13.11.2016

Wysoka wygrana juniorów młodszych z Jaguarem.

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka, liderujący w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych zmierzyli się na wyjeździe z zajmującym 3 miejsce w tabeli Jaguarem Gdańsk. Nasz zespół wygrał pewnie 5:0 (2:0).

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych – 12 kolejka

Jaguar Gdańsk – Arka Gdynia 0:5 (0:2)

Bramki:  Młyński 2', Łoś 5' , Szałecki 47' , Kafka 62' , Szopa 78' (k).

żółta kartka:  Szałecki

Arka: Knut, Szopa (77' Lewiński), Szałecki, Blok, Grądziel, Sobczak (58 Kreft), Poręba, Młyński (65' Bachleda Maciej), Gułajski (41' Kafka), (70' Kasprowicz), Pek (67' Matejek), Łoś

Już na samym początku meczu lider tabeli pokazał kto "rządzi" na boisku. Szybkie bramki w 2 i 5 minucie ustawiły przebieg pierwszej części meczu. Najpierw po rzucie z autu, piłkę głową zgrał Łoś, a Młyński w sytuacji sam na sam zdobył prowadzenie. 3 minuty później po ładnej akcji zespołowej dośrodkowanie Gułajskiego wykorzystał Łoś.

Gdy zaraz na początku 2 połowy Arka podwyższyła prowadzenie na 3:0 pewne było, że zainkasuje 3 punkty. Po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Szałecki. W 57 min. drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Jaguara. Gospodarze pomimo gry w "10" grali ambitnie. W 60 min. po rzucie wolnym kapitalną interwencją popisał się Knut, który wybronił piłkę lecącą w samo okienko bramki.

W 62min. Kafka podwyższył na 4:0 wykańczając akcję  zespołową. W samej końcówce Szopa wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu na Bachledzie.

Krzysztof Janczak  po meczu:

Wysoki wynik wskazywałby na mecz łatwy i przyjemny, nic bardziej mylnego. Grały dwa bardzo dobre zespoły. O wyniku zadecydowała perfekcyjna gra defensywna całego zespołu i duża skuteczność. Był to najlepszy mecz mojego zespołu w tym sezonie. Najlepiej teraz byłoby "kliknąć kopiuj i wklej", żeby dalej tak dobrze  grać.

Arka nadal jest liderem mając 2 punkty przewagi nad Lechią Gdańsk. Mecz tych drużyn odbędzie się w Gdyni 4 grudnia o godz. 11.00.