaje strzał, który pewnie broni Kelemen. Szkoda, że Paweł nie dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Błąda... napastnik jednak zawsze szukać będzie okazji do strzału.

89 min - indywidualna akcja i niecelny strzał z dystansu Sochy.

90+1 min - rzut wolny wykonuje da Silva. Cały zespół Arki pod bramką Jagiellonii, ale bronią się goście i wyprowadzają kontrę! Na szczęście nie wykorzystują tego zawodnicy z Białegostoku!

90+3 min - zagranie spod linii końcowej Sochy dociera do Hofbauera, którego strzał mija światło bramki!

KONIEC - Arka potrafiła zdominować Jagiellonię, ale to rywale zdołali zdobyć dwa gole i ostatecznie wywieźć z Gdyni komplet punktów. Trybuny głośno wyraziły swoją dezaprobatę wobec decyzji arbitra, który ich zdaniem podejmował krzywdzące dla gdynian decyzje, lecz to nie zmienia faktu, że zespół Nicińskiego zasłużył w tym spotkaniu na duże brawa.