10.12.2016

Arka II w liczbach. Jesień 2016 - cz.1.

26 listopada drugi zespół Arki zakończył rundę jesienną w grupie pomorskiej 4 ligi. Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego w połowie sezonu plasują  się na 2 miejscu. Cały czas grają też w regionalnym Pucharze Polski, gdzie doszli już do 1/8 finału.

Arka II w 17 meczach zdobyła 33 punkty. Bilans spotkań: 11 zwycięstw – 6 porażek; bramki: 46-16.

Żółto-niebiescy byli drużyną bezkompromisową i żadne spotkanie z ich udziałem nie zakończyło się remisem.

Najwyższe zwycięstwo: w 3 kolejce z Cartusią Kartuzy (7:0) oraz w 14. z Sokołem Wyczechy (5:0). Najwyższa porażka: 2 kolejce z Jaguarem Gdańsk (1:4).

Bilans w Gdyni: 15 pkt. za 5 zwycięstw (Rodło Kwidzyn, Powiśle Dzierzgoń, Kaszubia Kościerzyna, Drutex-Bytovia II i Orkanem Rumia).

Wyjazdy: 6 wygranych na boiskach rywali (Stolem Gniewino, Cartusia, Anioły Garczegorze, GTS Kolbudy, Gedania Gdańsk, Sokół Wyczechy).

Arka II zdobyła w całej rundzie 46 bramek, co daje średnią 2,7 bramki dla jedno spotkanie. Pod względem skuteczności ustępuje jedynie liderowi Wierzycy Pelplin (52 gole).

Gdyńscy piłkarze najczęściej strzelali bramki w ostatnich kwadransach meczów, kiedy to 14-krotnie trafiali do siatki. 10 bramek zdobyli między 61 a 75 minutą gry.

5

Jak co roku, występy Arki II wiązały się ze sporą rotacją w składzie. 4 liga stanowiła miejsce do sprawdzenia niektórych mniej grających zawodników z pierwszego zespołu, którym trenerzy dawali szansę do zakończenia tygodniowego mikrocyklu treningowego meczem o stawkę.

Na boisku pojawiali się też młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą w dorosłą piłkę.

W 17 meczach w lidze wystąpiło aż 44 zawodników.

Jeśli chodzi o występy indywidualne w najwięcej minut w lidze spędził na boisku bramkarz Arkadiusz Moczadło. Rozegrał on 14 spotkań, w których spędził na murawie 1260 minut. W sumie trzech zawodników rozegrało w tej rundzie więcej niż 1000 minut.

Arkadiusz Moczadło – 14 meczów/1260 min.

Damian Mosiejko – 14 meczów/1228 min.

Mateusz Węsierski -13 meczów/1026 min.

Mateusz Olszewski – 11 meczów/898 min.

Mikołaj Gabor – 13 meczów/833 min.

W 4 lidze zaprezentowali się zawodnicy z różnych piłkarskich pokoleń. Najstarszymi zawodnikami, który wystąpili w barwach naszej drużyny byli Krzysztof Sobieraj (1981) i Paweł Abbott (1982). Po drugiej stronie była cała grupa juniorów z roczników 1998-99.

Dorobkiem strzeleckim podzieliło się 20 piłkarzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był zdobywca 7 bramek Paweł Wojowski. Zanim uplasowali się Damian Mosiejko i Krystian Ziarkowski (po 5 goli).

Klasyfikacja strzelców:

7 - Paweł Wojowski

5 - Damian Mosiejko, Krystian Ziarkowski

4 - Szymon Lewicki

3 - Adrian Błąd, Mateusz Węsierski

2 - Mateusz Klecha, Jakub Kłosowski, Andrzej Łyszyk, Szymon Nowicki, Przemysław Stolc

1 - Paweł Abbott, Daniel Chmielnicki, Mikołaj Gabor, Damian Gębiś, Norbert Hołtyn, Rafał Siemaszko, Krzysztof Sobieraj, Jakub Wawszczyk, Rashid Yussuff

Najczęściej drogę do bramki kolegom otwierał także Wojowski, który zanotował 6 asyst. Trzy decydujące podania miał natomiast Jakub Kłosowski.

Klasyfikacja asyst:

6 – Paweł Wojowski

3 – Jakub Kłosowski

2 – Adrian Błąd, Andrzej Łyszyk, Damian Mosiejko, Mateusz Olszewski, Michał Nalepa, Przemysław Stolc, Mateusz Węsierski, Krystian Ziarkowski

1 – Paweł Abbott, Wiktor Babiński, Mikołaj Gabor, Bartosz Nowicki, Yannick Sambea, Karol Siejak, Kamil Wośk, Rashid Yussuff.

Nasi zawodnicy otrzymali w całym sezonie 19 żółtych kartek, co daje średnią nieco powyżej jednego upomnienia na spotkanie. Żaden z zawodników nie musiał przedwcześnie opuścić boiska za czerwoną kartkę.