11.04.2016

25 kolejka za nami: Festiwal karnych, kartek i przebudzenie strzelców.

Ciekawe rzeczy działy się w 25 kolejce spotkań 1 ligi. Prowadzące w tabeli zespoły zremisowały swoje mecze. Arka w Legnicy z Miedzią, a Wisła Płock w Grudziądzu z Olimpią 1:1.

W meczu tym Wisła w 1 połowie nie wykorzystała rzutu karnego. Dla Olimpii bramkę na wagę 1 punktu zdobył z kolei z jedenastki Nildo.

Była to pierwsza bramka puszczona przez bramkarza Wisly od 5 spotkań. Tym samym Konrad Jałocha, który zachował czyste konto w 4 z rzędu meczu, zrównał się z bramkarzem Wisły w ilości 10 spotkań w sezonie z czystym kontem.

Także  karnych nie wykorzystano w dwóch innych meczach.  Katowice nie strzeliły na wyjeździe z Sandecją  przy stanie 0:0. W 2 połowie mieliśmy popis byłego zawodnika Arki Arkadiusza Aleksandra, który wszedł na boisko i strzelił 4 bramki. 3 minuty po stracie pierwszej bramki  Katowice grały w osłabieniu (czerwona kartka ).

Także przy stanie 0:0  karnego nie wykorzystał Chrobry, ale tutaj nie wpłynęło to na wynik meczu, gdyż w 2 połowie goście zdobyli 3 bramki i wygrali w Bytowie 3:0.

Z zespołów grupy pościgowej  wygrał rzutem na taśmę Zawisza, który pokonał na wyjeździe Rozwój 3:1.  Mimo gry w osłabieniu od 78 minuty po czerwonej kartce dał znać o sobie Szymon Lewicki, który dzięki  hat-trickowi  i pierwszym bramkom na wiosnę, wrócił na czoło klasyfikacji strzelców:

Mikołaj Lebedyński Wisła Płock

W meczach drużyn walczących o utrzymanie Pogoń Siedlce ograła MKS Kluczbork 3:0, a Wigry wygrały w Chojnicach po bramce zdobytej w 88 minucie .

Kolejnej porażki wiosną doznało Zagłębie Sosnowiec. Tym razem uległo 0:2 GKS Bełchatów.

Na 4 miejsce po 3 punktach za mecz z Dolcanem awansował Stomil Olsztyn.

Wyniki 25 kolejki 1 ligi:

8 kwietnia 2016, 18:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 0-0 Arka Gdynia

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 3. Hunter Gorskie, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 6. Błażej Telichowski - 4. Wojciech Łobodziński, 20. Adrian Łuszkiewicz (88, 29. Marcin Garuch), 21. Damian Rasak, 17. Petteri Forsell, 9. Tadas Labukas - 18. Bartosz Ślusarski.

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 7. Dariusz Formella, 20. Yannick Kakoko (46, 14. Michał Nalepa), 6. Antoni Łukasiewicz, 10. Mateusz Szwoch, 19. Miroslav Božok (62, 8. Marcus Vinícius) - 9. Paweł Abbott (80, 11. Rafał Siemaszko).

żółte kartki: Telichowski, Rasak.

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
widzów: 2790.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 kwietnia 2016, 16:30 - Bytów (stadion MOSiR)
Bytovia Bytów 0-3 Chrobry Głogów
Maciej Górski 63, Paweł Wojciechowski 75, Bartosz Machaj 90

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 4. Mateusz Janeczko (65, 14. Mateusz Klichowicz), 3. Łukasz Wróbel, 26. Arkadiusz Czarnecki, 2. Marek Opałacz - 24. Omar Monterde, 29. Jakub Serafin, 20. Bartłomiej Poczobut (82, 6. Michał Rzuchowski), 28. Kamil Wacławczyk (65, 9. Mariusz Kryszak), 10. Michał Jakóbowski - 13. Charles Nwaogu.

Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 16. Michał Ilków-Gołąb, 13. Kevin Lafrance, 3. Michał Michalec, 22. Adam Samiec - 23. Dominik Kościelniak, 89. Mateusz Machaj (77, 36. Wołodymyr Hudyma), 25. Szymon Drewniak, 2. Łukasz Szczepaniak, 17. Damian Sędziak (82, 9. Bartosz Machaj) - 18. Maciej Górski (67, 11. Paweł Wojciechowski).

żółte kartki: Serafin - Michalec.

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 508.

W 37. minucie Mateusz Machaj (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (obok bramki).

8 kwietnia 2016, 18:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 1-1 Wisła Płock
Nildo 72 (k) - Mikołaj Lebedyński 58

Olimpia: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko (79, 28. Michal Piter-Bučko), 19. Mariusz Malec, 50. Jakub Szarpak - 9. Marcin Kaczmarek, 8. Kamil Kurowski (68, 11. Marcin Smoliński), 6. Adam Banasiak, 14. Dariusz Kłus, 16. Piotr Darmochwał (60, 99. Sebastian Bartlewski) - 12. Nildo.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 91. Damian Byrtek, 5. Bartłomiej Sielewski, 25. Przemysław Szymiński - 16. Fabian Hiszpański (78, 7. Damian Piotrowski), 18. Piotr Wlazło, 21. Maksymilian Rogalski, 41. Dimityr Ilijew (84, 89. Wojciech Łuczak), 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński.

żółta kartka: Kaczmarek.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

W 37. minucie Cezary Stefańczyk (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

widzów: 2800

9 kwietnia 2016, 12:00 - Katowice (Stadion Miejski)
Rozwój Katowice 1-3 Zawisza Bydgoszcz
Tomasz Wróbel 43 - Szymon Lewicki 27, 89, 90

Rozwój: Wojciech Pawłowski - Wojciech Król (56 Raúl González), Bartosz Jaroszek, Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk (86 Filip Kozłowski) - Tomasz Wróbel, Kamil Cholerzyński, Tomasz Szatan, Adam Żak (76 Robert Tkocz), Patryk Kun - Adam Czerkas.

Zawisza: Damian Węglarz - Sebastian Kamiński, Toni Markić, Jean-Yves M'voto, Sylwester Patejuk - Damian Michalik (72 Jakub Smektała), Gal Arel (86 Wasił Panajotow), Mica, Karol Angielski (80 Piotr Stawarczyk), Karol Danielak - Szymon Lewicki.

żółte kartki: Kun, González - Mica, Lewicki.
czerwona kartka: Jean-Yves M'voto (78. minuta, Zawisza, za brutalny faul).

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

widzów: 700

9 kwietnia 2016, 16:00 - Nowy Sącz (Stadion im. Ojca Władysława Augustynka)
Sandecja Nowy Sącz 4-0 GKS Katowice
Arkadiusz Aleksander 56 (k), 63 (k), 66, 90

Sandecja: Łukasz Radliński - Przemysław Szarek, Dawid Szufryn, Martin Cseh, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic (79 Adrian Danek), Matej Náther, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (70 Bartłomiej Kasprzak), Maciej Małkowski - Filip Piszczek (46 Arkadiusz Aleksander).

Katowice: Mateusz Kuchta - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Łukasz Pielorz, Marcin Flis - Maciej Bębenek (77 Tomasz Zahorski), Sławomir Duda, Povilas Leimonas (66 Bartosz Iwan), Krzysztof Wołkowicz (62 Paweł Szołtys), Adrian Frańczak - Grzegorz Goncerz.

żółte kartki: Piszczek, Szufryn, Małkowski - Frańczak, Pielorz, Kamiński, Bębenek, Duda, Leimonas, Iwan.
czerwona kartka: Alan Czerwiński (59. minuta, Katowice, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

W 20. minucie Grzegorz Goncerz (Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Radliński obronił).