20.02.2016

Sparing nr 6: Arka - Olimpia Grudziądz 1:0.

Arka po raz drugi zagrała na naturalnej murawie w Mostach. Poprzednio rozgromiła 5:0  lidera 3 ligi - GKS Przodkowo. Teraz grała z rywalem z 1-ligowych boisk Olimpią Grudziądz i wygrała 1:0, po raz kolejny zachowując czyste konto.

Sparing nr 6- zima 2015/16:

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz  1:0 (0:0)

Bramka: Stolc (k) 63'

Arka: Jałocha - Socha (46' Stolc), Marcjanik (46' Sobieraj), Fialho (60' Wojcinowicz),  Warcholak (60' Wojowski) - Formella (60' Kłosowski), Nalepa (46' Mosiejko), Sambea, Bożok (46' Yussuff) - Szwoch (60' Tomasiewicz) - Vojtuś (46' Siemaszko)

Olimpia: Królczyk- Woźniak, Malec (46' Piter - Bućko), Žitko, Ciachanowski, Kurowski, Smoliński (55' Wolski), Kaczmarek (78' Skórecki), Darmochwał (46' Banasiak), Tano, Nildo (65' Szarpak)

żółte kartki: Stolc - Darmochwał, Kurowski

RELACJA ARKA.TV

0 min - już tylko 2 sparingi dzielą nas od inauguracji 6 marca w Katowicach. To znak, że nasi trenerzy zmierzają ku optymalizacji składu i zmian po przerwie będzie mniej niż w poprzednich sparingach. Częściowo przeszkadzają w tym urazy (Abbott, Lomski) i choroby (Da Silva), ale grać trzeba!

0 min - dzisiaj drugą szansę otrzymuje Słowak Jakub Vojtuś. Napastnik to wciąż kandydat do gry w Arce.

4 min - dobre podanie Darka Formelli do Vojtusa, który nie doszedł do piłki.

5 min - kolejna akcja Arki, tym razem Socha szukał ponownei Vojtusa.

8 min - strata Yannicka i groźny strzał Nildo, ale Jałocha pewnie łapie piłkę.

12 min - zbyt ostra próba odebrania piłki przez Vojtusa, który aktywnie stara się grać już na połowie rywali.

17 min - dobra dwójkowa akcja Nalepa- Bożok powstrzymana w polu karnym przez rywali.

18 min - dośrodkowanie Warcholaka i zamieszanie w polu karnym Olimpii. Kończy sie na rzucie rożnym.

20 min - kapitalna akcja prawą stroną Formelli, który zagrał z Sochą, a ten wyłożył piłkę Nalepie, którego strzał zablokowali obrońcy.

22 min -  tym razem blisko był Alan. Ależ niewiele zabrakło!

23 min - po dalekim przerzucie Yannicka do Bożoka, interweniuje daleko poza polem karnym bramkarz rywali.

25 min - niecelne uderzenie Miro Bożoka z daleka.

26 min - dośrodkowanie Kaczmarka z wolnego w pole karne, ale piłka w rękach Jałochy.

27 min - szarżował w polu karnym Arki Tano, lecz doskonały powrót Warcholaka wyjaśnił sytuację.

28 min - ostro potraktowany Formella, ale już wszystko w porządku.

32 min - wysokie dośrodkowanie w pole karne Olimpii, gdzie Vojtuś powalczył dość zdecydowanie z obrońcą rywali, który ucierpiał przy wyskoku. Rzut rożny.

36 min - rajd Nildo prawą stroną skutecznie powstrzymany wślizgiem Tadka Sochy.Rzut rożny. Centra Kaczmarka do Nildo, lecz bez zagrożenia dla naszej bramki.

39 min - dynamiczna akcja Nalepy, który jednak wypuścił sobie piłkę za daleko i faulował rywala.

40 min - świetna dwójkowa akcja lewą stroną Warcholak - Bożok, zakończona minimalnie niecelnym strzałem Marcina.

42 min - akcja rywali lewą strona zakończona strzałem Kaczmarka odbitym na rzut rożny. Po nim piłka w rękach Jałochy.

44 min - ostre wejście rywala w Vojtusa, zakończona żółtą kartką dla Darmochwała.

45 min - dośrodkowanie z rzutu rożnego do Alana, ale jego strzał głową zbyt słaby. Koniec 1 połowy.

46 min - kilka zmian w naszym zespole. Dwie także w Olimpii.

48 min  - pokazał się od razu Yussuff.  Jego strzał broni jednak Królczyk.  Dobitka Szwocha tuż nad bramką.

57 min - dynamiczny rajd Stolca prawą stroną, jednak dośrodkowanie w pole karne wybił zawodnik Olimpii.

60 min - Przemek ponownie groźnie w pole karne, ale piłka wychodzi na aut

60 min - zmiany w Arce. Na boisku Wojowski, Kłosowski, Wojcinowicz, Łukasiewicz, Tomasiewicz.

62 min - ręka rywala w polu karnym!

63 min - Stolc pewnie i 1:0 dla Arki!

70 min - gra w środku pola.

72 min - strzał Kaczmarka z daleka.

73 min -  Wojowski groźnie, ale rywale wybijają tuż przed linią bramkową.

74 min - kolejne zagrożenie, tym razem strzelał aktywny od wejścia Rashid Yussuff. Druga bramka wisi w powietrzu!

76 min - Siemaszko blisko, lecz interweniuje Królczyk. Rzut rożny.

77 min - strata Kłosowskiego i Sobieraj po kontrze rywali wygrywa pojedynek ze Stano.

82 min - Stolc wypuścił w uliczkę Simaszkę. Rafał powstrzymany w polu karnym.

83 min - Jałocha ucierpiał podczas interwencji, ale wraca do gry.

85 min - świetny odbiór Rashida przed polem karnym rywali. Powalony przez rywala, który otrzymuje za to zółtą kartkę.

87 min - zderzenie Sobieraja w środku z rywalem. Sędzia przerywa na chwilę grę.

88 min - Tomasiewicz uruchomiony po prawej stronie pola karnego przez Mosiejkę. Próba lobowania bramkarza niecelna.

90 min - koniec meczu. Arka wygrywa 1:0. W pięciu sparingach zimą Arka zachowała czyste konto. Za tydzień ostatni sparing w Płocku z Wisłą.