13.05.2016

Stomil - Arka 0:4. Nokaut na koniec wyjazdów!

Jeśli ktoś liczył, że uzyskany awans przed trzema dniami już zadowolił Arkę, mocno się przeliczył. Arka zdemolowała Stomil w Olsztynie, wygrywając 4:0 i potwierdzając, że jej celem jest teraz końcowy triumf w rozgrywkach 1. ligi

31. kolejka I ligi

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 0:4 (0:0)
Bramki: Sangoy 55', Sambea 57', da Silva 64', Siemaszko 90+2'

Stomil: Skiba - Bucholc, Klepczarek, Remisz, Wełna, Bartkowski, Głowacki Pa., Glowacki Pi., Lech (69' Śledź), Nishi (84' Żwir), Łukasik (63' Trzeciakiewicz)

Arka: Jałocha - Stolc, Marcjanik, Fialho, Warcholak - da Silva (67' Bożok), Łukasiewicz, Sambea (77' Yussuff), Formella - Szwoch (71' Siemaszko) - Sangoy

Żółte kartki: Pa. Głowacki - Łukasiewicz

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

0 min - minęły trzy dni od meczu, który przeszedł do historii naszego klubu, bo dającego Arce piąty w historii awans do Ekstraklasy, a zespół trenera Nicińskiego przystępuje do kolejnego meczu wciąż jeszcze w 1. lidze.

0 min - obie drużyny są na dwóch przeciwległych biegunach formy sportowej - Arka w tym roku jeszcze nie przegrała, a Stomil nie wygrał. Niech jednak nie zmylą nikogo te statystyki, bo olsztynianie na dziesięć spotkań aż siedmiokrotnie remisowali, co oznacza trudne zadanie dla gdynian.

0 min - Arka nie zaznała smaku porażki od 16 spotkań, a jej ostatnim pogromcą był... Stomil Olsztyn. Liczymy na słodki rewanż żółto-niebieskich.

0 min - trener Niciński szybko przywrócił Michała Marcjanika po przymusowej pauzie za kartki do wyjściowego składu, z którego ubył Michał Nalepa. Jednak to nie jedyna zmiana - na prawej obronie za Tadeusza Sochę zagra tym razem Przemek Stolc, a na szpicy swoją szansę od pierwszej minuty otrzymuje Gaston Sangoy kosztem Rafała Siemaszki.

0 min - w tej chwili w Olsztynie nie pada, ale trudno liczyć, aby ten mecz rozegrał się na całym dystansie bez opadów.

0 min - w wyjściowym składzie Stomilu nie zabrakło oczywiście Grzegorza Lecha, który jest wiodącą postacią w tym zespole, a przed rokiem reprezentował barwy naszego klubu.

0 min - liczymy na dobre zawody także w wykonaniu debiutującego w 1. lidze arbitra z Białegostoku Konrada Kiełczewskiego. Ostatnio na własnej skórze odczuwamy, jak przebieg może mieć spotkanie, gdy sędzia jest nie najlepszej formie.

0 min - drużyny już na boisku. Arka w swoich żółto-niebieskich pasiakach, gospodarze na biało-niebiesko.

1 min - gramy!

3 min - pierwsze zagranie da Silvy w pole karne gospodarzy. Na początek dobra interwencja Skiby.

6 min - piłka posłana z prewej strony tym razem w nasza szesnastkę przez Bucholca, ale skutecznie w roli środkowego obrońcy spisał się... Marcus da Silva.

8 min - piłka w bramce Stomilu, gdzie umieścił ją Sangoy, ale trafienie oczywiście nie uznane, bo Argentyńczyk znajdował się na ewidentnym spalonym w momencie zagrania z głębi pola.

9 min - pierwszy korner dla Arki. W świetnej sytuacji znalazł się na 14 metrze da Silva, ale nie udał się strzał naszemu prawoskrzydłowemu!

10 min - tym razem korner dla Stomilu. Centrował Bartkowski, ale po chwili piłka opuściła boisko i wznowi grę Jałocha z piątego metra.

15 min - da Silva faulowany przy wyprowadzaniu ataku przez Remisza. Obyło się bez kary indywidualnej dla olsztynianina.

23 min - da Silva wyłożył piłkę na 25 metr dla Sambei. Ten nie omieszkał oddać strzału w kierunku bramki. W kierunku, bo piłka wyraźnie ominęła jej światło.

25 min - stuprocentowa okazja dla Stomilu zaprzepaszczona przez Tsubasę Nishi'ego! Prostopadła piłka do Japończyka pomiędzy naszych obrońców, szybko z bramki wyszedł Jałocha, czym bardzo utrudnił zadanie zawodnikowi Stomilu. Nishi przeniósł piłkę ponad Jałochą, ale nie trafił w bramkę!

26 min - w odpowiedzi Sangoy kapitalnie uderzył z dystansu! Skiba ratuje swój zespół przenosząc piłkę ponad poprzeczką!

27 min - po rzucie rożnym piłka znalazła się pod nogami da Silvy, który niecelnie strzela!

29 min - Sangoy znów przed szansą na zagrożenie bramce gospodarzy. Tym razem Lech w ostatniej chwili zablokował uderzenie Argentyńczyka!

31 min - Warcholak chciał dośrodkować w pole karne. Udało mu się to, ale piłka po nodze zawodnika z Olsztyna skierowała sie wprost w rece Skiby.

33 min - Łukasiewicz fauluje Nishi'ego i ogląda pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

36 min - Formella przewraca się w polu karnym Stomilu i sygnalizuje faul rywala. Sędzia jest innego zdania.

37 min - Szwoch zagrał piłkę do wychodzącego za plecy obrońców Sangoya, ale odrobinę za mocno dla naszego napastnika! To mogła być dobra okazja na otworzenie wyniku w tym spotkaniu!

38 min - Łukasik uderza zza pola karnego ponad poprzeczką.

38 min - Sangoy jest aktywny od początku tego spotkania. Teraz postanowił zaskoczyć Skibę strzałem z ok. 18 metrów, ale nieznacznie się pomylił!

40 min - Piotr Głowacki strzela z 20. metrów, ale trafia w Marcjanika!

43 min - oskrzydlający atak Arki. Szwoch do Warcholaka, a ten centruje lecz piłka pada łupem bramkarza Stomilu.

45 min - świetna akcja Szwocha w polu karnym olsztynian. Ostatecznie udało mu się wywalczyć rzut rożny.

45+1 min - korner wykonał Sangoy. Piłka znalazła się na przeciwległej stronie boiska, gdzie obrońców oszukał Formella, lecz znów piłka w rękach bramkarza Stomilu.

PRZERWA - za nami ciekawe pierwsze trzy kwadranse meczu w Olsztynie. Okazje potrafią kreować oba zespoły, ale na razie skuteczność nie jest atutem żadnej ze stron. Odnosimy jednak wrażenie, że bliżsi powodzenia w swoich atakach byli podopieczni Grzegorza Nicińskiego, więc mamy podstawy oczekiwać, aby w drugiej połowie zdołali oni pokonać Piotra Skibę.

46 min - Arka wznowiła grę.

47 min - świetna próba strzału z 22 metrów Sambei! Piłka trafia niestety tylko w tyczkę przytrzymującą siatkę w bramce Stomilu.

51 min - Sangoy nieomal nie skorzystał z prezentu w polu bramkowym Stomilu! Szczęście nie opuściło jednak gospodarzy, którzy uprzedzili w ostatniej chwili Gastona.

55 min - Gaston Sangoy!! Argentyńczyk wreszcie zdobywa swoją bramkę w Arce! Kapitalnie ograł Wełnę, a po chwili wykończył akcję sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Wcześniej otrzymał piłkę kapitalnie zagraną przez Sambeę!!!

57 min - Sambea!!!! 2:0 dla Arki!!! Fantastyczny strzał Yannicka zza pola karnego, gdzie trafiła piłka po rzucie rożnym dla gdynian! Skiba bez szans!

59 min - odpowiedzieć mógł Grzegorz Lech, ale jego strzał z 17 metrów mija bramkę Jałochy w nieznacznej odległości!

64 min - 3:0 dla Arki! Ależ fantastyczny czas w wykonaniu gdynian! Arkowcy na leżąco powalczyli o piłkę przed szesnastką gospodarzy i opłaciło się! Piłka trafiła do da Silvy, który nie mając w pobliżu obrońcy wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony!!!

67 min - Niciński zdejmuje bohatera ostatniej akcji, czyli da Silvę i posyła na boisko Bożoka.

69 min - Stomil trochę dłużej operował piłką w pobliżu naszego pola karnego, mieli rzut rożny, ale nie udało im się sfinalizować tego wszystkiego strzałem, bo wcześniej arbiter dostrzegł pozycję spaloną.

69 min - Rafał Śledź wchodzi na plac gry za Grzegorza Lecha.

71 min - Siemaszko zmienia Szwocha

73 min - strzał Piotra Głowackiego z narożnika pola karnego nieznacznie mija naszą bramkę! Jej lot próbował zmienić jeszcze Nishi, ale nie sięgnął futbolówki!

76 min - Paweł Głowacki zarobił żółtą kartkę za faul na 22 metrze na Siemaszce.

77 min - Yussuff zmienia Sambeę!

77 min - Sangoy wykonał rzut wolny i piłka przeleciała tuż obok słupka!

80 min - Nishi centruje w nasze pole karne, ale za wysoko i piłka pada łatwym łupem Jałochy.

83 min - przepiękna, koronkowa akcja Arki! W jej ostatnim fragmencie Siemaszko idealnie obsłużył podaniem na 10 metrze Formellę, ale ten naciskany przez obrońcę i bramkarza minimalnie pudłuje!

84 min - trener Jabłoński wprowadza Żwira za Nishi'ego.

87 min - piłka posłana w pole karne Arki przez Bartkowskiego nie dociera do żadnego z zawodników gospodarzy.

88 min - od kilku minut pada nad stadionem w Olsztynie. Rzut rożny dla gospodarzy wykonał Bartkowski, piłka zmierzała w kierunku Trzeciakiewicza, ale ostatecznie będzie korner z drugiej strony boiska.

88 min - kolejny korner, znów bez efektu dla Stomilu.

90+1 min - przebojowa akcja Warcholaka wzdłuż linii końcowej, który mijał kolejnych rywali i tylko pozostaje żałować, że nasz obrońca nie zdołał sfinalizować tej akcji strzałem! Strzał za to z ostrego kąta oddał Formella, ale Skiba odbija piłkę!

90+2 min - Siemaszko dokończył dzieła zniszczenia! Piłka z głębi pola od Sangoy'a dociera do naszego napastnika, a ten po wejściu w pole karne pakuje ją do bramki! 4:0 dla Arki!

KONIEC - koncertowa druga połowa w wykonaniu lidera 1. ligi! Nie było watpliwości, która z drużyn wywalczyła przed chwilą awans do Ekstraklasy! Świetne zawody całego zespołu, ale my tym razem wyjatkowo wyróżnimy Gastona Sangoya, który ostatnio sygnalizował zwyżkę formy i wreszcie dziś potwierdził to golem i asystą. Bardzo ważne bramki zdobyli też da Silva i Siemaszko. Brawa, brawa dla całego zespołu!