22.05.2016

Arka - Chojniczanka 0:0. Arka Mistrz!

W pełnym słońcu przyszło toczyć bój o ligowe punktu Arce i Chojniczance. Planem minimum dla żółto-niebieskich było zdobycie jednego punktu, który gwarantował im zajęcie 1. miejsca w pierwszoligowych rozgrywkach w sezonie 2015/16. Ten cel udało się zrealizować, Arka mistrzem!

32. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Chojniczanka 0:0
Bramki:

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Fialho, Wojowski - da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Formella (61' Bożok) - Szwoch (61' Nalepa) - Sangoy (74' Siemaszko)

Chojniczanka: Podleśny- Pietruszka, Biernat, Kieruzel, Lisowski - Niedziela (71' Mikołajczak), Zawistowski, Grzelak (65' Mrozik), Kosakiewicz,  Feruga (90' Rybski) -  Mikita

Żółte kartki: Fialho, Bożok - Grzelak, Niedziela

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Widzów: 6473

0 min - Gdynia nieustannie świętuje i to się nie zmieni pewnie aż do pierwszych meczów w Ekstraklasie. Dziś kolejna okazja do zabawy, bo Arka gra mecz o potwierdzenie swojej dominacji w 1. lidze.

0 min  - pogoda wspaniała, sprzyjająca wielkiemu świętowaniu. Nic, tylko przyjść na Arkę, świetnie się bawić i cieszyć nadchodzącym latem!

0 min - kto pamięta mecz Arki, na którym kibice zasiedli na trybunie GOSiR? Dziś będzie okazja do podziwiania zmagań żółto-niebieskich także z tej trybuny!

0 min - w składzie Arki duża niespodzianka. W wyjściowej jedenastce brakuje jednego z jej filarów, obecnego w każdym z dotychczasowych meczów w sezonie od pierwszej do ostatniej minuty Marcina Warcholaka. Swoją szansę otrzyma dziś Paweł Wojowski. Poza tym Arka bez zmian w porównaniu do poprzedniego meczu w Olsztynie.

0 min - w zespole Chojniczanki nie brakuje byłych zawodników Arki. Rafał Grzelak, Paweł Zawistowski, Bartłomiej Niedziela nie po raz pierwszy będą grać przeciwko klubowi, który kiedyś mieli okazję sami reprezentować.

0 min - Arka gra o zapewnienie sobie pierwszego miejsca w lidze na koniec sezonu. Chojniczanka natomiast wciąż walczy o pierwszoligowy byt, dlatego można się psodziewać twardej, zaciętej walki o każdą piłkę.

0 min - Arka oczywiście w żółto-niebieskich pasiakach, goście z Chojnic zagrają w białych kostiumach.

1 min - zaczęli podopieczni trenera Macieja Bartoszka

1 min - zaczęło się od przebojowej akcji Szwocha, który został sfaulowany na 30 metrze od bramki Damiana Podleśnego. Rzut wolny wykonał Sangoy. Najpierw Argentyńczyk trafił w mur, a dobitka poszybowała wysoko nad bramką.

2 min - bardzo szybkie tempo na początku meczu. Arka postanowiła nie dac rywalom metra swobody nawet pod własnym polem karnym!

4 min - strzał zza pola karnego Zawistowskiego z małymi problemi broni Konrad Jałocha.

11 min. - piłka w naszym polu karnym. Sambea wyprzedził jednak Ferugę i goście będą mieli tylko rzut rożny.

12 min - stały fragment gry nie przyniósł żadnej korzyści Chojniczance, Arkowcy wybijają piłkę.

13 min - była sznasa dla gdynian! Marcus da Silva podprowadził piłkę prawą stroną, zagrał wp ole karne w kierunku Szwocha, który jednak się z nią rozminął. W posiadanie futbolówki wszedł jednak Formella i uderzył na bramkę, ale strzał został zablokowany.

14 min - Kieruzal po raz kolejny ucieka się do faulu przerywając akcję Arki, ale wciąż nie możemy się doczekać żółtej kartki dla tego zawodnika.

15 min - Sambea dopadł bezpańską piłkę na 20 metrze i potężnie kropnął! Gdyby nie noga jednego z obrońców chyba byłby gol, a tak mamy "tylko" rzut rożny!

16 min - z kornera zagrał Sangoy, a piłkę w polu karnym głowami podbijali da Silva i Fialho, ale ostatecznie ta wpadła do rąk Podleśnego.

18 min - Fialho fauluje Kosakiewicza przy linii bocznej. Do dośrodkowania szykuje się Grzelak.

18 min - piłka szczęśliwie wpada pod nogi Arkowców i szybko udało się ją wyekspediowac daleko w pole gry.

22 min - Feruga fauluje Formellę niedaleko od własnego pola karnego. Piłkę znów ustawił Sangoy i sprytnie dośrodkował za plecy obrońców. Z bramki wyszedł Podleśny i wypiąstkował piłkę poza szesnastkę, przy okazji jednak staranował da Silvę, który potrzebuje pomocy masażystów.

24 min - Marcus wraca do gry.

25 min - było groźnie, bo Lisowski dostrzegł Niedzielę nieco zapomnianego przez naszą obronę w naszym polu karnym i podał mu piłkę. Na szczęście Niedziela nie opanował jej najlepiej i skończyło się na strachu...

27 min - odważna decyzja Lisowskiego o strzale z ponad 30 metrów. Nie była chyba najlepsza, bo piłka wyraźnie mija naszą bramkę

28 min - kapitalna centra Formelli w pole karne na wbiegającego da Silvę! Brazylijczyk był o włos od skierowania jej do bramki!

32 min - Sangoy przejął piłkę w okolicach narożnika pola karnego, ustawił ją sobie na strzał lewą nogą, ale uderzenie naszego napastnika nie okazało się najlepsze

37 min - Bartłomiej Niedziela wykorzystał fakt kilku metrów przestrzeni przed naszym polem karnym i uderzył technicznie lewą nogą mierząc w okienko! Nieznacznie się pomylił były zawodnik m.in. Arki i Floty Świnoujście!

38 min - odpowiedź Sangoya zza pola karnego. Znów nieudana.

45 min - ładna kombinacyjna akcja gości, ale na szczęście w kluczowym momencie Zawistowski znalazł się na pozycji spalonej, co nie umknęło uwadze arbitra.

PRZERWA - zgidnie z naszymi przewidywaniami, mecz jest zacięty i dużo w nim walki na całej długości boiska. Wygląda na to, że zespół, któremu uda się jako pierwszemu zdobyć bramkę, może mieć końcowe zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. My jednak spodziewamy się, że jak to często bywało w tym sezonie, po zmianie stron zobaczymy znów bardzo ofensywna i skuteczną Arkę i to gospodarze znów sięgną po komplet punktów!

46 min - gramy!

48 min - ładna akcja Arki zakończona strzałem Szwocha z 20 metrów. Strzałem zablokowanym niestety.

50 min - Zawistowski zagrywa z rzutu wolnego spod linii bocznej w nasze pole karne. Piłka trafia pod nogi Ferugi, który oddał płaski strzał, minimalnie niecelny!

52 min - interwencja Fialho na środku boiska przynosi mu nie pierwsze w tej rundzie krwawienie na twarzy i... żółtą kartkę. Tym razem rozcięta warga u Brazylijczyka, ale my już jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Alan nigdy nie odpuszcza.

55 min - piłka na dłużej przy naszym polu karnym. Centra Pietruszki spadła nawet na naszą poprzeczkę! Po chwili uderzenie zza szesnastki Ferugi poszybowało ponad naszą bramką!

56 min - da Silva znalazł się z prawej strony pola karnego gości z piłką przy nodze i gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania Brazylijczyk oddał strzał w kierunku bliższego słupka! Podleśny jednak wykazał czujność!

58 min - indywidualna szybka akcja Formelli, ale szkoda, że Darek w kluczowym momencie niedokladnie podał do Gastona Sangoya.

60 min - Grzelak wycina Formelli przy kolejnej próbie wyprowadzenia szybkiego ataku przez tego zawodnika. Żółta kartka.

61 min - podwójna zmiana w zespole Nicińskiego. Nalepa za Szwocha i Miro Bożok za Formellę.

63 min - Sangoy dośrodkowuje z rzutu rożnego, a piłka ląduje w rękach Podleśnego

63 min - brutalny faul Niedzieli na Sambei i żółta kartka.

65 min - Mrozik za Grzelaka w zespole Chojniczanki.

65 min - efektowna akcja Nalepy przed polem karnym i rozegranie piłki z da Silvą! Piłka wraca do Nalepy, który w dogodnej pozycji, z 14 metrów uderza wprost w Podleśnego!

66 min - rzut wolny wykonał Zawistowski, ale zamiast strzału było dośrodkowanie w naszepole karne i chwilę później strata piłki przez gości.

67 min - świetna piłka posłana ze skrzydła przez Marcusa, ale jednak mija się z nią Sangoy!

69 min - Sambea faulowany na 20 metrze przed bramką Podleśnego. Będzie okazja do strzału bezpośredniego na bramkę!

70 min - strzelał Marcus, ale piłka odbija się od muru i wychodzi na korner. Rzut rożny bez zagrożenia dla bramki zespołu z Chojnic.

71 min - Mikołajczak zmienia Niedzielę.

72 min - to była wielka szansa dla Sangoya! Bożok zagrał mu prostopadłą piłką, a Argentyńczyk miał przed sobą już tylko Podleśnego. Oddał strzał obok bramkarza, ale ten zdołał jeszcze sięgnąć nogą tą piłkę!

74 min - Siemaszko zmienia Sangoya.

75 min - Bozok fauluje Ferugę z prawej strony naszego pola karnego i otrzymuje żółtą kartkę.

76 min - Mikita miał swoją okazję na zdobycie gola, bo dość przypadkowo wszedł w posiadanie piłki w naszym polu karnym, ale strzelił obok bramki!

78 min - i znów groźnie, bo pilka posłana w naszą szesnastkę spada na głowę Zawistowskiemu. Szczęśliwie dla nas kapitan Chojniczanki źle uderzył.

80 min - Kieruzel posłał pocisk w kierunku naszej bramki po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z 25 metrów. Nieznacznie chybił!

81 min - da Silva dośrodkował w pole karne z prawej strony, a do pilki doszedł Siemaszko. Niestety futbolówka szybowała odrobinę za wysoko, aby nasz napastnik mógł ją celnie uderzyć!

82 min - groźny płaski strzał Mikity z dystansu! Jałocha czujnie to obronił!

83 min - Mrozik centruje z rzutu rożnego, a Lisowski główkuje! Po ręce jalochy piłka przechodzi tuż ponad poprzeczką!

83 min - kolejny rzut rożny dla Chojniczanki i znów niebezpiecznie, ale tym razem Sambea dobrze spisuje się we własnym polu karnym. Ostatnie minuty należą do rywali, czas to zmienić!

86 min - nareszcie gorąco pod bramką Chojniczanki po rzucie rożnym wykonanym przrz Nalepę. Podleśny mija się piłką, ale ta nie dotarła do żadnego z naszych zawodników. Będzie poprawka z drugiej strony boiska.

87 min - tym razem centruje z kornera Bożok, ale już bez takiego efektu jak przed paroma sekundami.

89 min - krótkie rozegranie tym razem rzutu roznego i niudany strzał Nalepy.

90 min - Rybski za Ferugę. Ostatnia zmiana w zespole z Chojnic.

90+1 min - Nalepa centruje z rzutu wolnego, ale Podlesny faulowany we własnym polu bramkowym.

90+3 min - Kosakiewicz popisuje się indywidualną akcją przed linią 16 metrów i oddaje nieznacznie niecelny strzał!

90+3 min - Siemaszko faulowany pod linią boczną. To bedzie ostatnia okazja dla Arki w tym meczu!

90+4 min - centruje Bożok, ale obrońcy Chojniczanki górą!

90+4 min - Jeszcze Siemaszko posyła piłkę w pole karne, ale ta mija poprzeczkę i opuszcza boisko!

KONIEC - Arka mistrzem 1. ligi! Jeden punkt był potrzebny do osiągnięcia tego celu i ta sztuka się gdynianom udała! Jest to jednocześnie 18 mecz bez porażki żółto-niebieskich. Za tydzień gratisowe punkty za mecz z Dolcanem Ząbki, a 5 czerwca pożegnanie z pierwszą ligą i wielka feta!