11.11.2016

CLJ: Arka wygrała z Wartą w Poznaniu.

Komplet punktów zdobyli nasi juniorzy starsi w Poznaniu. W meczu 15 kolejki Centralnej Ligi Juniorów Arka pokonała miejscową Wartę 2:0 (0:0).

Centralna Liga Juniorów – 15 kolejka

Warta Poznań – Arka Gdynia 0:2 (0:0)

Bramki: Łyszyk 89', Ziarkowski 90'

Arka: Pruszyński - Babiński, Wieczorek, Pasieka, Wawszczyk, Sikorski, Łyszyk, Ryk (72' Kozakowski), Polański (53' B.Nowicki), Gniadecki (90' Bugajewski), Ziarkowski

Żółte kartki: Polański, Babiński, Ziarkowski

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W drugiej połowie dłużej przy piłce utrzymywała się Arka, ale przez długi czas nie mogła sforsować dobrej obrony gospodarzy.

O zwycięstwie żółto-niebieskich w Poznaniu zadecydowała świetna końcówka spotkania, w której padły dwie bramki dla naszego zespołu. W 89 min. prowadzenie Arce dał Andrzej Łyszyk. Minutę później wynik na 2:0 ustalił Krystian Ziarkowski po dograniu Dominika Gniadeckiego z prawej strony boiska. Dzięki dzisiejszej wygranej podopieczni trenera Jakuba Frydrycha zwiększyli przewagę w tabeli nad Wartą do 4 pkt.

Trener Frydrych po meczu:

- Był to bardzo wyrównany mecz. Oba zespoły grały bardzo dobrze w defensywie i mało było sytuacji do zdobycia bramek. Szczęście uśmiechnęło się do nas w samej końcówce. Radość zespołu po zakończonym meczu pokazała, jak ciężko było zdobyć trzy punkty na tym trudnym terenie.

Meczem w Poznaniu nasi juniorzy starsi zakończyli rundę jesienną rozgrywek grupy zachodniej CLJ. W 15 meczach zdobyli 25 pkt. W tym roku żółto-niebieskich czekają jeszcze dwa mecze w ramach rundy rewanżowej. Pierwszy z nich rozegrają w niedzielę 20 listopada na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.