TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

18.04.2016

26 kolejka za nami: Liderzy coraz dalej.

W poprzedniej kolejce prowadzące w tabeli Arka oraz Wisła Płock remisowały, co pozwoliło Zawiszy odrobić do nich 2 punkty straty. Tym razem prowadzące w tabeli zespoły wygrały swoje mecze, a bydgoski Zawisza przegrał u siebie z Drutex-Bytovią 2:3. Tym samym dystans do prowadzącej dwójki się powiększył.

 

Żółto-niebiescy wygrali z Bełchatowem 2:1, a Wisła Płock po bramce z rzutu karnego pokonała Rozwój 1:0. W Gdyni do przerwy mieliśmy dwie piękne bramki Mateusza Szwocha i Darka Formelli. Goście w 2 połowie zmniejszyli jedynie rozmiary porażki.

 

Złą passę przełamało Zagłębie Sosnowiec, które ograło u siebie jedną z rewelacji wiosny Sandecję 2:0. To kolejny rywal Arki. Spotkanie już w piątek o godz. 20.30. Pewnie swoje spotkanie wygrał inny zespół z czołówki Chrobry Głogów, który pokonał 3:0 Stomil Olsztyn. 

 

Trwa zacięta rywalizacja o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Duży krok w kierunku utrzymania zrobiła Olimpia Grudziądz wygrywając w Katowicach z GKS-em 2:0 oraz Wigry Suwałki, które pokonały Pogoń Siedlce 3:1. MKS Kluczbork zremisował 0:0 z Miedzią i  zajmuje 17 miejsce. Poprawiła sytuację w tabeli Chojniczanka inkasując 3 punkty walkowerem. 

 

 

Wyniki 26 kolejki 1 ligi: 

 

15 kwietnia 2016, 20:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 2-1 GKS Bełchatów
Mateusz Szwoch 32, Dariusz Formella 36 - Patryk Rachwał 56 (k)

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius (84, 19. Miroslav Božok), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa (87, 20. Yannick Kakoko), 10. Mateusz Szwoch, 7. Dariusz Formella - 9. Paweł Abbott (46, 11. Rafał Siemaszko).

Bełchatów: 22. Maciej Krakowiak - 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 8. Lukáš Kubáň - 16. Aghwan Papikjan (75, 11. Łukasz Wroński), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (56, 46. Mateusz Szymorek), 9. Alen Ploj, 7. Petr Zapalač - 23. Cezary Demianiuk (70, 15. Hieronim Gierszewski).

żółte kartki: Nalepa, Alan, Božok - Szymorek.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 7281.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

15 kwietnia 2016, 19:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 1-0 Rozwój Katowice
Damian Piotrowski 64 (k)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 25. Przemysław Szymiński, 95. Patryk Stępiński - 7. Damian Piotrowski (70, 16. Fabian Hiszpański), 18. Piotr Wlazło (75, 89. Wojciech Łuczak), 21. Maksymilian Rogalski, 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński (84, 19. Emil Drozdowicz).

Rozwój: 22. Wojciech Pawłowski - 24. Raúl González, 2. Robert Menzel, 5. Łukasz Kopczyk, 18. Łukasz Winiarczyk - 9. Tomasz Wróbel, 4. Bartosz Jaroszek (80, 23. Adam Żak), 19. Tomasz Szatan (59, 8. Kamil Cholerzyński), 26. Konrad Nowak, 25. Filip Kozłowski - 23. Adam Czerkas (87, 10. Robert Tkocz).

żółte kartki: Reca, Lebedyński, Sielewski, Rogalski - Jaroszek.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 2512.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16 kwietnia 2016, 17:00 - Bydgoszcz (Kompleks Sportowy Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka)
Zawisza Bydgoszcz 2-3 Bytovia Bytów
Piotr Stawarczyk 45, Gal Arel 89 - Marek Opałacz 13, Omar Monterde 34, Krzysztof Bąk 56

Zawisza: 96. Damian Węglarz - 28. Sebastian Kamiński, 5. Toni Markić, 2. Piotr Stawarczyk, 13. Sylwester Patejuk - 25. Damian Michalik, 14. Kamil Drygas, 18. Gal Arel, 24. Karol Angielski, 8. Karol Danielak (70, 7. Jakub Smektała) - 20. Szymon Lewicki (70, 17. Arkadiusz Gajewski).

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 22. Wojciech Wilczyński (83, 25. Adrian Chomiuk), 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz - 29. Jakub Serafin, 6. Michał Rzuchowski (85, 9. Mariusz Kryszak), 20. Bartłomiej Poczobut, 28. Kamil Wacławczyk (67, 14. Mateusz Klichowicz), 24. Omar Monterde - 11. Janusz Surdykowski.

żółte kartki: Angielski - Opałacz, Wacławczyk, Poczobut.
czerwona kartka: Karol Angielski (61. minuta, Zawisza, za drugą żółtą).

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ppp

 

16 kwietnia 2016, 18:00 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 3-0 Stomil Olsztyn
Michał Michalec 11, Paweł Wojciechowski 75, Maciej Górski 90 (k)

Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 16. Michał Ilków-Gołąb, 13. Kevin Lafrance, 3. Michał Michalec, 22. Adam Samiec - 9. Bartosz Machaj (46, 11. Paweł Wojciechowski), 25. Szymon Drewniak, 2. Łukasz Szczepaniak (82, 36. Wołodymyr Hudyma), 89. Mateusz Machaj (73, 10. Marcel Gąsior), 23. Dominik Kościelniak - 18. Maciej Górski.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 20. Piotr Klepczarek, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 11. Karol Żwir (76, 6. Bartosz Bartkowski), 5. Grzegorz Lech, 12. Michał Trzeciakiewicz (62, 21. Łukasz Jegliński), 8. Piotr Głowacki (62, 9. Łukasz Suchocki), 22. Tsubasa Nishi - 88. Rafał Kujawa.

żółte kartki: Lafrance - Jegliński, Kujawa.

sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16 kwietnia 2016, 18:00 - Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 0-2 Olimpia Grudziądz
Jakub Szarpak 14, Marcin Smoliński 90

GKS: Mateusz Kuchta - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Práznovský, Marcin Flis (54 Bartosz Iwan) - Paweł Szołtys, Łukasz Pielorz, Povilas Leimonas (46 Sławomir Duda), Krzysztof Wołkowicz (72 Patryk Szymański), Maciej Bębenek - Grzegorz Goncerz.

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Mariusz Malec, Jakub Szarpak (82 Michal Piter-Bučko) - Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski (64 Marcin Smoliński), Dariusz Kłus, Sebastian Bartlewski, Adam Banasiak (56 Piotr Darmochwał) - Nildo.

żółte kartki: Žitko, Szarpak, Darmochwał, Kłus, Bartlewski.

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16 kwietnia 2016, 18:00 - Kluczbork (Stadion Miejski)
MKS Kluczbork 0-0 Miedź Legnica

MKS: 30. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz, 3. Paweł Gierak, 17. Łukasz Ganowicz, 7. Łukasz Uszalewski - 6. Michał Szewczyk, 77. Sebastian Deja (42, 25. Piotr Kasperkiewicz), 13. Marcin Nowacki, 5. Rafał Niziołek, 20. Kamil Nitkiewicz (85, 21. Kamil Kuczak) - 19. Maciej Kowalczyk (75, 8. Piotr Giel).

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie - 4. Wojciech Łobodziński, 20. Adrian Łuszkiewicz, 21. Damian Rasak, 17. Petteri Forsell (88, 7. Łukasz Garguła), 9. Tadas Labukas (81, 99. Marek Gancarczyk) - 18. Bartosz Ślusarski (90, 10. Igor Subbotin).

żółte kartki: Ganowicz, Niziołek, Kowalczyk - Subbotin.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

16 kwietnia 2016, 18:30 - Suwałki (Stadion Miejski)
Wigry Suwałki 3-1 Pogoń Siedlce
Damian Gąska 25, Kamil Adamek 38, Kamil Zapolnik 66 - Daniel Gołębiewski 23

Wigry: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 32. Martin Baran, 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz - 15. Damian Kądzior, 18. Bartłomiej Kalinkowski, 11. Omar Santana (90, 29. Marko Brtan), 28. Kamil Adamek (89, 8. Aleksandar Atanacković), 25. Damian Gąska (60, 9. Miłosz Kozak) - 24. Kamil Zapolnik.

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 95. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 15. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 10. Mariusz Rybicki, 25. Rafał Augustyniak, 20. Bartosz Osoliński (79, 6. Marcin Paczkowski), 11. Kamil Jonkisz (62, 13. Kamil Dmowski) - 19. Daniel Gołębiewski, 15. Adam Duda (82, 27. Rafał Maćkowski).

żółte kartki: Kalinkowski - Żytko, Augustyniak, Dmowski, Wrzesiński.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

17 kwietnia 2016, 12:45 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec 2-0 Sandecja Nowy Sącz
Adrian Paluchowski 32, Michał Fidziukiewicz 64

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak - 7. Marcin Sierczyński, 4. Łukasz Sołowiej, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić - 27. Michał Bajdur, 17. Sebastian Dudek (69, 6. Grzegorz Fonfara), 29. Łukasz Matusiak, 9. Michał Fidziukiewicz (83, 14. Carles Martínez), 8. Robert Bartczak - 87. Adrian Paluchowski (89, 18. Jakub Arak).

Sandecja: 16. Łukasz Radliński - 4. Przemysław Szarek, 5. Dawid Szufryn, 26. Martin Cseh, 22. Mateusz Bartków - 37. Bartłomiej Dudzic (60, 20. Adrian Danek), 11. Matej Náther (60, 15. Sebastian Szczepański), 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (75, 33. Bartłomiej Kasprzak), 8. Maciej Małkowski - 60. Arkadiusz Aleksander.

żółte kartki: Matusiak, Bartczak - Szufryn, Baran.

sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dolcan - Chojniczanka 0:3 walkower

 

 

tr, składy: 90minut.pl

 

 

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony