Sparing nr 1: Arka wygrywa z KS Chwaszczyno 4:0 (3:0).

Arka rozgrywała dzisiaj pierwszy podczas zimowych przygotowań sparing. Na stadionie rugby podejmowała 3 ligowe KS Chwaszczyno.

Bramki: Abbott 6', Siemaszko 2 (8', 29'), Lomski 74'

Arka: Miszczuk – Stolc , Sobieraj, Fialho, Wojowski - Da Silva, Mosiejko, Nalepa, Yussuff (30' Tomczak) – Siemaszko (30' Hebel), Abbott

Jałocha – Socha, Marcjanik, Wojcinowicz, Warcholak – Lomski, Sambea, Łukasiewicz, Tomczak (60' Bożok) – Hebel (60' Tomasiewicz), Hunt

KS Chwaszczyno: Kamola - Siemko, Kowalski, R.Robakowski, Baran, Łuczak, Kuss, Beyl, Byczkowski, Duda, Kazubowski

II połowa:

Cybula – Czerwionka, Ostrowski, Roeske, Piotrowski, Wiśniewski, Lepczak, Marcin Dampc, Talaśka, Dempc (75' Wojciechowski), Rypel

żółta kartka: Czerwionka, Wojciechowski

1 min - Tradycyjnie sporo osób mimo zimna na trybunach stadionu rugby. W zespole z Chwaszczyna trenerem jest były zawodnik Arki Maciej Cieślik, a w składzie także kilka znanych postaci z Łukaszem Kowalskim na czele. Trenerzy obu drużyn w przerwie dokonają zmian pełnych jedenastek.

5 min - W pierwszych minutach odważnie Chwaszczyno, Arka także z jedną akcją zakończoną dośrodkowaniem.

6 min - Długa piłka do Siemaszki, ten zgrał klatką piersiową w polu karnym do Abbotta, który w czystej sytuacji nie dał szans bramkarzowi. 1:0.

8 min - Po 2 minutach już 2:0. Tym razem kapitalnie Rafał sam wykończył akcję strzałem tuż przy lewym słupku.

13 min - Ale się zakotłowało pod bramką gości! Marcus dynamicznie wszedł prawą stroną, zagrał do Nalepy w pole karne, ten uderzył, Kamola z trudem odbił piłkę, a dobitkę Siemaszki obrońcy wybili tuż przed linią bramkową.

15 min - Arka dominuje na boisku. Kolejna akcja i strzał Abbotta z bliskiej odległości wybija Kamola na róg.

18 min - Pierwsza groźniejsza akcja rywali zakońcozna jednak strzałem Byczkowskiego wprost w swojego kolegę z drużyny...

21 min - Dobre dośrodkowanie Stolca w pole karne, jednak z piłką minęli się Siemaszko i Yussuff.

22 min - Dynamiczne wejscie środkiem Mosiejki, który zgrał przed polem karnym do Siemaszki, ten wyłożył mu piłkę, lecz strzał Damiana nad poprzeczką.

29 min - Arkowcy dzisiaj są precyzyjni i skuteczni w polu karnym. Tym razem Rafał Siemaszko wykorzystał podanie Pawła Wojowskiego i zdobył trzecią bramkę.

30 min - 2 zmiany w Arce: Tomczak za Yussuffa i Hebel za Siemaszkę.

37 min - Groźny strzał z wolnego tuż przed narożnikiem pola karnego Łuczaka, Jakub Miszczuk paruje na słupek.

45 min - Tuż przed gwizdkiem zza pola karnego w słupek trafił Michał Nalepa.

45 min - Koniec pierwszej połowy. Arka zdominowała rywali i skutecznie zakończyła 3 akcje, chociaż bramek mogło być nawet więcej.

46 min. - w 2 połowie zmiany w obu drużynach.

48 min. - Strzał głową Dawida Tomczaka zbyt lekki.

55 min -  Dobre dośrodkowanie Tomczaka z lewej strony i silny strzał Maksymiliana Hebla z ok. 15 metrów  tuż obok słupka.

60 min. - Tomasiewicz za Hebla i Bożok za Tomczaka.

66 min - Strzał Tomasiewicza z ok. 30 metrów tuż obok prawego słupka.

70 min - Indywidualna akcja Patrika Lomskiego zakończona stzrałem nad bramką Chwaszczyna.

74 min - Szybka akcja lewą stroną. Bożok zagrał na obiegnięcie rywala z Warcholakiem, który z pierwszej piłki dośrodkował idealnie na głowę Patrika Lomskiego, który strzałem tuż przy słupku zdobył czwartą bramkę dla Arki.

82 min - Po kontrze Arki Bożok zagrał wzdłuż bramki , a tam tuż przed linią bramkową piłki nie sięgnął Tomasiewicz.

89 min - Jedna z nielicznych okazji Rimo Hunta do pokazania się gdyńskiej publiczności. W dobrej sytuacji zwolnił jednak i potem uderzył niecelnie.

90 min - Koniec pierwszego sparingu. Arka wygrywa 4:0. Kolejny mecz za tydzień  z Kotwicą Kołobrzeg.