12.07.2016

Sparing nr 4: Ostatni test Arki przed ligą na remis.

Dzisiaj Arka rozgrywała ostatni sparing przed inauguracją ligi. Jej rywalem był drugoligowy Gryf Wejherowo. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Lato 2016 - sparing nr 4.

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo  1:1 (1:0)

Bramka: Bożok 31' - Chwastek 70'.

Arka I połowa: Jałocha  – Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Da Silva, Łukasiewicz, Marciniak, Bożok – Szwoch – Zjawiński

Arka II połowa: Steinbors - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Wojowski - Błąd (74' Da Silva), Mosiejko, Sambea, Yussuff - Siemaszko - Lewicki.

Gryf:  Ferra (46' Leleń) - Kalkowski, Dampc, Klimczak (46' Brzuzy), Kołc, Nadolski, Czychowski, Mońka (46' Wicon), Kuzimski (62' Mońka), Górski (46' Chwastek), Łysiak (46' Marczak)

0 min - transmisję z naszego ostatniego sparingu można zobaczyć na stronie Arka-TV.

7 min - wrzutka Bożoka z lewej strony do Zjawińskiego, który jednak nie doszedł do piłki i złapał ją bramkarz gości.

11 min. - tym razem Marcus z prawej do Zjawińskiego, któremu niewiele zabrakło do zamknięcia akcji strzałem.

20 min - wyrównana gra, piłka najczęściej w środkowej części boiska.

24 min - próba zagrania piłki w pole karne przez gości, skutecznie powstrzymana przez Marcjanika oraz Warcholaka.

26 min - Marcus z rywalem w starciu przy linii bocznej wylądowali poza boiskiem, ale na szczęście wszystko w porządku.

27 min - uderzenie Kalkowskiego z wolnego wprost w szczelny mur Arkowców.

29 min - faul Kołca na Łukasiewiczu, zirytował naszego zawodnika, który głośno skomentował zagranie rywala.

30 min - górna piłka za plecy obrońców od Bożoka do Marcusa, lecz najszybszy był Ferra.

31 min - kapitalna bramka Bożoka, który po przyjęciu piłki przed polem karnym, obrócił się i kapitalnym strzałem zaskoczył Ferrę. 1:0 dla Arki.

35 min - mocne uderzenie Sochy z prawej strony. Ferra wybija piłkę na rzut rożny.

37 min - dośrodkowanie Marcusa po rozegraniu z Sochą, jednak zablokowane i mamy kolejny róg.

40 min - Arka przyśpieszyła i skrzydłami próbuje przedostać się pod bramkę rywali.

44 min - Szwoch odebrał piłkę Łysiakowi przed polem karnym i wyłożył piłkę Zjawińskiemu, którego strzał obronił  Ferra. Powinno być 2:0.

45 min - dośrodkowanie Czychowskiego w ręce Jalochy kończy pierwszą połowę meczu.

46 min - po przerwie w Arce na boisku został jedynie Michał Marcjanik.

48 min - uderzenie Mosiejki z 30 metrów wprost w ręce bramkarza.

49 min - niecelne uderzenie Czychowskiego z linii pola karnego.

50 min - w odpowiedzi po drugiej stronie także uderzenie Błąda nad bramką Gryfa.

52 min - Siemaszko przejął piłkę w środku pola, zgrał w polu karnym do Yussuffa, lecz jego mocne uderzenie na róg wybił Leleń.

60 min - Po zagraniu Marcjanika do Lewickiego, ten zgrał w pole karne do Siemaszki, który w dobrej sytuacji nieczysto uderzył jednak piłkę.

61 min - Po chwili Rafał po dośrodkowaniu Stolca  uderzył głową bardzo wysoko ponad bramką.

64 min - niecelne uderzenie Błąda z daleka.

66 min - indywidualna akcja Wojowskiego zakończona silnym strzałem.

67 min - powrotna zmiana: Sołdecki za Marcjanika.

68 min - uderzenie Błąda po podaniu Mosiejki mija bramkę rywali.

70 min - W polu karnym Arki piłkę dostaje Chwastek i silnym strzałem po ziemi zaskakuje  Steinborsa.

72 min - chwila przerwy po urazie Błąda.

74 min - konieczna zmiana powrotna. Za Błąda  wchodzi Marcus.

80 min - po dośrodkowaniu z lewej strony nad bramką strzelał Siemaszko.

88 min - koronkowa akcja Marcusa w polu karnym, ale zablokowany strzał przez obrońców gości.

90 min - w końcówce oblężenie bramki Gryfa. Strzał Yussuffa po rykoszecie odbija się od poprzeczki. Sędzia po chwili kończy spotkanie. Ostatni sparing Arki na remis. Teraz przd nami już tylko liga!