TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

23.05.2016

32 kolejka za nami: Wiemy już prawie wszystko.

32 kolejka już w piątek  przyniosła najważniejsze drugie rozstrzygniecie, Wisła Płock rozgromiła Zawiszę 5:0 zapewniając sobie po Arce awans do Ekstraklasy. Ten duet  prowadzi także w tabeli wiosny i najbardziej zasłużył na promocję klasę wyżej.

 

1.

 Arka Gdynia

13

29

2.

 Wisła Płock

13

25

3.

 Olimpia Grudziądz

13

25

4.

 Sandecja Nowy Sącz

13

23

5.

 Bytovia Bytów

13

23

 

 

Niepokonana w 2016 roku jest tylko Arka. Remis 0:0 z Chojniczanką dał jej już także pewne mistrzostwo 1 ligi w sezonie 2015/16.

 

W tej kolejce  jedyne bramki gości to dwie bramki Olimpii Grudziądz w meczu w Bełchatowie. Wygrana 2:1 zbliża zespół z Grudziądza do utrzymania.  Z kolei Bełchatów może spotkać prawdziwa tragedia w postaci spadku rok po roku z Ekstraklasy do 2 ligi… Do rozegrania pozostały im mecze z Rozwojem w Katowicach i u siebie z Drutex-Bytovią.

 

Dzięki tej wygranej w tabeli wiosny Olimpia ma tyle samo punktów co Wisła Płock.

 

W pozostałych żaden zespół nie trafił do siatki gospodarzy. Nie licząc walkoweru bilans bramek w  meczach tej kolejki wynosi 15-2 dla gospodarzy!

 

W 3 meczach bramek widzowie nie widzieli. Oprócz Gdyni było tak w meczach Pogoń – Drutex-Bytovia  i Katowice – Chrobry.

 

Znamy drugiego spadkowicza.  Po przegranej 0:4 w Legnicy z Miedzią spadnie Rozwój Katowice.  Ważne zwycięstwo 3:0 ze Stomilem odniósł Kluczbork i mając w perspektywie walkower z Dolcanem w ostatniej kolejce za tydzień w Chojnicach powalczy o uniknięcie barażu.  To właśnie na dole tabeli pozostały jeszcze niewiadome. Kto spadnie, a kto zagra w barażu. Poprzednio była to Pogoń Siedlce i niewykluczone , ze historia się powtórzy. Pogoń zagra jeszcze w Olsztynie i  w 34 kolejce z Chojniczanką.

 

Właściwie niepewne losu mogą być wszystkie drużyny z miejsc 10-16… Bardzo ważne drugie z rzędu zwycięstwo odniosły Wigry pokonując Sandecję 2:0.  To im dało awans na 11 miejsce.

 

 

Wyniki 32 kolejki 1 ligi:

 

22 maja 2016, 12:45 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 0-0 Chojniczanka Chojnice

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan, 25. Paweł Wojowski - 8. Marcus Vinícius, 6. Antoni Łukasiewicz, 20. Yannick Kakoko, 10. Mateusz Szwoch (61, 14. Michał Nalepa), 7. Dariusz Formella (61, 19. Miroslav Božok) - 17. Gastón Sangoy (74, 11. Rafał Siemaszko).

Chojniczanka: 12. Damian Podleśny - 25. Wojciech Lisowski, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 21. Łukasz Kosakiewicz, 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak (65, 18. Jakub Mrozik), 11. Daniel Feruga (90, 10. Andrzej Rybski), 19. Bartłomiej Niedziela (71, 17. Tomasz Mikołajczak) - 20. Patryk Mikita.

żółte kartki: Alan, Božok - Grzelak, Niedziela.

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
widzów: 6473.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

20 maja 2016, 18:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 5-0 Zawisza Bydgoszcz
Damian Piotrowski 17, Arkadiusz Reca 51, 63, Piotr Wlazło 61, Mikołaj Lebedyński 78

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński - 7. Damian Piotrowski (76, 16. Fabian Hiszpański), 21. Maksymilian Rogalski, 18. Piotr Wlazło, 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca (71, 22. Dominik Kun) - 11. Mikołaj Lebedyński (81, 19. Emil Drozdowicz).

Zawisza: 96. Damian Węglarz - 28. Sebastian Kamiński, 5. Toni Markić, 2. Piotr Stawarczyk, 19. Blažo Igumanović (65, 3. Arkadiusz Widelski) - 7. Jakub Smektała, 18. Gal Arel, 14. Kamil Drygas, 10. Mica (40, 24. Karol Angielski), 11. Wasił Panajotow - 20. Szymon Lewicki (76, 22. Daniel Włosiński).

żółte kartki: Stefańczyk - Drygas.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 7400. 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 maja 2016, 17:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 4-0 Rozwój Katowice
Petteri Forsell 23, 86, Tomasz Midzierski 48, Damian Rasak 65

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie - 4. Wojciech Łobodziński, 21. Damian Rasak (76, 8. Adrian Cierpka), 20. Adrian Łuszkiewicz, 7. Łukasz Garguła (83, 29. Marcin Garuch), 17. Petteri Forsell - 9. Tadas Labukas (66, 10. Igor Subbotin).

Rozwój: 22. Wojciech Pawłowski - 24. Raúl González, 5. Łukasz Kopczyk, 13. Przemysław Gałecki, 18. Łukasz Winiarczyk - 10. Robert Tkocz (59, 23. Adam Żak), 27. Michał Gałecki, 4. Bartosz Jaroszek (68, 2. Robert Menzel), 26. Konrad Nowak, 21. Patryk Kun (86, 11. Sebastian Gielza) - 9. Tomasz Wróbel.

żółte kartki: Tkocz, Kun.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 maja 2016, 17:00 - Bełchatów (GIEKSA Arena)
GKS Bełchatów 1-2 Olimpia Grudziądz
Aghwan Papikjan 18 - Damian Ciechanowski 70, Marcin Smoliński 76

Bełchatów: 22. Maciej Krakowiak - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 18. Lukas Klemenz, 8. Lukáš Kubáň - 11. Łukasz Wroński (66, 23. Cezary Demianiuk), 20. Patryk Rachwał, 4. Damian Szymański (58, 6. Szymon Zgarda), 16. Aghwan Papikjan, 7. Petr Zapalač - 9. Alen Ploj.

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak (67, 10. Dejan Žigon) - 7. Patryk Skórecki (29, 9. Marcin Kaczmarek), 94. Arkadiusz Kasperkiewicz, 8. Kamil Kurowski (54, 11. Marcin Smoliński), 99. Sebastian Bartlewski, 6. Adam Banasiak - 12. Nildo.

żółte kartki: Rachwał, Michalski, Zgarda, Papikjan - Nildo, Kasperkiewicz, Bartlewski, Smoliński.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 3740.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 maja 2016, 17:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)
Pogoń Siedlce 0-0 Bytovia Bytów

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 10. Mariusz Rybicki, 20. Bartosz Osoliński, 25. Rafał Augustyniak, 6. Marcin Paczkowski (53, 15. Adam Duda), 11. Kamil Jonkisz - 19. Daniel Gołębiewski (87, 24. Damian Świerblewski).

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz - 22. Wojciech Wilczyński, 6. Michał Rzuchowski, 20. Bartłomiej Poczobut (74, 16. Robert Mandrysz), 29. Jakub Serafin, 24. Omar Monterde (82, 10. Michał Jakóbowski) - 28. Kamil Wacławczyk (67, 14. Mateusz Klichowicz), 11. Janusz Surdykowski.

żółte kartki: Chyła - Poczobut, Serafin, Surdykowski.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).
widzów: 1638.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 maja 2016, 17:00 - Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 0-0 Chrobry Głogów

Katowice: Rafał Dobroliński - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Łukasz Pielorz, Marcin Flis (40 Krzysztof Wołkowicz) - Paweł Szołtys (65 Przemysław Sawicki), Sławomir Duda, Povilas Leimonas, Tomasz Zahorski (78 Patryk Szymański), Adrian Frańczak - Grzegorz Goncerz.

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Adam Samiec, Karol Hodowany - Damian Sędziak (46 Paweł Wojciechowski), Marcel Gąsior (90 Patryk Malinowski), Szymon Drewniak, Wołodymyr Hudyma (60 Dominik Kościelniak), Łukasz Szczepaniak - Maciej Górski.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 maja 2016, 19:00 - Suwałki (Stadion Miejski)
Wigry Suwałki 2-0 Sandecja Nowy Sącz
Kamil Adamek 53, 59

Wigry: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz - 15. Damian Kądzior, 19. Maciej Wichtowski, 8. Aleksandar Atanacković, 11. Omar Santana (83, 18. Bartłomiej Kalinkowski), 9. Miłosz Kozak - 28. Kamil Adamek (83, 24. Kamil Zapolnik).

Sandecja: 1. Michał Gliwa - 4. Przemysław Szarek, 55. Witalij Berezowśkyj (65, 24. Kamil Słaby), 26. Martin Cseh, 7. Grzegorz Baran - 19. Filip Piszczek, 33. Bartłomiej Kasprzak (46, 20. Adrian Danek), 11. Matej Náther (73, 15. Sebastian Szczepański), 10. Wojciech Trochim, 8. Maciej Małkowski - 63. Arkadiusz Aleksander.

żółte kartki: Karankiewicz, Baran.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 2050.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21 maja 2016, 19:00 - Kluczbork (Stadion Miejski)
MKS Kluczbork 3-0 Stomil Olsztyn
Rafał Niziołek 20 (k), Kamil Nitkiewicz 43, Rafał Remisz 65 (s)

Kluczbork: 1. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 18. Radosław Kursa, 20. Kamil Nitkiewicz - 6. Michał Szewczyk (87, 21. Kamil Kuczak), 5. Rafał Niziołek, 25. Piotr Kasperkiewicz, 10. Tomasz Swędrowski (61, 77. Sebastian Deja), 27. Piotr Madejski - 19. Maciej Kowalczyk (81, 8. Piotr Giel).

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 20. Piotr Klepczarek, 3. Rafał Remisz, 4. Jarosław Ratajczak - 9. Łukasz Suchocki (71, 77. Paweł Łukasik), 22. Tsubasa Nishi, 21. Łukasz Jegliński (69, 8. Piotr Głowacki), 11. Karol Żwir, 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 5. Grzegorz Lech) - 88. Rafał Kujawa.

żółte kartki: Ganowicz, Nitkiewicz, Szewczyk - Jegliński, Remisz, Ratajczak, Klepczarek.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zagłębie Sosnowiec - Dolcan 3:0 walkower

 

tr, składy: 90minut.pl

 

 

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony