TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

09.05.2016

29 kolejka za nami: Arka krok od awansu!

W 29 kolejce z prowadzącego duetu nie zawiodła Arka, która pokonała w Katowicach Rozwój 4:1.  Tym samym żółto-niebiescy w kolejnych meczach potrzebują tylko 1 punktu, aby zapewnić sobie awans do Ekstraklasy!

 

Kibice już szykują się na wtorek, gdy Arka zagra u siebie o 20.30 z Drutex-Bytovią. Zajmujący 5 miejsce w tabeli zespół po wygranej 3:0 z Zagłębiem Sosnowiec, będzie chciał zapewne pokrzyżować plany gospodarzom. 

 

Skomplikowała sobie nieco sytuację drużyna wicelidera, która poniosła pierwszą porażkę na wiosnę w Chojnicach. Porażka 1:2 sprawiła, że przewaga Wisły nad Zawiszą zmalała do 7 punktów.  Wprawdzie za tydzień Wisła otrzyma punkty walkowerem, ale jeśli po następnej kolejce ta różnica się utrzyma, to jeszcze może być ciekawie. Może tu  częściowo decydować …Chrobry, z którym po kolei zmierzą się obie ekipy.

 

Zawisza zagra z Chrobrym u siebie w 30 kolejce, a Wisła w Głogowie w 31 kolejce. Jeśli bydgoszczanom uda się odrobić jeszcze 2-3 punkty, to w 32 kolejce w meczu Wisła – Zawisza temperatura spotkania może być niezwykle gorąca. Warunkiem jednak są przede wszystkim wygrane Zawiszy.

 

Chrobry wygrał z Wigrami 3:0 i ma także ochotę na 3 miejsce w tabeli 1 ligi. 

 

Wigry przegrały i podobnie jak kilka innych zespołów walczą o utrzymanie. 0:3 przegrała Pogoń Siedlce w Nowym Sączu. Bełchatów przegrał 0:1 z Miedzią, a Olimpia Grudziądz nieoczekiwanie przegrała (pierwszy raz wiosną) 1:2 u siebie z MKS Kluczbork i  sytuacja na dole tabeli mocno się skomplikowała.

 

Dla Chojniczanki wygrana z liderem była pierwszą na wiosnę i dała skok na 11 miejsce, ale nadal różnica między zespołami walczącymi o utrzymanie wynosi tylko 3 punkty.

 

 

Wyniki 29 kolejki 1 ligi: 

 

6 maja 2016, 20:30 - Katowice (Stadion Miejski)
Rozwój Katowice 1-4 Arka Gdynia
Przemysław Gałecki 90 - Dariusz Formella 31, Yannick Kakoko 45, Tadeusz Socha 56, Miroslav Božok 76

Rozwój: 22. Wojciech Pawłowski - 24. Raúl González, 5. Łukasz Kopczyk, 2. Robert Menzel, 21. Patryk Kun - 26. Konrad Nowak, 27. Michał Gałecki (71, 25. Filip Kozłowski), 4. Bartosz Jaroszek (67, 13. Przemysław Gałecki), 9. Tomasz Wróbel, 10. Robert Tkocz - 7. Adam Czerkas (77, 11. Sebastian Gielza).

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan, 23. Marcin Warcholak - 18. Rashid Yussuff (66, 19. Miroslav Božok), 6. Antoni Łukasiewicz, 20. Yannick Kakoko (77, 14. Michał Nalepa), 10. Mateusz Szwoch, 7. Dariusz Formella - 11. Rafał Siemaszko (79, 17. Gastón Sangoy).

żółte kartki: P.Gałecki, Kozłowski - Łukasiewicz, Marcjanik.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

6 maja 2016, 18:30 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 3-0 Wigry Suwałki
Maciej Górski 29 (k), Kevin Lafrance 50, Mateusz Machaj 69

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Kevin Lafrance, Michał Michalec, Karol Hodowany - Damian Sędziak (58 Marcel Gąsior), Mateusz Machaj (76 Paweł Wojciechowski), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Dominik Kościelniak (84 Bartosz Machaj) - Maciej Górski.

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Martin Baran, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Damian Kądzior, Bartłomiej Kalinkowski, Omar Santana, Kamil Adamek, Damian Gąska (81 Miłosz Kozak) - Kamil Zapolnik (74 Bartosz Biel).

żółte kartki: Hodowany, Gąsior - Baran, Kalinkowski.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

6 maja 2016, 19:46 - Bytów (stadion MOSiR)
Bytovia Bytów 3-0 Zagłębie Sosnowiec
Janusz Surdykowski 5, 37, Adrian Chomiuk 30

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz - 25. Adrian Chomiuk, 20. Bartłomiej Poczobut, 6. Michał Rzuchowski (77, 9. Mariusz Kryszak), 29. Jakub Serafin, 24. Omar Monterde - 11. Janusz Surdykowski (88, 14. Mateusz Klichowicz), 28. Kamil Wacławczyk (66, 10. Michał Jakóbowski).

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak - 7. Marcin Sierczyński (53, 18. Jakub Arak), 4. Łukasz Sołowiej, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić - 8. Robert Bartczak, 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek, 6. Grzegorz Fonfara, 19. Martin Pribula (75, 27. Michał Bajdur) - 11. Michał Fidziukiewicz (81, 87. Adrian Paluchowski).

żółta kartka: Sołowiej.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

7 maja 2016, 15:30 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 0-0 GKS Katowice

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 20. Piotr Klepczarek, 3. Rafał Remisz, 4. Jarosław Ratajczak - 8. Piotr Głowacki (71, 22. Tsubasa Nishi), 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz (86, 2. Rafał Śledź), 11. Karol Żwir (61, 6. Bartosz Bartkowski) - 88. Rafał Kujawa.

GKS: 96. Mateusz Kuchta - 4. Alan Czerwiński, 27. Mateusz Kamiński, 30. Wojciech Kochański, 3. Marcin Flis - 8. Maciej Bębenek (89, 77. Patryk Szymański), 23. Łukasz Pielorz, 28. Povilas Leimonas (81, 20. Sławomir Duda), 38. Bartosz Iwan (76, 11. Krzysztof Wołkowicz), 33. Adrian Frańczak - 7. Grzegorz Goncerz.

żółte kartki: Klepczarek - Flis.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7 maja 2016, 17:00 - Bełchatów (GIEKSA Arena)
GKS Bełchatów 0-1 Miedź Legnica
Tomasz Midzierski 71

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 18. Lukas Klemenz, 8. Lukáš Kubáň - 11. Łukasz Wroński, 20. Patryk Rachwał (88, 9. Alen Ploj), 6. Szymon Zgarda, 4. Damian Szymański (78, 16. Aghwan Papikjan), 7. Petr Zapalač - 66. Szymon Stanisławski (71, 23. Cezary Demianiuk).

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie - 4. Wojciech Łobodziński (85, 99. Marek Gancarczyk), 8. Adrian Cierpka, 20. Adrian Łuszkiewicz, 7. Łukasz Garguła (66, 29. Marcin Garuch), 17. Petteri Forsell - 9. Tadas Labukas (89, 10. Igor Subbotin).

żółte kartki: Stasiak, Subbotin.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 1320.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7 maja 2016, 18:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 1-2 MKS Kluczbork
Nildo 39 - Maciej Kowalczyk 34, 45

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Mariusz Malec, Jakub Szarpak (56 Marcin Smoliński) - Marcin Kaczmarek (46 Kamil Kurowski), Adam Banasiak, Michal Piter-Bučko, Dejan Žigon (68 Oskar Trzepacz), Piotr Darmochwał - Nildo.

MKS: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Bartosz Brodziński, Łukasz Uszalewski - Michał Szewczyk, Piotr Kasperkiewicz (71 Marcin Nowacki), Michał Kojder, Rafał Niziołek, Piotr Madejski (78 Kamil Nitkiewicz) - Maciej Kowalczyk (86 Tomasz Swędrowski).

żółte kartki: Banasiak - Brodziński, Kowalczyk, Szewczyk, Kojder.

sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7 maja 2016, 19:10 - Nowy Sącz (Stadion im. Ojca Władysława Augustynka)
Sandecja Nowy Sącz 3-0 Pogoń Siedlce
Przemysław Szarek 29, Filip Piszczek 40, 83

Sandecja: Łukasz Radliński - Przemysław Szarek, Witalij Berezowśkyj, Martin Cseh, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic (86 Adrian Danek), Matej Náther, Wojciech Trochim, Sebastian Szczepański (27 Filip Piszczek), Maciej Małkowski - Arkadiusz Aleksander (77 Dawid Janczyk).

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Rafał Augustyniak - 10. Mariusz Rybicki, 20. Bartosz Osoliński (76 Damian Świerblewski), 7. Daniel Dybiec (46 Dawid Dzięgielewski), 6. Marcin Paczkowski, 11. Kamil Jonkisz (76 Rafał Maćkowski) - 19. Daniel Gołębiewski.

żółte kartki: Szczepański, Náther, Słaby - Gołębiewski, Osoliński.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

8 maja 2016, 12:45 - Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)
Chojniczanka Chojnice 2-1 Wisła Płock
Wojciech Lisowski 11, Tomasz Mikołajczak 68 (k) - Arkadiusz Reca 31

Chojniczanka: 1. Damian Podleśny - 25. Wojciech Lisowski, 2. Marcin Biernat, 23. Damian Garbacik, 6. Przemysław Pietruszka - 19. Bartłomiej Niedziela, 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak (70, 18. Jakub Mrozik), 10. Andrzej Rybski (77, 11. Daniel Feruga), 8. Maciej Rogalski (55, 17. Tomasz Mikołajczak) - 20. Patryk Mikita.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński (83, 33. Lukáš Kubus) - 7. Damian Piotrowski, 89. Wojciech Łuczak (57, 18. Piotr Wlazło), 21. Maksymilian Rogalski (72, 19. Emil Drozdowicz), 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński.

żółte kartki: Niedziela, Mikita, Mikołajczak, Mrozik - Maksymilian Rogalski, Łuczak, Stefańczyk, Piotrowski.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

 

Dolcan - Zawisza 0:3 walkower

 

 

 tr, składy: 90minut.pl

 

 

TRWA SPRZEDAŻ BILETÓW NA MECZ ARKA - DRUTEX-BYTOVIA

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_panel1_f8fa116d8b703976bb160d43a75361ad.jpg

 

 

 

ZACHĘCAMY DO ZAKUPU BILETÓW PRZEZ INTERNET

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_096f37b192dd58e61ca9f49e75e7c977.jpg

 









Poprzedni Następny

Mapa Strony