26.11.2015

Udany finisz juniorów starszych.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka zwycięstwem z Gwarkiem Zabrze 4:1 zakończyli występy w tym roku w Centralnej Lidze Juniorów.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 18. kolejka:

Arka Gdynia  - Gwarek Zabrze 4:1 (2:0)

Bramki:  Kłosowski 6', Siejak 33', Hebel 87', Sz.Nowicki 90' - 89' (k)

Arka:  Moczadło, Gębiś, Skrzypczak, Izdebski, Wawszczyk, Hebel, Regulski, Kłosowski (89' Malanowski), Bach (76' Gabor), Stepnowski (55' Łyszyk), Siejak (62' Nowicki),

W pierwszej połowie Arka całkowicie zdominowała zespół gości.  W 6 min.  po rzucie rożnym głową uderzył Wawszczyk, a bramkę zdobył Kłosowski, który dostawił odpowiednio nogę. Gospodarze grali składnie i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło skuteczności lub bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości. Swoje sytuacje miał Kłosowski, Siejak (poprzeczka) i Hebel (słupek). W końcu w  33min.  udalo się skończyć skutecznie akcję, a wynik podwyższył Siejak.

W drugiej połowie Arka dalej przeważała, ale swoje sytuacje mieli także goście. Kolejne minuty to wciąż dobra gra gospodarzy, którzy niestety dalej pudłowali w dogodnych sytuacjach. Ta łatwość stwarzania sobie sytuacji chyba uśpiła czujność w grze obronnej Arki, gdyż między 60 , a 75 min przeciwnik stworzył sobie dwie dogodne sytuacje.  Bardzo dobre interwencje zaprezentował jednak Moczadło.

W 87 min. z ok. 25m kapitalnym uderzeniem popisał się Hebel, podwyższając wynik na 3:0. Niestety w 88min.  faulował w polu karnym Wawszczyk i Gwarek zdobył bramkę po rzucie karnym.

W 90 min. wynik końcowy ustalił Szymon Nowicki ( rocznik 1999 dwa lata młodszy), który po błędzie obrony Gwarka, w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi.