14.05.2016

Juniorzy z Górnikami na remis.

Ze zmiennym szcęściem grali na wyjazdach nasi juniorzy. Młodsi wygrali w Koninie, starsi przegrali w Zabrzu.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 9 kolejka:

Górnik Konin - Arka Gdynia  0:1 (0:1)

Bramka:  Kozakowski 40'

Arka: Więckowicz - Bednarski, Wieczorek, Polański, Grabowski (Manteufel 74), Kozakowski,  Klecha, Nowicki B., Bugajewski (Gniadecki 68'), Kafka, Brojek (Skierka 77')

Już w 6 minucie spotkanie mógł otworzyć Polański, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek.  Kolejne minuty to nieco rwana gra z obu stron. W końcówce 1 połowy dobrze dośrodkował Kafka i z najbliższej odległości bramkarza gospodarzy ubiegł Kozakowski dając strzałem głową prowadzenie Arce.

Po przerwie dominował już nasz zespół, który miał 3 wyśmienite okazje do zdobycia bramki. Niestety kolejno pudłowali Polański, Brojek i Bugajewski.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 29. kolejka:

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: 41', 80'

Arka: Pruszyński, Gębiś, Pasieka, Sikorski, Krakowiak, Hołtyn, Nowicki, Gabor (75' Joachimiak)r, Malanowski (53' Ziarkowski), Kłosowski, Wośk (67' Czaja).

W pierwszej połowie na samym początku przewagę osiągneli gospodarze. Arka wytrzymała jednak napór przeciwnika i po 10 minutach zaczęła tworzyć ciekawe akcje.

W 16min.  Kłosowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Arka grała bardzo dobrze w obronie, ale w grze ofensywnej pomimo ciekawie zapowiadających się akcji brakowało skuteczności pod bramką lub dokładnego ostatniego podania.

W 41 min.  zawodnik Górnika zdobył prowadzenie uderzeniem z 25metrów. W drugiej połowie gra była  wyrównana, lecz to Górnik w 80 min. podwyższył wynik na 2:0.