TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

12.05.2016

30 kolejka za nami: Arka już w Ekstraklasie. Wisła i Zawisza jeszcze walczą.

Bramki zdobywane w ostatnich minutach dające punkty lub zwycięstwo, albo remis taki jak w Gdyni ostatnio,  zawsze smakują najlepiej. Tak było we wtorek w Gdyni. Arka zdobyła bramkę w 88 minucie, a chwilę potem mogła jako pierwszy klub świętować awans do Ekstraklasy.  Drutex-Bytovia osiągnęła z Arką  drugi  w tym sezonie remis 1:1 i podobnie jak Zagłębie Sosnowiec  z liderem nie przegrała.

 

Arka po wykonaniu zadania będzie chciała kontynuować serię 16 spotkań bez porażki.  Następny krok to mecz w Olsztynie ze Stomilem, który jako ostatni pokonał żółto-niebieskich w Gdyni 1:0 23 października 2015 roku. 

 

Za plecami ekstraklasowej już Arki walka o 2 lokatę. Wisła Płock  otrzymała punkty walkowerem, ale Zawisza wygrał z Chrobrym 4:1 i teraz będzie trzymać kciuki w następnej kolejce za swoich środowych rywali, którzy zagrają z Wisłą u siebie. Jeśli wygrają, a także Zawisza, to różnica zmaleje do 4 punktów... A w kolejce nr 32 mamy mecz Wisła – Zawisza.

 

Jeszcze bardziej pasjonująca walka trwa o utrzymanie. Kluczbork pokonał  Rozwój 1:0 po bramce z rzutu karnego w 90 minucie, Pogoń Siedlce przegrała z  Olimpią Grudziądz 1:2, a Wigry zremisowały z Bełchatowem 2:2.

 

Ważne punkty zdobyła Chojniczanka w Katowicach. Miedź po  wcześniejszych 4 remisach 0:0 z rzędu, odniosła drugie z rzędu zwycięstwo  pokonując Sandecję 3:1.  

 

Wyniki 30 kolejki 1 ligi:

 

10 maja 2016, 20:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-1 Bytovia Bytów
Mateusz Szwoch 88 - Kamil Wacławczyk 55

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 6. Antoni Łukasiewicz, 33. Alan, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius, 14. Michał Nalepa (74, 19. Miroslav Božok), 20. Yannick Kakoko, 10. Mateusz Szwoch (90, 18. Rashid Yussuff), 7. Dariusz Formella - 11. Rafał Siemaszko (61, 17. Gastón Sangoy).

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz (80, 19. Radosław Jasiński) - 25. Adrian Chomiuk, 6. Michał Rzuchowski, 20. Bartłomiej Poczobut, 29. Jakub Serafin, 24. Omar Monterde - 28. Kamil Wacławczyk (72, 10. Michał Jakóbowski), 11. Janusz Surdykowski.

żółte kartki: Nalepa, Formella - Opałacz.

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
widzów: 8901. 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

10 maja 2016, 18:00 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec 2-1 Stomil Olsztyn
Grzegorz Fonfara 19, 77 - Grzegorz Lech 90 (k)

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak - 6. Grzegorz Fonfara, 5. Dimityr Wezałow, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić - 21. Jakub Wilk (86, 27. Michał Bajdur), 14. Carles Martínez, 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek (62, 19. Martin Pribula), 8. Robert Bartczak - 18. Jakub Arak (74, 9. Michał Fidziukiewicz).

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna, 4. Jarosław Ratajczak - 11. Karol Żwir (69, 6. Bartosz Bartkowski), 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz (46, 8. Piotr Głowacki), 22. Tsubasa Nishi (81, 2. Rafał Śledź) - 88. Rafał Kujawa.

żółte kartki: Markowski, Matusiak, Wezałow.
czerwona kartka: Dimityr Wezałow (69. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

11 maja 2016, 18:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 3-1 Sandecja Nowy Sącz
Łukasz Garguła 27 (k), Petteri Forsell 39, Grzegorz Bartczak 51 - Filip Piszczek 46

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomasz Midzierski, 6. Błażej Telichowski, 3. Hunter Gorskie - 4. Wojciech Łobodziński, 8. Adrian Cierpka, 20. Adrian Łuszkiewicz, 7. Łukasz Garguła (85, 10. Igor Subbotin), 17. Petteri Forsell (69, 29. Marcin Garuch) - 9. Tadas Labukas (90, 18. Bartosz Ślusarski).

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 4. Przemysław Szarek, 55. Witalij Berezowśkyj, 26. Martin Cseh, 24. Kamil Słaby - 37. Bartłomiej Dudzic (46, 61. Arkadiusz Aleksander), 33. Bartłomiej Kasprzak (70, 14. Michał Szeliga), 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim, 8. Maciej Małkowski - 19. Filip Piszczek (70, 20. Adrian Danek).

żółte kartki: Forsell, Gorskie.
czerwona kartka: Kamil Słaby (26. minuta, Sandecja, za faul).

sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

11 maja 2016, 18:00 - Bydgoszcz (Kompleks Sportowy Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka)
Zawisza Bydgoszcz 4-1 Chrobry Głogów
Kamil Drygas 30, 59 (k), Szymon Lewicki 37, Karol Angielski 90 - Michał Michalec 43

Zawisza: Damian Węglarz - Sebastian Kamiński, Toni Markić, Piotr Stawarczyk, Blažo Igumanović (46 Karol Angielski) - Jakub Smektała, Mica, Kamil Drygas, Wasił Panajotow, Sylwester Patejuk - Szymon Lewicki (89 Arkadiusz Gajewski).

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Kevin Lafrance, Michał Michalec, Adam Samiec - Damian Sędziak (70 Wołodymyr Hudyma), Marcel Gąsior (74 Łukasz Szczepaniak), Szymon Drewniak, Mateusz Machaj, Dominik Kościelniak (87 Karol Hodowany) - Maciej Górski.

żółte kartki: Panajotow, Lewicki, Markić - Ilków-Gołąb.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

11 maja 2016, 19:00 - Suwałki (Stadion Miejski)
Wigry Suwałki 2-2 GKS Bełchatów
Damian Kądzior 55 (k), 80 (k) - Patryk Rachwał 31 (k), Alen Ploj 68

Wigry: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz - 15. Damian Kądzior, 18. Bartłomiej Kalinkowski, 11. Omar Santana (53, 8. Aleksandar Atanacković; 78, 9. Miłosz Kozak), 25. Damian Gąska, 27. Mateusz Żebrowski (46, 24. Kamil Zapolnik) - 28. Kamil Adamek.

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 18. Lukas Klemenz, 8. Lukáš Kubáň - 11. Łukasz Wroński (60, 9. Alen Ploj), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda, 4. Damian Szymański (82, 10. Dawid Flaszka), 7. Petr Zapalač - 16. Aghwan Papikjan (90, 23. Cezary Demianiuk).

żółte kartki: Kalinkowski, Santana, Zapolnik - Klemenz, Ploj, Zapalač.
czerwona kartka: Bartłomiej Kalinkowski (57. minuta, Wigry, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

11 maja 2016, 19:00 - Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 2-2 Chojniczanka Chojnice
Povilas Leimonas 51, Tomasz Zahorski 89 - Łukasz Kosakiewicz 15, 30

GKS: 96. Mateusz Kuchta - 4. Alan Czerwiński, 27. Mateusz Kamiński, 30. Wojciech Kochański, 33. Adrian Frańczak - 77. Patryk Szymański, 23. Łukasz Pielorz (73 Paweł Szołtys), 28. Povilas Leimonas, 38. Bartosz Iwan (46 Tomasz Zahorski), 8. Maciej Bębenek (46 Krzysztof Wołkowicz) - 7. Grzegorz Goncerz.

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Łukasz Kosakiewicz (84 Marcin Krzywicki), Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik (90 Jacek Podgórski), Rafał Grzelak, Daniel Feruga (81 Maciej Kostrzewa) - Patryk Mikita.

żółte kartki: Iwan, Goncerz, Kochański - Mrozik.

sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

11 maja 2016, 19:00 - Kluczbork (Stadion Miejski)
MKS Kluczbork 1-0 Rozwój Katowice
Rafał Niziołek 90 (k)

Kluczbork: 1. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz, 18. Radosław Kursa, 26. Bartosz Brodziński, 7. Łukasz Uszalewski - 6. Michał Szewczyk, 25. Piotr Kasperkiewicz (46, 13. Marcin Nowacki), 5. Rafał Niziołek, 19. Maciej Kowalczyk, 27. Piotr Madejski (55, 10. Tomasz Swędrowski) - 23. Michał Kojder (87, 20. Kamil Nitkiewicz).

Rozwój: 22. Wojciech Pawłowski - 24. Raúl González (87, 23. Adam Żak), 2. Robert Menzel, 5. Łukasz Kopczyk, 18. Łukasz Winiarczyk - 9. Tomasz Wróbel, 27. Michał Gałecki, 26. Konrad Nowak, 25. Filip Kozłowski (72, 10. Robert Tkocz), 21. Patryk Kun - 7. Adam Czerkas (71, 11. Sebastian Gielza).

żółta kartka: Nowak.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

11 maja 2016, 20:30 - Siedlce (stadion ROSRRiT)
Pogoń Siedlce 1-2 Olimpia Grudziądz
Mariusz Rybicki 79 - Adam Banasiak 74, Nildo 83

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Rafał Augustyniak - 26. Dawid Dzięgielewski (58, 24. Damian Świerblewski), 20. Bartosz Osoliński, 7. Daniel Dybiec (81, 6. Marcin Paczkowski), 19. Daniel Gołębiewski, 11. Kamil Jonkisz - 15. Adam Duda (46, 10. Mariusz Rybicki).

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak - 7. Patryk Skórecki, 28. Michal Piter-Bučko, 11. Marcin Smoliński (80, 10. Dejan Žigon), 99. Sebastian Bartlewski (54, 8. Kamil Kurowski), 6. Adam Banasiak (87, 16. Piotr Darmochwał) - 12. Nildo.

żółte kartki: Żytko, Osoliński - Woźniak, Žigon.

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zawisza - Dolcan 3:0 walkower

 

 

tr, składy: 90minut.pl

 

SPONSOR MECZU Z DRUTEX-BYTOVIA:

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/lukowicz_aae7a2990ea9a55b4831e6cb25bf7e82.jpg







Poprzedni Następny

Mapa Strony