26.11.2016

Juniorzy na piątkę!

Efektowne zwycięstwa odnieśli nasi juniorzy. Starsi pokonali 5:0 (3:0) FC Wrocław Academy, a młodsi w takim samym stosunku wygrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański.

Centralna Liga Juniorów - 17 kolejka

Arka Gdynia - FC Wrocław Academy 5:0 (3:0)

Bramki: Hołtyn 3 (22', 28', 78'), Ziarkowski 24', Ryk 64'

Arka: Pruszyński(46' Krzepisz) - Gębiś, Sikorski, Kaszorek, Krakowiak, Hołtyn, Olszewski, Ryk, Gniadecki (65' Kozakowski), Polański (62' Manteufel), Ziarkowski (58' Łoś)

Żółto-niebiescy znakomicie zakończyli występy w lidze w tym roku roku i wysoko pokonali FC Wrocław Academy. W pierwszej połowie Arka zadała rywalom trzy ciosy pomiędzy 22 a 28 minutą spotkania.

Wynik meczu otworzył Hołtyn, który celnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 24 min. na 2:0 podwyższył  strzałem po ziemi w róg Ziarkowski. Dwie minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Hołtyn. Nasz zawodnik przyjął piłkę w polu karnym i uderzeniem z ok. 6-7 metrów pokonał bramkarza.

Po przerwie szansę na czwartą bramkę dla Arki miał Polański, jednak Górski obronił strzał naszego zawodnika. Kilka minut później błąd popełnił bramkarz gości, który źle wyszedł do dośrodkowania. Do piłki dopadł Olszewski i uderzył na bramkę. Piłkę zatrzymał jeden z zawodników z Wrocławia, ale dobitka Ryka wylądowała już w siatce. Wynik na 5:0 ustalił w 78 min. Hołtyn, który skompletował hat-tricka mocnym strzałem pod poprzeczkę.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

-  Cel został osiągnięty. Cieszymy się ze zwycięstwa i zdobycia 3 pkt. Chłopaki ciężko pracowali całą rundę i zasłużyli, by wygrać ten mecz. Chcieliśmy też zrehabilitować się za wpadkę, która przytrafiła się nam tydzień temu w Koszalinie. Myślę, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo. Od pierwszej minuty prowadziliśmy grę, strzeliliśmy ładne bramki, a Norbert Hołtyn popisał się hat-trickiem.

Arka zakończyła rok na 3 miejscu w grupie zachodnie Centralnej Ligi Juniorów. Nasz zespół ma na koncie 28 pkt. i ustępuje jedynie Lechowi Poznań i Pogoni Szczecin. Teraz przed młodymi zawodnikami i trenerami długa przerwa. Do rywalizacji w lidze powrócą w marcu, a w swoim pierwszym meczu w nowym roku zagrają na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra.

Tabela grupy zachodniej CLJ

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych Gr.B - 14 kolejka

KP Starogard Gdański - Arka Gdynia 0:5 (0:3)

Bramki: Gułajski 8', Młyński 31' (k.), Sobczak 38', Szwoch - 2 (59', 61')

Arka: Knut, Grądziel (41' Szwoch), Blok, Lisiecki (65' Matys), Szopa (65' Lewiński), Sobczak, Szałecki, Młyński (60' Kafka), Kasprowicz, Pek (55' Poręba), Gułajski (70' Komsta)

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy zaatakowali wysoko i agresywnie. Potem młodzi "Arkowcy" zaczęli kontrolować grę. W 8 min. Gułajski zdobył prowadzenie po uderzeniu w długi róg. W dalszej części Arka tworzyła sytuacje, ale brakowało skutecznści w końcowych fragmentach gry. W 30 min.  Młyński odebrał piłkę obrońcy, który sfaulował go w polu karnym. Ten sam zawodnik skutecznie egzekwował rzut karny podwyższając na 2:0. W 38 min. bramkę na 3:0 zdobył po zespołowej akcji Sobczak.

W drugiej połowie Arka dalej przeważała i  zdobyła jeszcze dwie bramki. W 59 min. i 61min. Artur Szwoch wykorzystał dwa dokładne podania od Gułajskiego ustalając wynik meczu na 5:0.

W tej części meczu podopieczni Krzysztofa Janczaka nie ustrzegli się błędów w grze obronnej. Raz bardzo dobrze zachował się bramkarz Arki wygrywając pojedynek sam na sam, a w innych sytuacjach skuteczni byli obrońcy naprawiając swój błąd.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

Cieszy wynik i to że zagraliśmy na zero z tyłu. W tym meczu jednak zdarzały nam się słabsze okresy gry. Na samym początku meczu daliśmy zepchnąć się do gry obronnej, grając zbyt chaotycznie. W drugiej części graliśmy składnie, tworzyiśmy ciekawe akcje i sytuacje bramkowe, ale też pozwoliliśmy drużynie przeciwnej stworzyć trzy dobre sytuacje bramkowe.