17.09.2016

Nasi rywale: Cracovia.

Arka przegrała ostatnie spotkanie z Koroną Kielce 0:1. Okazją do odrobienia strat z tamtego wyjazdu, będzie mecz z Cracovią. Gdynianie rozegrają swój pojedynek na zakończenie kolejki, w poniedziałek o godzinie 18:00.

Podopieczni Jacka Zielińskiego, zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Cracovia Kraków to pięciokrotny Mistrz Polski - 1921, 1930, 1932, 1937, 1948
Dwukrotny wicemistrz Polski - 1934, 1949

W poprzednim sezonie Cracovia zajęła 4 miejsce  z dorobkiem 36 punktów (45 punktów po rundzie zasadniczej).

W przerwie letniej w kadrze zespołu doszło do drużyn zmian w kadrze. Z drużyny odeszli: Mateusz Argasiński, Boubacar Dialiba, Damian Drzewiecki, Bartosz Kapustka, Szymon Kiebzak, Krzysztof Szewczyk, Łukasz Zejdler oraz Dariusz Zjawiński - który wzmocnił Arkę.

W ich miejsce zakontraktowani zostali: Tomasz Brzyski, Jakub Cunta, Diego Ferraresso, Milan Dimun, Rafał Dobroliński, Radosław Kanach, Robert Litauszki, Piotr Malarczyk, Krzysztof Piątek, Patryk Serafin, Sebastian Stelbecki oraz Mateusz Szczepaniak.

Bilans spotkań Cracovii Kraków w sezonie 2016/2017: 2 zwycięstwa  – 3  remisy – 3 porażki

U siebie: 2 zwycięstwa  – 1 remis – 1 porażka

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 2 remisy  – 2 porażki

Wyniki rozegranych spotkań w lidze zespołu z Krakowa:

1.

Piast Gliwice (d)

5 - 1

Miroslav Čovilo 4, Mateusz Szczepaniak 44, Deleu 62, Miroslav Čovilo 70, Marcin Budziński 87

2.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza (w)

2 - 3

Erik Jendrišek 26, Damian Dąbrowski 90 (k)

Statystyki zawodników:

Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Grzegorz Sandomierski - 720 minut (8 spotkań),

Deleu - 719 minut (8 spotkań),

Mateusz Szczepaniak - 701 minut (8 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Miroslav Covilo - 4 bramki,

Mateusz Szczepaniak - 3 bramki,

Marcin Budziński - 2 bramki

Deleu, Milan Dimun, Hubert Wołąkiewicz - po 2 żółte kartki.

Cracovia przystąpi do spotkania z Arką, po 4 spotkaniach bez zwycięstwa, w których zdobyła dwa punkty. Drużyna "Pasów"  nie wygrała jeszcze spotkania ligowego poza Krakowem w tym sezonie. Do Gdyni nasi rywale przyjadą zdeterminowani, aby odmienić złą passę.

Dla Arki będzie to mecz, o kolejne 3 punkty na własnym obiekcie. W tym sezonie w Gdyni, Arka trzykrotnie wygrywała i raz podzieliła się punktami. W poniedziałek liczymy na kolejny komplet punktów.

opracował: Sebastian Jędrzejewski