21.10.2016

Arka - Pogoń 0:3. Rywale wykorzystali błędy.

Drugą kolejną porażkę przy Olimpijskiej notują Arkowcy. Niestety mecz z Pogonią okazała się najsłabszym żółto-niebieskich w tym sezonie, co wykorzystali rywale aplikując gdynianom aż trzy gole. Żółtą kartkę eliminującą z meczu derbowego z Lechią obejrzał Miro Bożok.

13. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)
Bramki: Frączczak 35', 39', Matras 90+3'

Arka: Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz (64' Warcholak), Hofbauer, Bożok - Szwoch (57' Siemaszko) - Zjawiński (46' Abbott)

Pogoń: Kudła- Nunes,Fojut, Rudol, Rapa, Murawski, Matras, Drygas, Gyurcso (78' Lewandowski), Delev (90' Listkowski), Frączczak (83' Zwoliński)

Żółte kartki: Sołdecki, Bożok, Siemaszko, da Silva - Nunes

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 6895

0 min - Pogoń, Bytovia, Lechia - z takimi rywalami Arka mierzyć się będzie na dystansie najbliższych dziesięciu dni. Wszystkie mecze określane sa mianem derbów, i choć Gdynię od Szczecina dzieli kilkaset kilometrów, to pojedynki między Pogonią a Arką mają za zadanie wyłonić zespół lepszy na polkim Pomorzu.

0 min - trener Niciński ponownie zdecydował się na zmiany w wyjściowej jedenastce. Tym razem wracają do niej Dariusz Zjawiński i Dawid Sołdecki, a zabraknie w niej Pawła Abbotta i Michała Marcjanika. Ten drugi nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych, bo zmogła go grypa. Do meczowej osiemnastki w zastępstwie Michała wskoczył Przemysław Stolc.

0 min - w pierwszym składzie Pogoni Rafał Murawski, piłkarz który pierwsze kroki w poważnej piłce stawiał w Gdyni, a dziś nie ukrywa swoich poważnych planów związanych z Gdynią. Póki co, broni barw Pogoni i z pewnością dziś dołoży wszelkich starań, aby pomóc swojej drużynie w wywiezieniu z Olimpijskiej punktów.

0 min - na ławce rezerwowych gości zasiadł Łukasz Zwoliński, który ma za sobą epizod w Arce, gdy otrzymał szansę od trenera Pawła Sikory, obecnego dziś na trybunie stadionu w Gdyni.

0 min - pamietając o tym, że następnym meczem ligowym dla Arki będzie prestiżowe spotkanie z Lechią, przypominamy, że zagrożeni pauzą są Miroslav Bożok i Adam Marciniak.

0 min - Arka na żółto-niebiesko, Pogoń na biało!

1 min - zaczyna Arka!

4 min - pierwsze minuty wyrównane, obie drużyny próbują grać piłką, podaniami maksymalnie na dwa kontakty. Na razie obie formacje obronne spisują się bez zarzutu.

5 min - pierwsza próba zagrożenia pod bramką Kudły. da Silva poszukał strzału z bocznej strefy pola karnego, ale wyraźnie przestrzelił.

7 min - tym razem da Silva miał bardziej dogodną sytuację. Wrzucona piłka w pole karne Pogoni zaczęła dość przypadkowo odbijać się od nóg zawodników, w czym najszybciej połapał się Brazylijczyk. Bez zastanowienia uderzył, ale nie trafił w światło bramki!

8 min - kolejny strzał na bramkę Pogoni! Hofbauer uderzył z 23 metrów, piłka miała dużą prędkość, ale trafiła w Szwocha!

12 min - Murawski wykorzystał nasz błąd i po przejęciu piłki natychmiast podał do Gyurcso. Ten wpadł w pole karne i z ostrego kąta potężnie strzelił, a Jałocha fantastycznie obronił, odbijając piłkę ponad poprzeczkę!

14 min - znów groźniej pod bramką Kudły! Najpierw Hofbauer był bliski opanowania piłki w polu karnym, a chwilę później szczecinianie ratowali się wybiciem piłkii na rzut rożny, bo mógł ją przejąć pod bramką Zjawiński.

18 min - strzał z dystansu Bożoka dość spokojnie broni Kudła.

19 min - Arka przeważa. Kolejny rzut rożny wykonuje Bożok. Drygas wybiciem głową oddala niebezpieczeństwo z własnego pola karnego.

25 min - połowę boiska przebiegł Szwoch z piłką przy nodze. Gdy zbliżył się w okolice pola karnego Pogoni próbował dograć do Zjawińskiego, lecz niestety zabrakło mu dokładności.

30 min - bardzo dobre zachowanie Sołdeckiego, który nie dał się oszukać Delev'owi w pojedynku jeden na jeden.

35 min - gol dla Pogoni! Z kilku metrów Adam Frączczak głową posyła piłkę do bramki!

38 min - Sołdecki powstrzymywał Frączczaka przy linii bocznej i obejrzał żółtą kartkę.

39 min - 2:0 dla Pogoni! Co się dzieje?! Piłka wymknęła się z rąk Jałochy i spadła pod nogi Frączczakowi, który z dwóch metrów znów pakuje futbolówkę do siatki!

43 min - Nunes chciał wymusić decyzję o faulu na arbitrze i ogląda żółtą kartkę.

PRZERWA - bardzo źle wygląda wynik po pierwszej połowie, głównie za sprawą prostych błędów naszej drużyny we własnym polu karnym. W szatni musi nastąpić wstrząs, aby spróbować odwrócić losy tego spotkania. Już nie raz Arka zmianie stron pokazywała zdecydowanie lepsze oblicze i liczymy, że tak będzie także tym razem.

46 min - grę wznowili zawodnicy trenera Moskala. W Arce nastąpiła zmiana - za Zjawińskiego wszedł Abbott.

46 min - to moglo być mocne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu Arki, bo Szwoch ograł rywala i pomknął w pole karne. Niestety już w jego obrębie Mateusz stracił piłkę.

50 min - znów błąd w naszym polu karnym, na szczęście tym razem Frączczak na pozycji spalonej.

51 min - Miro Bożok za faul przy linii bocznej otrzymał żółtą kartkę. To oznacza, że Słowaka zabraknie w meczu z Lechią Gdańsk.

52 min - strzał zza pola karnego oddał Abbott. Kudła jednak nie miał problemów z chwyceniem piłki.

55 min - znów próba strzału z większej odległości. Tym razem zdecydował się na to Sołdecki i również nie zagroził poważniej bramkarzowi Pogoni.

57 min - Hofbauer zacentrował z rzutu wolnego, ale ponownie górą Kudła, który pewnie chwycił futbolówkę.

57 min - trener Niciński zadecydował zmianie Szwocha na Siemaszkę.

59 min - prostopadłe podanie Abbotta w pole karne w kierunku wchodzącego da Silvę. I znów Kudła okazał się najszybszy.

60 min - interwencji masażystów potrzebuje Łukasiewicz. Antek jednak szybko się zbiera i wraca do gry.

64 min - no i ostatnia korekta w naszym składzie. Okazuje się, że uraz Łukasiewicza jest poważniejszy i to on opuszcza plac gry. W jego miejsce melduje się Warcholak. W tej sytuacji do środka pola przesunie się Marciniak.

65 min - Siemaszko wdał się w dyskusję z arbitrem i otrzymał żółtą kartkę.

66 min - mocno wstrzelona piłka pod bramkę Pogoni przez da Silvę. Kudła piąstkuje poza szesnastkę, uprzedzając tym samym nadciągającego Abbotta.

70 min - to byłby gol rundy w Arce! Warcholak w swoim stylu wrzucił piłkę z autu na środek pola karnego, a tam fantastycznie do strzału z powietrza złożył się Siemaszko! Niestety piłka mija bramkę Kudły, bo wcześniej odbiła się od obrońcy!

73 min - Warcholak w polu karnym ładnie obrócił się oszukując rywala i uderzył z ostrego kąta tuż obok słupka! Było naprawdę blisko!

74 min - świetnie Jałocha wyłapuje zagranie Rapy wzdłuż swojej bramki

75 min - kapitalnie Sobieraj! Doskonale powstrzymał Gyurcso, który miałby przed sobą juz tylko Jałochę!

78 min - pierwsza zmiana w Pogoni. Za Gyurcso wchodzi Lewandowski. Mateusz Lewandowski.

79 min - da Silva wykonał rzut wolny z 23 metrów na wprost bramki Pogoni. Trafił w mur!

83 min - Zwoliński za Frączczaka.

88 min - dobrze zapowiadała się akcja Arki. Siemaszko zgrał piłkę do Bożoka na 20 metr, a ten chciał uderzyć na bramkę Kudły, lecz ta próba całkowicie mu sie nie udała.

89 min - jak to nie wpadło? Hofbauer posłał dobrą piłkę w pole karne, gdzie zaatakowało ja tzrech Arkowców! Wydaje się, że trafił w nią ostatniecznie Zbozień, ale Kudła zdołał ja chwycić!

90 min - 35 metrów od bramki Arki. Strzał z wolnego Deleva pewnie wyłapuje Jałocha.

90+2 min - da Silva centruje z rzutu wolnego, lecz radzą sobie z tym zagraniem goście.

90+3 min - za Deleva wchodzi Listkowski

90+3 min - żółta kartka dla da Silvy za faul przy narozniku pola karnego Arki na Lewandowskim.

90+3 min - gol dla Pogoni. Matras wykorzystuje błąd naszych zawodników w polu karnym i ustala wynik meczu.

KONIEC - niestety nie było odmienionej Arki po przerwie, więc nie mógł odmienić się rezultat tego spotkania. Proste błędy we własnym polu karnym goście bezlitośnie wykorzystali i wypunktowali Arkę. Oby szybko żółto-niebioescy pozbierali się z tego niepowodzenia i w derbach przypominali zespół z pierwszych spotkań sezonu.