Miedź - Arka 0:0. Arkowcy wciąż niepokonani!

Legnica pozostaje terenem niezdobytym w lidze dla Arki. Nasz zespół wywozi jednak z trudnego terenu ważny punkt z Dolnego Śląska i pozostaje liderem 1. ligi.

Miedź: Kapsa - Gorskie, Stasiak, Midzierski, Telichowski - Rasak, Łuszkiewicz (88' Garuch) - Łobodziński, Forsell, Labukas - Ślusarski

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Formella, Łukasiewicz, Sambea (46' Nalepa), Bożok (62' da Silva) - Szwoch - Abbott (80' Siemaszko).

Żółte kartki: Telichowski, Rasak

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

0 min - w Legnicy ok. 12 st.C, pochmurno, ale bezwietrznie. Murawa również wygląda nienagannie. Jeśli nagle nie zaskoczą nas jakieś duże opady deszczu, to warunki do gry będziemy mieli wyśmienite!

0 min - w składzie Arki jedna zmiana w porównaniu do meczu z Pogonią Siedlce. W miejsce Marcusa da Silvy do wyjściowej jedenastki wskoczył Miroslav Bożok.

0 min - Telichowski, Labukas, Ślusarski - oto byli zawodnicy Arki, którzy dziś rozpoczną spotkanie w barwach Miedzi Legnica.

0 min - dziś trzymamy kciuki, aby Arka sięgnęła po pierwsze ligowe zwycięstwo w Legnicy oraz przedłużenie wspaniałej passy meczów bez porażki do 11 spotkań. Oczywiście wygrana oznaczałaby utrzymanie pozycji lidera w pierwszoligowej stawce.

0 min - kibice mogą mieć uzasadnione nadzieje na pasjonujące widowisko. W ubiegłym sezonie Arka zremisowała w Legnicy 4:4, a kilka miesięcy wcześniej wygrała po dogrywce 3:2. Bramek zatem nie brakowało.

0 min - obie drużyny już na murawie. Arka zagra dziś na biało, gospodarze na niebiesko.

1 min - mecz rozpoczęli Arkowcy!

3 min - i pierwsza świetna okazja dla Arki! Socha do Szwocha w pole karne, a strzał Mateusza zablokowany!

6 min - grając na skrzydłach Bożokiem i Formellą, trener Niciński ustawia Słowaka na lewym skrzydle, a Darka na prawym. W drugiej połowie meczu z Pogonią to ustawienie świetnie się sprawdzało.

10 min - dobrze w defensywie spisują się oba zespoły i dlatego trudno jest komukolwiek stworzyć groźniejszą akcję pod bramką przeciwnika.

11 min - Midzierski był bliski dojścia do trzału głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale ostatecznie piłka zatrzymuje się w rękawicach Jałochy.

13 min - bardzo groźny strzał Ślusarskiego! Jałocha przenosi piłke ponad poprzeczkę!

14 min - Forsell z rzutu roznego i znów zatrudniony nasz bramkarz, który piąstkuje piłkę poza pole karne!

16 min - Marcjanik dobrze blokuje Forsella, który wpadł z piłką w nasze pole karne.

18 min - dwa razu musiał we własnym polu karnym interweniować Sobieraj. Dwukrotnie skuteczny nasz kapitan!

21 min - znów groźnie w naszym polu karnym! Forsell zagrywa prostopadle w kierunku Ślusarskiego, ale dobrze wyszedł z bramki Jałocha i obronił strzał napastnika Miedzi!

22 min - znów Jałocha chwyta piłkę, tym razem zagraną przez Łobodzińskiego.

22 min - Sobieraj odbija próbę centry Łuszkiewicza, a na piłkę w polu karnym czekał już Ślusarski.

25 min - odrobinę za mocne podanie Bożoka do Warcholaka w pole karne Miedzi.

26 min - Bożok dośrodkował z rzutu rożnego, ale dobrze wyszedł z bramki Kapsa i złapał piłkę.

28 min - ajjjj, blisko było, aby podanie Szwocha dotarło do Bożoka, który miałby przed sobą już tylko Kapsę! Midzierski jednak nie dał się oszukać i przeciął to zagranie!

30 min - Yannick Sambea nie po raz pierwszy mocno ucierpiał w starciu z rywalem. "Twarde" przywitanie tego piłkarza w Legnicy, gdzie przecież Yannick grał jeszcze jesienią.

32 min - niezła próba uderzenia z powietrza Mateusza Szwocha! Piłka mija jednak światło bramki!

33 min - groźna akcja i dośrodkowanie Labukasa, które na szczęście głową wybija z szesnastki Warcholak!

34 min - brzydki faul Telichowskiego na Formelli i zasłużona kartka dla obrońcy Miedzi.

39 min - Forsell o mały włos strzałem z 18 metrów nie zaskoczył Jałochy! Bramkarz Arki dotknął piłki i będzie rzut rożny.

39 min - rzut rożny bez zagrożenia dla naszej bramki i zacznie grę Jałocha z 5 metra.

41 min - świetna centra Formelli w pole karne i niewiele zabrakło Bożokowi, aby sięgnąć piłkę i uderzyć na bramkę Kapsy!

42 min - problem ma Krzysztof Sobieraj i niewykluczone, że konieczna będzie zmiana...

44 min - kapitan Arki wraca na boisko!

44 min - nieudana próba uderzenia z dystansu Łuszkiewicza.

PRZERWA - wyrównana pierwsza odsłona spotkania w Legnicy, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy nieco częściej posyłali piłkę w pole karne przeciwnika. Zobaczymy, czy trener Niciński odmieni swój zespół w szatni, a może sięgnie po zmiany, które ożywią poczyniania żółto-niebieskich.

46 min - Michał Nalepa zmienia Yanicka Sambeę.

46 min - już piłka w naszym polu karnym, ale wzorowo spisują się nasi obrońcy.

50 min - Szwoch posyła piłkę pod bramkę Kapsy, ale tam nie doszedł żaden z Arkowców do tego podania

50 min - próba uderzenia Łukasiewicza, lecz niecelna.

51 min - ostatecznie bez efektu szarża prawym skrzydłem Formelli. Zagranie Darka zablokowane i piłka trafia do Kapsy.

56 min - zablokowany strzał Warcholaka z 17 metrów i Kapsa mógł spokojnie poczekać, aż piłka wpadnie mu w rękawice.

57 min - Forsell dośrodkował z rzutu wolnego spod linii bocznej, ale piłka spada na Michała Nalepę.

57 min - Nalepa faulowany przed polem karnym i żółta kartka dla Rasaka. Będzie okazja do strzału na bramkę.

59 min - ależ strzał Szwocha z rzutu wolnego!!! Piłka odbija się od wewnętrznej strony słupka i wychodzi niestety w pole!!! Kapsa byłby bez szans!

61 min - zablokowany strzał Nalepy i znów spokojnie łapie piłkę Kapsa.

62 min - na boisku melduje się Marcus da Silva, który zmienia Bożoka.

67 min - Mateusz Szwoch pociągnął akcję lewym skrzydłem, a na wysokości pola karnego ściął do środka i uderzył, lecz niecelnie.

68 min - teraz z kolei Marcus da Silva pokazał się na prawym skrzydle i uderzył z okolic narożnika pola karnego z podobnym efektem do Szwocha sprzed minuty.

71 min - Mateusz Szwoch dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale radzą sobie z tym zagraniem obrońcy z Legnicy.

72 min - Warcholak centruje z rzutu wolnego w szesnastkę gospodarzy, ale znów górą zespół trenera Tarasiewicza.

75 min - znów o strzał z dystansu pokusił się Forsell. Mocno chybił.

76 min - dobra akcja da Silvy, który wprowadził piłkę w pole karne Miedzi. Niestety jego zagranie do partnera już nie było dokładne.

80 min - rzut wolny dla Miedzi. Strzał Forsella z 35 metrów niecelny.

80 min - Siemaszko za Abbotta i mamy komplet zmian wykorzystany w Arce.

82 min - strzał Siemaszki z kilku metrów zablokowany! Świetne podanie od Szwocha do naszego napastnika!

86 min - niecelny strzał Łobodzińskiego.

88 min - garuch zmienia Łuszkiewicza. To pierwsza zmiana w zespole trenera Tarasiewicza.

89 min - Łobodziński tym razem zablokowany przy próbie strzału.

90+1 min - nieudana akcja Arkowców pod bramką Miedzi. Ostatnia minuta meczu!

90+2 min - było groźnie, ale udało się zablokować strzał Labukasa!

KONIEC - druga połowa już należała do Arki, ale osiagnięcie przewagi w polu nie okazało się dziś wystarczające do zdobycia gola i wywiezienia trzech punktów. Trzeba jednak docenić ten punkt i kolejny krok wykonany przez Arkę w kierunku awansu.