20.11.2016

Zwycięstwo i porażka juniorów.

Ze zmiennym szczęściem grali w niedzielę nasi juniorzy. Młodsi rozgromili Chojniczankę Chojnice 7:0 (2:0), a starsi niestety przegrali w Koszalinie z Bałtykiem 2:3 (2:2).

Centralna Liga Juniorów – 16 kolejka

Bałtyk Koszalin – Arka Gdynia 3:2 (2:2)

Bramki: 30', 35', 60' - Gniadecki 20', Sikorski 45' (k.)

Arka: Więckowicz - Polański (67' Bugajewski), Bednarski, Sikorski, Wawszczyk, Szałecki (46' Affeld), B.Nowicki (62' Zengierski), Ryk (46' Gębiś), Gniadecki, Ziarkowski, Łoś

Spotkanie w Koszalinie bardzo agresywnie rozpoczęli gospodarze. W pierwszych minutach stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry. Arka odpowiedziała na ataki Bałtyku w najlepszy z możliwych sposobów. W 20 minucie świetną akcje przeprowadził Dominik Gniadecki i otworzył wynik meczu.

Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki korzystając z błędów w obronie żółto-niebieskich. Nasi zawodnicy zdołali wyrównać w samej końcówce pierwszej połowy.  W polu karnym faulowany był Jan Łoś, a rzut karny pewnie wykorzystał Oskar Sikorski.

Po zmianie stron oba zespoły szukały okazji do zdobycia bramki głównie po szybkich atakach. W 60 min. szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy strzelili gola na wagę zwycięstwa. Żółto- niebiescy próbowali do końca meczu odrobić straty, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Trener Frydrych po meczu:

- Uważam że ten mecz przegraliśmy na własne życzenie. Zbyt łatwo straciliśmy bramki i generowaliśmy zbyt wiele strat. Dziś brakowało nam płynności w grze. Musimy zrobić wszystko, aby w kolejnym spotkaniu sięgnąć po zwycięstwo.

Po tej kolejce Arka zajmuje 5 miejsce w tabeli z 25 pkt. Za tydzień żółto-niebiescy zakończą występy ligowe w tym roku. W swoim ostatnim meczu podejmą w Gdyni drużynę FC Wrocław Academy.

Tabela Grupy Zachodniej CLJ

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych – 13 kolejka

Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 7:0 (2:0)

Bramki: Pek 24', Niemczyk 30' (sam.), Szopa 51, Kreft 58', Młyński 2 (60, 66'), Ziemman 79'

Arka: Schwarz - Kasprowicz, Blok, Lisiecki (60' Matejek), Szopa (65' Lewiński), Sobczak, Poręba (51' Kreft), Młyński (65' Ziemann), Gułajski (70' Cierocki), Pek, Komsta (41' Szwoch)

Arka pewnie wygrała na własnym boisku z Chojniczanką i utrzymała pozycję lidera tabeli Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. Już w pierwszej połowie żółto-niebiescy wypracowali sobie przewagę dwóch bramek. Wynik meczu otworzył w 24 min. Damian Pek po podaniu Krystiana Szopy. W 29 min. znakomicie spisał się bramkarz Arki Jakub Schwarz, który obronił sytuację "sam na sam". Chwilę później po kontrze padł drugi gol dla podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka. Piłkę do własnej bramki skierował Maurycy Niemczyk.

W drugiej połowie żółto-niebiescy przyspieszyli grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Kilka minut po zmianie stron Szopa podwyższył na 3:0 strzałem z rzutu wolnego. Do końca meczu do siatki trafili jeszcze Filip Kreft (58') po dośrodkowaniu Artura Szwocha, dwukrotnie Mateusz Młyński (60', 66') oraz Marceli Ziemann (79'), który ustalił wynik meczu na 7:0 dla Arki.

Trener Janczak po meczu:

- Cieszy kolejne zwycięstwo, ale nie do końca gra, szczególnie w pierwszej połowie. W tej części meczu graliśmy zbyt wolno. Mieliśmy dużą przewagę w utrzymaniu się przy piłce, ale nie tworzyliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych. Przy stanie 1:0 popełniliśmy błąd w grze defensywnej i przeciwnik miał sytuację "sam na sam". Bardzo dobrze w tej sytuacji zachował się nasz bramkarz. W drugiej połowie zdecydowanie przyspieszyliśmy grę i od razu przyniosło to efekt. Zdobyte bramki padały po ciekawych akcjach całego zespołu.

Po 12 rozegranych meczach Arka ma na koncie 33 pkt. i o 2 "oczka" wyprzedza drugą Lechię Gdańsk. Bezpośredni mecz tych drużyn odbędzie się 4 grudnia w Gdyni. Wcześniej (26 listopada) żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z KP Starogard Gdański.